Добавил:
Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
практика / практика 13 / 2013 / ПОРТФОЛІО.docx
Скачиваний:
35
Добавлен:
29.11.2015
Размер:
52.93 Кб
Скачать

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Маріупольський державний університет

Кафедра української філології

ПОРТФОЛІО

Педагогічна практика з української мови

студентки 4 курсу

спеціальності українська мова та література

ОКР «Бакалавр»

«денна форма навчання»

Воробей Маргарити Олегівни

Керівник практики:

Старший викладач Хохрякова Лариса Федорівна

Маріуполь – 2013

Дидактичний аналіз уроку, що проводив керівник практики від закладу освіти

Дата відвідування «10» жовтня 2013 р.

Клас 6 – А; Учнів за списком – 22; Присутніх – 19.

Предмет – українська література.

Прізвище вчителя – Панфьорова Н.М.

Мета відвідування уроку: Побачити як вчитель проводить урок, збагатити свій довід.

Тема уроку: Леонід Глібов «Щука». Визначення байка, алегорія, акровірш.

Мета уроку:Закріпити вивчене про життя і творчість Л. Глібова та його байки.

Обладнання: підручник.

Тип уроку: закріплення та систематизація знань.

Наявність робочих документів учителі – календарний та поурочний план.

Хід уроку:

Вступне слово вчителя та організаційні моменти (перевірка відсутніх);

Оголошення теми, мети, завдань уроку;

Актуалізація опорних знань (усне, групове опитування, перевірка засвоєних знань):

  • Основні етапи життя Л.Глібова, біографічні відомості;

  • Початок творчості автора;

  • Творчий набуток Глібова (байки, акровірші та загадки).

Перевірка домашнього завдання: виразне читання байки Глібова «Щука».

Бесіда за байкою «Щука».

Ознайомлення з новим матеріалом-робота за підручником. Пояснення термінів байка, алегорія та акровірш.

Систематизація вивченого на уроці та пояснення домашнього завдання (вивчити байку Глібова «Щука»).

Виконати вправу за підручником (один учень виконує біля дошки)

Методи:

  • з місця (бесіда та опитування)

  • комбінований;

Форма опитування:

  • індивідуальна;

  • групова;

Формулювання питань. Викладач формулював питання чітко і лаконічно.

Опитано 19 учнів. Виставлено оцінок – 15: високий рівень – 6, достатній рівень – 9.

Оцінки було виставлено мотивовано.

  1. Вивчення нового матеріалу (доступність, послідовність, чіткість, опора на вивчене, робота з підручником).

  2. Закріплення вивченого матеріалу (усне опитування, наведення прикладів,).

  3. Інтерес учнів до уроку високий.

  4. Добре засвоєння нового матеріалу.

  5. Раціональність домашнього завдання (задано своєчасно, пояснено).

  6. Комунікабельність учителя: педагогічний такт (володіє добре).

Дисципліна учнів задовільна.

Висновки:

  • досягнення мети (повністю);

  • виконання вимог програми (виконано);

  • завдання уроку поставлене чітко;

  • використання прийомів і методів оптимальні:

  1. словесні – пояснення, бесіда, розповідь;

  2. наочні – робота з підручником;

  3. контролю та самоконтролю – усне опитування, самостійна

  4. головне виділене;

  5. Розвиток - пізнавальної активності.

Рекомендації:

Дисципліна на уроці була задовільна. На мою думку, варто було з самого початку слідкувати за цим

Протоколи відвіданих уроків

Урок: українська мова. Клас 7-А. № уроку за розкладом – 4.

Дата 02.10.2013

Вчитель: Мацука Вікторія Олексіївна

Тема: Активні та пасивні дієприкметники. Способи творення.

Тип уроку: Засвоєння нових знань

Цілі уроку: Дізнатись чим відрізняються активні та пасивні дієприкметники. Навчитись утворювати активні та пасивні, навчитись знаходити їх у реченні.

Засоби навчання: дошка з теоретичним матеріалом, книги.

Час проведення

Основні етапи уроку

Методи навчання,

використані вчителем

Форми організації

навчальної

діяльності

Зауваження

щодо ходу уроку

10:15 – 12:00

Організаційні моменти;

Актуалізація опорних знань (бесіда);

Оголошення теми і цілей уроку;

Робота з дошкою, теорія;

Виконання вправ з вчителем, самостійно за підручником і біля дошки;

Пояснення домашнього завдання.

Словесні:

- пояснення;

- розповідь;

-бесіда.

Практичні:

- вправи за підручником;

- вправи біля дошкою

Індивідуальна, групова. Проводились фізкульт-хвилинки

немає

Підпис студента

Урок: Російська мова. Клас 7-А. № уроку за розкладом – 3.

Дата 17.10.2013

Вчитель Веригіна Наталя Анатоліївна

Тема: Глагол. Неопределенная форма глагола (инфинитив). Спряжение и вид глагола. Возвратность глагола.

Тип уроку: Перевірка і корекція знань.

Цілі уроку : Удосконалювати знання учнів про частини мови, закріпити знання учнів про ознаки та властивості дієслова, розвивати зв'язне усне мовлення учнів, залучати дітей до усної народної творчості за допомогою впровадження загадок, скоромовок. Сприяти вихованню дбайливого ставлення до природи, любов до російської мови.

Засоби навчання: робота з підручником.

Час проведення

Основні етапи уроку

Методи навчання, використані вчителем

Форми організації

навчальної

діяльності

Зауваження

щодо ходу уроку

10:15-11:00

Організаційний момент;

Оголошення теми та постановка мети уроку перед учнями;

Перевірка знань (словниковий диктант, дискусія, опитування);

Систематизація вивченого (вправа в зошиті і біля дошки)

Словесні:

- пояснення;

- опитування;

-дискусія.

Практичні:

- вправи за підручником;

- вправи біля дошкою;

- словниковий диктант.

Індивідуальна, групова

немає

Підпис студента

Урок: Біологія. Клас 7-А. № уроку за розкладом – 1.

Дата 18.10.2013.

Вчитель Панкова Ніна Микитівна.

Тема: Строение цветкового растения.

Тип уроку: Перевірка і корекція знань.

Цілі уроку: повторить внешнее и внутреннее (клеточное) строение листа, дать представление о типах жилкования листьев, рассмотреть отличительные особенности простых  и сложных листьев, раскрыть роль листьев  для  растения.

Засоби навчання: підручник, дошка.

Час проведення

Основні етапи уроку

Методи навчання,

використані вчителем

Форми організації

навчальної

діяльності

Зауваження

щодо ходу уроку

8:15-9:00

Організаційний момент;

Оголошення теми та постановка мети уроку перед учнями;

Перевірка знань (бесіда з класом);

Робота біля дошки;

Систематизація вивченого;

Пояснення домашнього завдання

Пояснювально-ілюстративний метод (робота з дошкою)

Словесні:

- пояснення;

- опитування;.

Практичні:

- робота біля дошки.

Індивідуальна, групова

Немає.

Підпис студента

Урок: Англійська мова. Клас 7-А. № уроку за розкладом - 2

Дата 18.10.2013

Вчитель: Каманець Світлана Володимирівна.

Соседние файлы в папке 2013