- •План-конспект проведення занять з студентами мдау з дисципліни «Безпека життєдіяльності»
- •Порядок проведення занять.
- •Організаційний момент – 3 хв.
- •2. Викладення матеріалу теми - 72 хв.
- •3. Підведення підсумків – 5 хв.
- •1. Загальні поняття про основи теорії розвитку та припинення горіння.
- •2. Небезпечні для людини фактори пожежі.
- •3. Класифікація об’єктів за їх пожежо вибухонебезпекою.
- •4. Законодавча база в галузі пожежної безпеки.
План-конспект проведення занять з студентами мдау з дисципліни «Безпека життєдіяльності»
Тема № 3.2. «Теорія розвитку та припинення го-ріння»
Навчальна мета: ознайомити студентів з загальним поняттям про ос-нови теорії розвитку та припинення горіння, етапами розвитку пожежі; тех-ногенними вибухами, що призводять до ураження людей, руйнування буді-вель, споруд, технічного устаткування і забруднення навколишнього середо-вища; класифікацією об’єктів за їхньою пожежо вибухонебезпекою; законо-давчою базою в галузі пожежній безпеки; відповідальністю за порушення (невиконання) вимог пожежної безпеки.
Час: 2 години.
Місце проведення: аудиторія.
Навчально-матеріальне забезпечення: плакати, стенди, наочні приладдя.
Література: 1. Желібо Є. П., Заверуха Н. М., Зацарний В. В. Безпе-ка життєдіяльності. Навчальний посібник для студентів вищих навчаль-них закладів освіти України I-IV рівнів акредитації/ за ред. /Є. П. Желі-бо, і В.М. Пічі. – Львів: Піча Ю.В., К.: "Каравела", Львів: “Новий Світ., 2002. – 328 с. 2. Касьянов М.А., Ревенко Ю.П., Медяник В.О., Арнаут І.М., Друзь О.М., Тищенко Ю.А. Безпека життєдіяльності: Навчальний посібник. – Луганськ: Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2006. – 284 с. 3. Концепція освіти з нап-ряму "Безпека життя і діяльності людини" / В.О. Кузнецов, В.В. Мухін, О.Ю. Буров та ін. // Інформаційний вісник. Вища освіта. – К.: Вид-во наук.-метод. центру вищої освіти МОНУ, 2001. – № 6. – С. 6–17. 4. Ліпкан В.А. Безпеко-знавство: Навч. посіб. – К.: Вид-во Європ. ун-ту, 2003. – 208 с. 5. Михайлюк В.О. Цивільний захист: Навч.посібник. Миколаїв: НУК, 2005.– ч.1. Соціаль-на, техногенна і природна безпека. – 136 с. 6. Михайлюк В.О., Халмурадов Б.Д. Цивільна безпека: Навчальний посібник. – К.: Центр учбової літератури, 2008, - 158 с. 7. Мохняк С.М., Дацько О.С., Козій О.І., Романів А.С., Петрук М.П., Скіра В.В., Васійчук В.О., Безпека життєдіяльності. Навчальний по-сібник. Львів. Видавництво НУ "Львівська політехніка", 2009. 264 с.
Порядок проведення занять.
Організаційний момент – 3 хв.
перевіряю присутніх;
оголошую тему та мету заняття, питання, яки мають вивчатися.
2. Викладення матеріалу теми - 72 хв.
Питання, які вивчатимуться:
1. Загальні поняття про основи теорії розвитку та припинення горіння.
2. Небезпечні для людини фактори пожежі.
3. Класифікація об’єктів за їх пожежо вибухонебезпекою.
4. Законодавча база в галузі пожежної безпеки.
3. Підведення підсумків – 5 хв.
оголошую оцінки; відповідаю на запитання;
указую на питання, які вимагають підвищеної уваги на самопідготовці.
Завдання на самопідготовку:
Етапи розвитку пожежі. Зони горіння, теплового впливу, задимлення, токсич-ності.
Фактори техногенних вибухів, що призводять до ураження людей, руйну-вання будівель, споруд, технічного устаткування і забруднення навколишнього се-редовища.
Класифікація об’єктів за їхньою пожежо вибухонебезпекою.
Основи забезпечення пожежної безпеки підприємств, установ, організацій. Відповідальність за порушення (невиконання) вимог пожежної безпеки.