Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Asyst_praktyka.doc
Скачиваний:
331
Добавлен:
23.02.2016
Размер:
431.62 Кб
Скачать

6. Роботи, пов'язані з оборотом постільної білизни

Білизняне господарство готельного комплексу є важливою складовою частиною сервісного обслуговування готелю.

Білизна готелю врахована на балансі готелю, і категорії персоналу, що працюють з білизною, є матеріально відповідальними особами. Постільна білизна і рушники відносяться до групи м’якого інвентаря.

Вимоги до готельного текстилю

Весь готельний текстиль умовно можна поділити на кілька категорій: постільне приладдя – подушки, ковдри, наматрацники, пледи; постільна білизна – наволочки, простирадла, підковдри; махрові вироби – рушники, банні килимки, халати, тапочки; декоративний текстиль – штори, покривала, декоративні подушки та ін.

Для текстилю, який має право називатися готельним, існують досить жорсткі вимоги. Основними вимогами до всієї продукції є, безумовно, висока якість і зручність в експлуатації (можливість використання машинного прання і сушки, зручні для роботи покоївок конструкції наволочок, підковдр, наматрацників тощо).

Втім, для кожної категорії є і свої специфічні параметри. Головною характеристикою постільного приладдя є антиалергенність наповнювачів. Тому готельєри переважно обирають відомий у всьому світі поліестеровий наповнювач Hollofibre. Подушки і ковдри з натуральними наповнювачами (пух/перо, перо) менш поширені, оскільки існує можливість алергічних реакцій у гостей, також вони є більш трудомісткими в експлуатації, а також істотно відрізняються за ціною (є дорожчими).

Обов'язковим предметом комплектації готельних номерів є наматрацник. Ця невід'ємна частина номерного гардеробу дозволяє продовжити термін служби матраца. Ще не так давно не всі, навіть висококласні вітчизняні підприємства гостинності, могли похвалитися їх наявністю. На даний момент, у зв'язку з необхідністю підтвердження свого "зіркового" статусу, а також унаслідок загального прагнення відповідати міжнародним стандартам якості, наявність наматрацника стає такою ж звичною справою, як подушки або ковдри, навіть у готелях малої "зірковості". Наматрацники робляться різноманітних конфігурацій і з різних матеріалів. Для нестандартних розмірів матраців зручний наматрацник, що закріплюється по кутах гумками. Проте найпоширеніший варіант, - коли наматрацник одягається як чохол, закриваючи лише верхню і бічні сторони матраца. Для верхнього шару наматрацника зазвичай використовується "дихаюча" тканина (microfibre), а для наповнення - поліестеровий наповнювач (Hollofibre).

У готелях, починаючи з 4*, зазвичай пропонуються додаткові ковдри або пледи. Найпрестижнішими, якщо можна про це говорити стосовно пледів, вважаються вироби з чистої шерсті. Наступні позиції посідають пледи з варіантів суміші поліестеру і шерсті. За тепловими якостями нічим не гірші за натуральну шерсть, проте термін їхньої експлуатації більший. Також використовуються пледи зі 100% поліестеру, 100% акрилу та ін. Значне поширення синтетичних пледів пояснюється тим, що для них застосовне машинне прання.

Важливим іміджевим моментом для будь-якого готелю є постільна білизна. За складом професійна постільна білизна може бути виготовлена або з чистої бавовни, або з суміші бавовни з поліестером.

З точки зору експлуатації вигідніше придбавати білизну зі змішаних тканин, оскільки вони мають вищі показники зносостійкості, ніж бавовна, а також дешевші. Традиційна пропорція в змішаних тканинах – 50% бавовни і 50% поліестеру.

Найпривабливішим для готелів залишається класичний білий колір, оскільки біла білизна піддається обробці при найвищих температурах, що веде до мінімізації витрат пральнею. Білизна з малюнком і вишивкою популярно за кордоном в маленьких сімейних готелях, а для українських вважається дивиною.

