- •Спеціально організована діяльність дітей з правового виховання ім'я – дорога до життя (правове виховання)
- •Спеціально організована діяльність дітей з етичного виховання
- •Наодинці з природою.
- •Природа нам, як рідний дім
- •(Етична абетка)
- •Спеціально організована діяльність дітей з валеологічного виховання
- •(Валеологія)
- •Легенда
- •Спеціально організована діяльність дітей з безпеки життєдіяльності увага небезпека (техніка безпеки)
Спеціально організована діяльність дітей з правового виховання ім'я – дорога до життя (правове виховання)
Мета: підтримувати позитивне ставлення дитини до себе, свого імені, різних форм вживання імені; допомогти дитині отожнити себе зі своїм іменем; підвести до висновку, що ім'я потрібне кожній людині, і кожна людина має право на ім'я. Розвити інтерес до інших людей. Виховувати повагу до дорослих і однолітків.
Матеріал: лялька Добрик, чарівна кулька, кошик з речами для ляльок дівчинки і хлопчика, білі аркуші паперу з намальованими ляльками на кожну дитину, вирізаний одяг для хлопчика. дівчинки, пензлики, клей, тарілочки.
Хід заняття:
До групи приходить Добрик і приносить з собою кошик. Вихователь разом з дітьми питає, хто він, як його звуть.
Добрик: Я – маленька лялька. Я не маю імені, просто лялька. А що, у кожного із вас є ім'я?
Вихователь: Звичайно. Правда, діти? (діти відповідають: "Так!").
Добрик: А навіщо людям імена? (міркування дітей: щоб знайомитися, щоб ні з ким не плутали, щоб звернутися).
Вихователь: Також ім'я поділяються на хлопчаче і дівчаче. Ось послухай.
Вправа "Чарівна кулька". За допомогою чарівної кульки Добрик знайомиться з дітьми, передаючи її з рук в руки, діти називають свої імена. Спочатку хлопчики, потім дівчатка.
Добрик: Як багато імен! І всі різні! Яке ж мені вибрати ім'я для себе?
Вихователь: Діти давайте допоможемо нашому другу обрати ім'я. (Діти пропонують перелік імен, але Добрик весь час відмовляється).
Добрик: Хочу таке, щоб ні в кого такого не було!
Вихователь: А давайте назвемо його Добриком! Як тобі таке ім'я?
Добрик: Дуже подобається. Добрик – це добрий, а я дуже добрий.
Вихователь: Добрик, а ти любиш грати? (Так). Наші діти теж люблять грати. Пограєш з нами?
Добрик: З великим задоволенням.
Вихователь: Тож ставайте малята швиденько в коло, беріться за руки. (Потім вихователь промовляє слова віршика, супроводжуючи їх характерними рухами, а діти за ним повинні повторити їх).
Вміють наші всі малята
У долонечки плескати,
Головою покрутити,
Ніжками потупотіти, Зараз крок назад зробили,
Ручки склали і присіли,
Усміхнулись, підвелись,
І за руки знов взялися.
Вихователь: Добрику, тобі сподобалось? Тоді пограй з нами ще. Гра називається "Хто це?" (Діти стоять в колі. Добрик описує дитину, а діти вгадують та називають її ім'я).
Вихователь: Добрик, а ще можна називати дітей, їхні імена, та і твоє ще ніжніше. Давай разом спробуємо. Наприклад, тебе можна назвати: Добричок, Добренько, Добринечко. А як лагідно можна назвати Олега? Настю? Катю? (індивідуальні відповіді дітей).
Добрик: Які у вас гарні імена! Тепер я розумію, що кожному потрібне ім'я.
Вихователь: Добрику, а що це за кошик, який ти приніс? Можна подивитись?
Добрик: Так, можна.
(Вихователь разом з дітьми роздивляється що в кошику; там різні речі (одяг)).
Вихователь: Діти що це? (Одяг). Так, вірно. А ми з вами вже знаємо, що одяг як і ім'я є для кожної дитини свій. Є одяг для хлопчиків, і є одяг для дівчаток. Зараз ми з вами визначимо де одяг для хлопчика, а де для дівчинки. Ось у нас є дві іграшки: одна хлопчик, а друга дівчинка. Зараз ми їх одягнемо, але спочатку одберемо одяг. (Діти вибирають з кошика одяг, потім разом з вихователем одягають).
Вихователь: А тепер разом давайте їх назвемо. (Разом з дітьми придумуємо ім'я іграшкам). Ви всі молодці. Ми тільки що разом одягали іграшки. А зараз кожен з вас зробить це сам. Сідайте діти за столи. Подивіться у кожного з вас намальований хлопчик і дівчинка. На тарілочках лежить вирізаний одяг для них. Треба обрати який для хлопчика, а який для дівчинки. (Діти самостійно виконують завдання).
- Молодці. Будемо його приклеювати, одягнемо ляльок.(Вихователь звертає увагу на зразок. Пояснює і показує виконання роботи. Потім діти самостійно виконують роботу).
- Добрик, подивись, чи всі діти справились.
Добрик: Малята такі розумні. Все виконали вірно.
- Ой, але у них нема імен. Діти, придумайте кожен своїм лялькам імена. (Діти називають Добрику імена).
Добрик: Я тільки зараз зрозумів, як це добре коли у тебе є ім'я. Мені у вас дуже сподобалося. Дякую вам за ім'я. Можна я ще до вас прийду?
Вихователь: Звичайно, приходь. Ти нам теж сподобався. До побачення!
Добрик прощається з дітьми.