Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
уроки добра.doc
Скачиваний:
18
Добавлен:
19.02.2016
Размер:
300.03 Кб
Скачать

1 Клас. Година спілкування

Тема: Людина починається з добра

Мета: Формувати у дітей понять "доброта і добрі вчинки", вчити розрізняти "добре і погане", викликати бажання дарувати добро; розвивати в дитині духовно-моральні якості, вміння сприймати і створювати позитивні емоції; виховувати культуру спілкування.

Обладнання: книжечки-казки; картинки із зображенням казкових героїв; макет веселого сонечка; квітка "Доброта"; промінчики сонця; кольорові олівці; листочки із зображенням Баби Яги, що перетворюється в Бабулю Ягулю; аудіо записи казок "Коза Дереза", "Котик і Півник"; Оповідання В. Сухомлинського "Петрик, собака і кошеня"; промінчики із фотографіями дітей, смайлики-посмішки.

^ Хід уроку

Організація класу

Діти, сьогодні до нас прийшли гості. Ми чекали їх і приготували привітання. Давайте його розкажемо.

Гостей дорогих ми вітаємо щиро.

Стрічаємо радо, з любов’ю і миром.

Добра вам сьогодні, і завтра! Щодня!

Усім Вам бажаємо доброго дня!

^ Оголошення теми і мети уроку

Мотивація навчальної діяльності

Вчитель: Діти, яка пора року настала?

Діти: Настала зима, сьогодні восьмий день зими.

Вчитель:Чи відчули ми ,що починається зима? Які зміни сталися в погоді?

(Діти діляться своїми спостереженнями і враженнями про початок календарної зими).

Вчитель: Діти, я сьогодні була дуже здивована. Коли підійшла до школи, то побачила квіточку. Уявляєте?!Взимку я побачила квітку. Вона просила їй допомогти, тому, що зимовий холодний вітер обірвав їй пелюстки, закружляв їх і поніс. Цю квіточку я принесла в клас. Ось вона!

Чи згодні ви їй допомогти?

Діти: Потрібно врятувати квіточку.

Вчитель: Ви помітили, що на кожній пелюсточці написані літери. Давайте їх назвемо. (Д,Б,Р,Т).

Ця різнокольорова квіточка здається нам казковою, чарівною. Якщо ми зможемо правильно розмістити зірвані пелюсточки, то прочитаємо дуже гарне слово.

Діти розміщують пелюстки і читають слово "Доброта".

Діти, чи хорошу справу ми зробили?

Діти: Так, ми врятували чарівну квіточку.

Вчитель: А ще можна сказати, що ми зробили добру справу.

Отже, сьогодні ми будемо говорити про доброту, вчитимемося розпізнавати добро, творити його і дарувати іншим.

А урок наш ми назвемо "Людина починається з добра".

^ Розкриття теми уроку

Вчитель: Що таке "доброта"? Хто вас вчить бути добрими?

Відповіді дітей.

Вчитель: З дитинства вам читають цікаві казки. А які герої живуть у казках?

Казки вчать вас розрізняти добро і зло. Добро має велику силу і в казках воно завжди перемагає зло.

Ми відправимося в Країну Казок. Закрийте очки, покладіть голівки на ручки, уявіть,що ми на казковому літальному апараті летимо над полями і горами, над морями і річками і переносимося в казкову країну.

Відкриваємо очі. Де ми опинилися? (Відкривається дошка. На дошці напис "В гостях у казки". На дошці виставка дитячих казок). – Діти, чи впізнали ви ці казки?

Казкові герої хочуть перевірити, як добре ви знаєте їх голоси.

(Слухаються записи казок)

а)Казка "Коза-дереза": Хто х героїв цієї казки робив добрі справи? Чи змогли добрі герої перемогти злу Козу-дерезу? Яким був Рак?

Казка "Котик І Півник": В якій казці живуть герої,голоси яких ви почули?

Кого можна назвати добрим?

Отже: Добро завжди перемагає

б) На дошці ілюстрації казкових героїв: Лікар Айболить, Попелюшка, Червона Шапочка, Баба Яга.

–– Діти, чи впізнали ви цих казкових героїв? Хто з них робив добрі справи? (Відповіді дітей.)

Чому Фея допомагала Попелюшці?

Отже: За добро добром платять.

Фізкультхвилинка

Бути добрим я учуся.

Це потрібно всім, я знаю.

Якщо спить моя бабуся –

Я тихесенько ступаю.

Ось так, ось так… я тихесенько ступаю.

Я малу сестричку маю,

Як заплаче – заспокою.

Їй ласкаво наспіваю

Добру пісню колискову.

Ось так, ось так… Добру пісню колискову.

Я хорошим, добрим буду,

Щоб робити добре діло.

Недаремно кажуть люди:

Доброта –– велика сила.

в) Діти, а чому залишилася Баба Яга?

Відповіді дітей: Баба Яга зла, її ніхто в дитинстві не вчив бути доброю, вона не вміє співчувати, не вміє допомагати іншим. Тому вона і стала такою злою і страшною.

Вчитель: Баба Яга вас запитує:

Добрим бути просто чи не просто?

Чи залежить доброта від зросту?

Як навчитися усіх любити?

Як навчитися добро творити?

Вчитель: Діти, а чи хотіли б ви навчити Бабу Ягу , як стати добро? Давайте пограємо у гру "Мікрофон" і розкажемо, які добрі справи ви робите.

Діти розповідають про свої хороші, добрі вчинки у мікрофон.

Вчитель: Баба Яга уважно вас слухала і вирішила теж стати доброю. Вчитель роздає листочки, на яких показано, як страшна Баба Яга перетворюється на красиву Бабулю Ягулю.

Дітям дається завдання: дома за допомогою кольорів показати поступове перетворення Баби Яги.

Отже, добро прикрашає людину.

Діти, це ви зробили ще одну добру справу і наша героїня вам дуже вдячна.