- •Факультет дошкільної освіти та практичної психології
- •Теми семінарських та практичних занять
- •Vі семестр Семінарське заняття № 1, 2.
- •Семінарське заняття № 3.
- •Практичне заняття № 5.
- •Семінарське заняття № 6.
- •Семінарське заняття № 7.
- •Практичне заняття № 8.
- •Теми семінарських та практичних занять
- •Vіі семестр Семінарське заняття № 1, 2.
- •Семінарське заняття № 3.
- •Завдання для самостійної роботи (обов’язкові)
- •Vі семестр (6 год. / 22 б.)
- •Перелік питань до заліку:
- •Завдання для самостійної роботи (обов’язкові)
- •Vіі семестр (6 год. / 24 б.)
- •Розподіл балів, що присвоюються студентам
- •Vі семестр
- •Vіі семестр
- •Основна література:
- •Додаткова література:
Факультет дошкільної освіти та практичної психології
Кафедра соціальної педагогіки
РОБОЧА ПРОГРАМА
з курсу «ІСТОРІЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ»
для студентів 4 курсу відділення «Соціальна педагогіка»
Слов’янськ – 2011 р.
Структура залікового кредиту курсу
Тема |
Кількість годин, відведених на: | ||
лекції |
практичні заняття |
самостійну роботу | |
6 семестр | |||
Змістовий модуль І. Початковий етап у розвитку соціальної педагогіки (з найдавніших часів до ХVІІ ст.) | |||
Тема 1. Вступ. |
2 |
2 |
- |
Тема 2. Проблеми захисту дитинства та соціально виховання у первісному суспільстві та античному світі. |
4 |
2 |
1 |
Тема 3. Виховання дітей та молоді у східних слов’ян з додержавного періоду та у княжу добу. |
2 |
- |
1 |
Тема 4. Теорія і практика соціального виховання в епоху європейського середньовіччя та добу Відродження. |
2 |
2 |
- |
Тема 5. Соціальне виховання на терені України у козацьку добу (ХІV – І пол. ХVІІ ст.). |
2 |
2 |
1 |
Змістовий модуль ІІ. Розвиток провідних напрямків у соціальній педагогіці у новий час (ХVІІ – ХІХ ст.). Становлення соціальної педагогіки як науки. | |||
Тема 1. Соціально-педагогічні погляди Я.А.Коменського та Д.Локка (ХІІ ст.). |
2 |
2 |
- |
Тема 2. Ідеї соціального виховання у педагогіці епохи Просвітництва та розвиток соціально-педагогічної практики (ХVІІІ ст.). |
4 |
2 |
1 |
Тема 3. Розвиток теорії і практики соціально-педагогічної діяльності у зарубіжній педагогіці ХІХ століття. |
4 |
2 |
1 |
Тема 4. Розвиток вітчизняної теорії і практики соціально-педагогічної діяльності у ХІХ ст. |
2 |
2 |
1 |
Всього: |
24 |
16 |
6 |
7 семестр | |||
Змістовий модуль ІІІ. Соціальна педагогіка у період наукової революції ХХ століття. | |||
Тема 1. Розвиток вітчизняної теорії і практики соціально-педагогічної діяльності у кінці ХІХ – поч. ХХст.
|
4 |
4 |
- |
Тема 2.Соціально-педагогічні проекти та експерименти у Європі. |
4 |
2 |
1 |
Тема 3. Пошуки нових форм соціального навчання та виховання на поч.. ХХ ст. та за радянських часів (20-30-ті рр.). |
2 |
2 |
2 |
Тема 4. Державна політика захисту дітей у роки радянської влади. |
2 |
2 |
2 |
Тема 5. Досвід соціального виховання особистості у колективі. |
4 |
4 |
1 |
Тема 6. Тенденції розвитку сучасної соціально-педагогічної теорії і практики. |
4 |
2 |
- |
Всього: |
20 |
16 |
6 |
Разом: |
44 |
32 |
12 |
За відвідування кожного лекційного заняття 1 б.
Теми семінарських та практичних занять
Vі семестр Семінарське заняття № 1, 2.
Тема: Вступ. Проблеми захисту дитинства та соціальне виховання у первісному суспільстві та античному світі (4 год.).
Мета: формувати у студентів аналітичне мислення, вміння працювати з відповідними першоджерелами, поглибити та систематизувати знання про початковий етап зародження соціальної практики, виховувати інтерес до пізнання витоків соціально-педагогічної думки.
Хід заняття:
Історія соціальної педагогіки як наука та навчальний предмет, її завдання, методологічна основа, джерела, структура.
Концепції походження виховання.
Особливості соціального виховання у первісному суспільстві.
Практика соціального виховання в античному світі (афінська, спартанська та давньоримська системи виховання).
Соціально-педагогічні погляди античних філософів.
Практичні завдання:
Підготувати повідомлення «Джерела вивчення соціально-педагогічного минулого».
Скласти опорну схему «Освіта у давньому Римі».
Підготувати міні-реферат про соціально-педагогічні погляди одного з античних філософів (на вибір).
Оцінювання: 1 б. – за відвідування; 1-2 б. – за усну відповідь; 1-2 – за виконання практичного завдання.