- •Семестр і
- •Хід уроку
- •2. Знайомство з піснею п. Майбороди "Пісня про
- •II. Основна частина.
- •1. Бесіда про людей, які створюють пісні (композитори, поети).
- •2. Хоровий спів.
- •3. Слухання.
- •III. Заключна частина. /. Підсумок.
- •1. Вхід до класу під "Марш" є. Юцкевича.
- •II. Основна частина.
- •1. Вокальні вправи.
- •2. Хоровий спів.
- •3. Слухання музики, виконання в русі.
- •III. Заключна частина.
- •1. Підсумок.
- •2. Словесне оцінювання діяльності учнів на уроці.
- •1. Вхід до класу під звучання пісні м. Дремлюги "Ми йдемо сьогодні в клас" (в інструментальному виконанні).
- •III. Заключна частина.
- •2. Словесне оцінювання діяльності учнів на уроці.
- •1. Вхід до класу під звучання п 'сси д. Кабалевського "Кавалерійська ".
- •2. Бесіда:
- •3. Пластичне інтонування твору.
- •II. Основна частина
- •Іі семестр Урок № 1 Тема: Як розповідає музика?
- •2. Організаційний момент.
- •II. Основна частина.
- •2. Хоровий спів.
- •III. Заключна частина.
- •1. Підсумок уроку.
- •2. Коментування оцінки роботи на уроці.
- •2. Організація класу.
- •II. Основна частина.
- •1. Хоровий спів.
- •Підсумок.
- •2. Слухання музики.
- •III. Заключна частина.
- •1. Підсумок уроку.
- •Урок № з Тема: Засоби музичної виразності?
- •2. Музичне привітання (див. Попередній урок).
- •3. Слухання музики.
- •III. Заключна частина.
- •1. Підсумок уроку.
- •1. Вхід до класу під "Марш" є. Юцкевича.
- •2. Музичне привітання (див. Попередній урок).
- •3. Організація класу (див. Попередній урок).
- •1. Хоровий спів.
- •2. Робота над піснею.
- •3. Слухання музики.
- •III. Заключна частина.
- •1. Підсумок уроку.
- •2. Словесне оцінювання.
- •Музичний матеріал уроку:
- •1. Вхід до класу під "Марш" і. Берковича.
- •Підсумок.
- •2. Слухання музики.
- •III. Заключна частина.
- •1. Підсумок уроку.
- •2. Словесне оцінювання діяльності на уроці.
- •1. Вхід до класу під "Марш" і. Берковича.
- •2. Хоровий спів.
- •III. Заключна частина.
- •7. Вхід до класу під музику "Українські троїсті музики ".
- •2. Привітання.
- •3. Організація класу.
- •Підсумок.
- •1. Вхід до класу під музику "Троїстих музик".
- •2. Привітання.
- •3. Організація класу. (Вирушаємо у чарівну країну музики.)
- •2. Слухання музики.
- •III. Заключна частина.
- •1. Підсумок уроку.
- •2. Словесне оцінювання. Урок № 9 Тема: «Втілення в музиці образів весняної природи»
- •1. Вхід до класу під звучання запису пташиних голосів.
- •4. Слухання музики.
- •III. Заключна частина.
- •Урок № 10Тема: «Як музика розповідає про настрій людини?»
- •1. Вхід до класу під звучання запису пташиних голосів.
- •2. Музичне привітання.
- •3. Слухання музики.
- •1. Підсумок уроку.
- •2. Словесне оцінювання.
- •1. Вхід до класу під музику р. Шумана "Веселий селянин".
- •5. Слухання музики.
- •III. Заключна частина.
- •1. Вхід до класу під запис пташиних голосів.
- •Підсумок.
- •4. Слухання музики.
- •III. Заключна частина.
- •1. Підсумок уроку.
- •2. Словесне оцінювання.
- •1. Вхід до класу під запис пташиних голосів.
- •II. Основна частина.
- •III. Заключна частина.
- •II. Основна частина. Хоровий спів.
- •3. Виконання вивчених пісень за бажанням учнів (хором, групами, індивідуально):
- •4. Слухання музики.
- •Урок №17 Тема: Урок-концерт
- •11. Основна частина. Хоровий спів.
- •1. Підсумок із словесною загальною оцінкою.
Семестр і
Урок № 1 Тема: Які почуття передає музика?
