Задачі
.docЗадача 9
Виробнича потужність складського цеху
ВП = S * Феф / tв , де
Феф – ефективний фонд часу роботи;
S – корисна площа цехів;
tв – кількість квадратних метра – годин, необхідних для виготовлення одиниці продукції.
Феф = 250 * 2 = 500 змін.
tв = 5,5 *0,25 * 10 = 13,75 м. змін.
ВП = (400 * 500) / 13,75 = 14545 виробів
Задача 10
Оптимальний розмір замовлення:
, де
D – річна потреба в матеріалах;
S – витрати на розміщення замовлення;
I – витрати зберігання у вигляді відсотка;
С – вартість одиниць виробу.
Знаходимо оптимальний розмір замовлення:
Q = 41 виріб
Витрати на замовлення менше 200 од.: 500/199*10 + 2*199*0,2 = 300 + 79,6 = 379,6 грн.
Витрати на замовлення від 100 до 499 од.: 500/499*10 + 2*499*0,98*0,2 = 20 + 195,61 = 215,61 грн.
Витрати на замовлення більше 500 од.: 500/500*10 + 2*500*0,96*0,2 = 10 + 192 = 202 грн.
Підприємству доцільно користуватись знижками.
Задача 12
Оптимальний розмір замовлення:
, де
D – річна потреба в матеріалах;
S – витрати на розміщення замовлення;
H – річні витрати зберігання одиниці середнього запасу матеріалу.
1225 = 29400/H
H = 29400/1225 = 24 грн.
Загальні річні витрати = 24*1470 = 35280 грн.
Задача 13
Оптимальний розмір замовлення:
, де
D – річна потреба в матеріалах;
S – витрати на розміщення замовлення;
H – річні витрати зберігання одиниці середнього запасу матеріалу.
Q = 600 одиниць
1) кількість замовлень 8:
Витрати на виконання = 8*15 = 120 грн.
Витрати на зберігання = 6000/8 * 2,5*0,2 = 375 грн.
Загальні витрати = 120 + 375 =495 грн.
2) кількість замовлень 12:
Витрати на виконання = 12*15 = 180 грн.
Витрати на зберігання = 6000/15*2,5*0,2 = 200 грн.
Загальні витрати = 180 + 200 = 380 грн.
Задача 14
Визначимо можливий обсяг контрольних робіт одним контролером:
Феф = З * Тзм * Д (1 - ВВ), де
З - кількість змін;
Тзм - тривалість зміни;
Д - кількість робочих днів в місяць;
ВВ - відсоток втрат робочого часу на обхід робочих місць і оформлення документації.
Феф = 1*8*22*60(1-0,2) = 8448 хв.
Визначимо трудоємність виробничих дільниць:
ТРд = 15000*5 + 20000*3 + 35000*1 = 75000 + 60000 + 35000 = 170000 хв.
Відсоток охоплення контролем: (Феф*Н / ТРд) * 100 = (8448*15/170000)*100 = 74,54 %
Кількість контролерів для забезпечення 100% контролю процесу виробництва = ТРд / Феф = 170000 / 8448 = 21 чол.
Задача 21
1)середньорічний темп зростання:
де Yn - останній рік періоду;
Yo - перший рік періоду;
n – кількість років у періоді.
Прогноз на 2004 рік: 20500*109/100 = 22345 тис.г.о.
Прогноз на 2005 рік: 22345*109/100 = 24356,05 тис.г.о.
Прогноз на 2006 рік: 24356,05*109/100 = 26548,1 тис.г.о.
2) Показники часового тренду знаходимо за методом найменших квадратів
/ *4
28a1 = 41927
a1 = 1474,9
7aₒ+28*1474,9 = 110360
7aₒ = 110360 – 41297,2
7aₒ = 69062,8
aₒ = 69062,8 / 7 = 9866,1
Рівняння часового тренду набуває вигляду:
y = 9866,1 + 1474,9x
Прогноз на 2004 рік: y = 9866,1 + 1474,9*8 = 21665,3 тис.г.о.
Прогноз на 2005 рік: y = 9866,1 + 1474,9*9 = 23140,2 тис.г.о.
Прогноз на 2006 рік: y = 9866,1 + 1474,9*10 = 24615,1 тис.г.о.
x |
y |
x² |
xy |
|
|
1 |
12006 |
1 |
12006 |
||
2 |
12819 |
4 |
25638 |
||
3 |
13615 |
9 |
40845 |
||
4 |
14673 |
16 |
58692 |
||
5 |
17796 |
25 |
88980 |
||
6 |
18951 |
36 |
113706 |
||
7 |
20500 |
49 |
143500 |
||
28 |
110360 |
140 |
483367 |
|
Задача 22
1)середньорічний темп зростання:
де yn - останній рік періоду;
yo - перший рік періоду;
n – кількість років у періоді.
Прогноз на 2004 рік: 89*99/100 = 88,11 тис.г.о.
Прогноз на 2005 рік: 88,11*99/100 = 87,23 тис.г.о.
Прогноз на 2006 рік: 87,23*99/100 = 86,36 тис.г.о.
x |
y |
x² |
xy |
|
|
1 |
97 |
1 |
97 |
||
2 |
96 |
4 |
192 |
||
3 |
96 |
9 |
288 |
||
4 |
95 |
16 |
380 |
||
5 |
92 |
25 |
460 |
||
6 |
89 |
36 |
534 |
||
7 |
89 |
49 |
623 |
||
28 |
654 |
140 |
2574 |
|
28a1 = - 42
a1 = - 1,5
7aₒ+ 28(-1,5) = 654
7aₒ = 654 + 42
aₒ = 696 / 7 = 99,4
Рівняння часового тренду набуває вигляду:
y = 99,4 – 1,5x
Прогноз на 2004 рік: y = 99,4 – 1,5 * 8 = 87,4 тис.г.о.
Прогноз на 2005 рік: y = 99,4 – 1,5 * 9 = 85,9 тис.г.о.
Прогноз на 2006 рік: y = 99,4 – 1,5 * 10 = 84,4 тис.г.о.
Задача 23
СВ = М + ОЗ + ДЗ + ВОП + ВОН
1-ий варіант СВ = 3,2 * 900 + 0,088 * 900 + 0,088 * 900 * 0,11 + 0,088 * 900 * 0,14 + 28 = 2880 + 79,2 + 8,71 + 11,09 + 28 = 3007 грн.
2-ий варіант СВ = 2,2 * 900 + 0,024 * 900 + 0,024 * 900 * 0,11 + 0,024 * 900 * 0,14 + 103 = 1980 + 21,6 + 2,38 + 3,02 + 103 = 2110 грн.
За критерієм мінімальних витрат кращим варіантом є штамповка.
Задача 24
Визначимо залежність між кількістю виступів та продажем бас-гітар.
aₒ = 39 – 33a1 / 6
33 * (39 – 33a1 / 6) + 33a1 = 39
1287 – 1089a1 + 198a1 = 234
- 891a1 = - 1053
a1 = 1053/891 = 1,18
6aₒ + 33 * 1,18 = 39
aₒ = 0,01
y = 0,01 + 1,18x
x |
y |
x² |
xy |
|
3 |
3 |
9 |
9 |
|
4 |
6 |
16 |
24 |
|
7 |
7 |
49 |
49 |
|
6 |
5 |
36 |
30 |
|
8 |
10 |
64 |
80 |
|
5 |
8 |
25 |
40 |
|
E 33 |
39 |
199 |
232 |
Прогноз попиту при 9-ти виступах:
Y = 0,01 + 1,18 * 9 = 11 шт.