Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уголовное право(методичка).doc
Скачиваний:
7
Добавлен:
13.04.2015
Размер:
601.6 Кб
Скачать

Тема 12. Співучасть у злочині

Поняття і значення співучасті у злочині, її об'єктивні і суб'єктивні ознаки.

Сумісна участь осіб у скоєнні злочину. Зміст цієї ознаки. Суб'єктивні ознаки співучасті. Спільність наміру співучасників.

Особливості інтелектуального моменту умислу співучасників. Вольовий момент умислу співучасників. Проблеми співучасті у злочинах, вчинених з необережності.

Значення мотиву і мети при вчиненні злочину в співучасті.

Види співучасників і їх визначення в КК України. Виконавець і співвиконавець злочину. Організатор злочину. Підбурювач до злочину. Способи підбурювання. Об'єктивні і суб'єктивні ознаки підбурювання. Пособник злочину. Види пособництва. Об'єктивні і суб'єктивні ознаки пособництва. Відмінність пособництва від підбурювання.

Форми співучасті. Питання про форму співучасті в науці кримінального права. Підстави і межі відповідальності співучасників. Залежність відповідальності співучасників від дій виконавця.

Відповідальність і кваліфікація дій співучасників при різних формах співучасті. Призначення покарання співучасникам.

Спеціальні питання відповідальності співучасників. Співучасть у злочині із спеціальним суб'єктом.

Ексцес виконавця. Види ексцесу виконавця. Кваліфікація дій співучасників при ексцесі. Невдале підбурювання і пособництво.

Добровільна відмова співучасників. Добровільна відмова виконавця. Відповідальність інших співучасників при добровільній відмові виконавця. Особливості добровільної відмови підбурювача і пособника.

Причетність до злочину. Види причетності: приховування, недонесення, потурання, придбання чи збут майна, здобутого злочинним шляхом. Відповідальність за причетність до злочину.

Тема 13. Повторність, сукупність і рецидив злочинів

Поняття множинності злочинів. Соціальна і юридична характеристика множинності злочинів і її значення. Одиничний злочин як структурний елемент множинності злочинів: прості і ускладнені одиничні злочини (триваючі, продовжувані і складні (складені) злочини). Види множинності злочинів.

Повторність злочинів і її ознаки. Види повторності: повторність злочинів, що не пов'язана із засудженням (фактична повторність) і повторність злочинів, що пов'язана із засудженням (рецидив). Види фактичної повторності: повторність тотожних, однорідних і різнорідних злочинів.

Неодноразовість, систематичність і вчинення злочину у вигляді промислу як види повторності тотожних злочинів. Значення повторності для кваліфікації злочину і призначення покарання.

Сукупність злочинів і її ознаки.

Види сукупності злочинів: ідеальна і реальна сукупність. Відмежування ідеальної сукупності від одиничного злочину. Відмежування сукупності злочинів від конкуренції норм. Кваліфікація злочинів при ідеальній і реальній сукупності. Значення сукупності злочинів для кваліфікації злочину і призначення покарання.

Рецидив злочину. Його ознаки. Види рецидиву: загальний і спеціальний, простий і складний (багаторазовий); пенітенціарний та рецидив тяжких і особливо тяжких злочинів. Значення рецидиву для кваліфікації злочину та для призначення покарання.

Калькулятор

Сервис бесплатной оценки стоимости работы

  1. Заполните заявку. Специалисты рассчитают стоимость вашей работы
  2. Расчет стоимости придет на почту и по СМС

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и на обработку персональных данных.

Номер вашей заявки

Прямо сейчас на почту придет автоматическое письмо-подтверждение с информацией о заявке.

Оформить еще одну заявку