Музичний матеріал уроку:
П. Майборода "Пісня про вчительку" - вхід до класу, слухання.
Поспівки "У школу", "Слухайте нас" - розучування.
В. Подвала. Пісні-загадки "Білка", "Дятел", "їжачок" - слухання.
Дидактична мета: познайомити дітей з тими людьми, які створюють пісні, з їх творами, формувати вокально-хорові та музично-ритмічні навички, познайомити з V ступінню звукоряду - ручним знаком "ЗО"; вчити одночасно починати і закінчувати спів; освоїти диригентські жести "увага", "ауфтакт", "початок", "закінчення", "затримка дихання"; вчити визначати персонажів творів за музикою.
Розвиваюча мета: розвивати музичний слух, почуття ритму, транспортування тональностей, сприймання музики.
Виховна мета: виховувати інтерес до музики та людей, які її створюють, любов до тварин, птахів, самоповагу.
Обладнання: портрет П. Майбороди, магнітофон, касети, баян, ілюстративний матеріал.
Тип уроку: введення в тему.
Хід уроку
І. Вступна частина.
2. Знайомство з піснею п. Майбороди "Пісня про
/. Привітання. (Учитель розповідає про те, що на уроці музики діти будуть вітатися з ним співаючи.)
вчительку".
а) Учитель ставить у коридорі парами дітей і розповідає, що кожного уроку після дзвінка діти будуть заходити до класу, крокуючи під музику, і будуть крокувати на місці біля своїх парт доти, доки не закінчиться музика і вчитель дозволить їм сісти.
б) Вхід до класу під звучання "Пісні про вчительку". (Учитель робить зауваження, виправляє помилки.)
в) Бесіда щодо змісту прослуханого твору:
Про що ця пісня?
Про що в ній розповідається?
Чи сподобалась? Чим?
Підсумок. Пісня про те, як шанують та поважають вчителя, його працю, про те, яке життя важке у цих людей. Але всі пам'ятають своїх учителів, і навіть ті стежки, по яких вони поспішали до своїх улюбленців.
Учитель повідомляє про те, що на уроці музики, для того щоб гарно співати, треба завжди правильно сидіти (демонстрація правильної посадки учнів за партою).
Бесіда про музику та її роль у повсякденному житті. (Діти розповідають про свою улюблену музику.)
Підсумок. Музика звучить кожний день, і ми з нею живемо. Уявити життя без музики неможливо: ми співаємо, танцюємо, слухаємо казки, мультиплікаційні фільми тощо.
II. Основна частина.
1. Бесіда про людей, які створюють пісні (композитори, поети).
П. Майборода - композитор, створив музику до пісні "Пісня про вчительку".
А. Малишко - поет - написав слова.
2. Хоровий спів.
2.1. Розспівка.
Учитель повідомляє, що без розспівування людина не буде гарно співати. Спершу треба голосочки настроїти, розігріти, щоб
вони гарно і чітко могли виконувати пісеньки. І от сьогодні ми вивчимо кілька таких вправ-поспівок. Одна з них називається "Слухайте нас!"
а) Прослуховування поспівки у виконанні вчителя або у записі;
б) бесіда (поспівка-закличка організовує всіх бути уважними, бадьорими, слухати один одного);
в) виконання поспівки (звернути увагу на чистоту виконання першого звуку, на одночасний вступ та закінчення);
г) виконання поспівки у інших тональностях (на півтон угору, вниз (звернути увагу на утримування висоти і ритмічну пульсацію);
д) виконання поспівки із пульсацією (діти відтворюють ритм пальчиками лівої руки на правій).
2.2. Освоєння диригентських жестів.
а) Учитель демонструє жестами: "увага", "ауфтакт" (брати дихання), "початок", "закінчення" фраз;
б) виконання поспівки "Слухайте всі" під диригування учителя (звертає увагу на кожен жест);
в) виконання поспівки групами. Підсумок.
2.3. Вивчення поспівки "У школу".
а) Учитель виконує поспівку, даючи перед слуханням завдання вслухатися у заданий тон;
б) виконання поспівки вчителем із підстроюванням дітей (вчитель пояснює, що поспівка виконується на одному звукові, основне правило: не спуститися з нього);
в) вивчення ручного знаку "ЗО" (V ступінь звукоряду). На цій ступені і співають діти поспівку "У школу";
е) бесіда по змісту поспівки. Підсумок.