Варто пам'ятати, що при виборі тканини існує пряма залежність між ціною і якістю. Чим вища ціна, тим якісніша білизна, тим довший термін служби. Багато що залежить від догляду, тобто від роботи пральної компанії. Готельєрам рекомендується віддавати перевагу золотій середині. Ціна продукції не повинна сильно бити по бюджету готелю, водночас треба зважати і на якість матеріалу. Професіонали також радять працювати з одним виробником білизни і постільного приладдя, тоді не виникатиме проблем з підбором білизни під постільне приладдя і навпаки.

На готель коефіцієнт білизни не має бути нижчим 4, тобто на один номер потрібно придбавати 4 комплекти білизни. Варто пам'ятати, що постільна білизна – це витратний матеріал, і навіть при хорошому догляді термін її служби складає від 1,5 до 2,5 років. Для готелів 3* рекомендується змішана постільна білизна, яка служитиме довше, ніж такої ж ціни, але бавовняна.

У готелях 4* і 5*, як уже йшлося вище, для комплектації стандартних номерів підійде Percal. А для номерів "люкс" можна використати або гладкий Satin, або так званий Satin stripe – сатинову смужку різної ширини.

Для бюджетних готелів підійде серія Spectrum, для якої характерні різні забарвлення. Більше того, компанія-виробник рекомендує поєднувати світлу і темну білизну: персикову і лимонну, цегляну і бежеву, рожеву і кольори слонової кістки, темно-рожеву і кольори червоного вина та ін.

Щодо махрових виробів, то їх головною характеристикою є щільність. Але, якщо у постільної білизни щільність складає 100-200 г/кв. м, то щільність махрових виробів набагато вища – 380-1000 г/кв. м. Зрозуміло, щільність махрових виробів повинна відповідати "зірковості" готелю. Для готелів 4-5* ця характеристика коливається в діапазоні 450-600 г/кв. м, для бюджетних готелів – 380-450 г/кв. м. Щільність же банних килимків має бути набагато вища, ніж у рушників - 600-1000 г/кв. м.

Розміри рушників залежать від компанії-виробника. Так, розмір серветки для обличчя коливається в діапазоні 30(40) х 30(40) см, рушника для рук – 50 х 80(90) см, банного рушника – 70 х 140, банного простирадла – 100 х 150, килимка – 50 х 70 (80). Номер також може бути забезпечений кольоровими рушниками для сауни, басейну або пляжу.

Халатами оснащують готельні номери готелів 5* і 4*, оптимальна вага яких 420-450 г/кв. м. На зимовий період традиційно пропонуються махрові халати і тапочки, на літній – вафельні.

Необхідно також сказати декілька слів про драпіровку готельних номерів. Це поняття охоплює штори, покривала на ліжку, декоративні подушки та ін. Зазвичай усі вони підбираються якщо не з одного і того ж матеріалу, то, принаймні, в одній колірній гаммі. Обов'язковою вимогою для усіх цих предметів інтер'єру є наявність антизаймистого просочення.

Адміністрація готелю повинна постійно стежити за тим, яка білизна використовується. У номерах неприпустимо використовувати пом’яту білизна, з іржею, дірочками або плямами. Білизна і постільні речі повинні бути бездоганно випраними, підкрохмаленими і випрасуваними.

До дефектів, недопустимих для використання білизни, відносяться:

  • плями різних видів, що не піддаються відпиранню чи виведенню;

  • дірки різного виду, що не піддаються ремонту або роботам (штопці, латочкам, відстроченню по швах та ін.);

  • необроблені краї білизни;

  • старі плями на білизні.

При виявленні дефектів білизни її необхідно замінити і здати в білизняну, але у жодному випадку не змішувати з брудною білизною. Якщо білизна зіпсована з вини гостя, покоївка має доповісти про це черговому по поверху і завідувачці поверху. Прибирання цього номера із заміною білизни необхідно проводити у присутності гостя, з’ясувавши конфліктну ситуацію.

Білизна і всі постільні речі вимагають хорошого догляду за ними. Своєчасне прання і ремонт, уміла експлуатація, дбайливе ставлення до них гостей, що проживають у готелі, створюють умови для їх тривалого збереження.

Правила і види маркування постільної білизни. Маркування постільної білизни здійснює кастелянша або завідувач білизняної. Маркування білизни проводиться обов’язково. Маркування може бути у вигляді:

  • печатки, що містить норми ДСТУ;

  • штампу з назвою даного готелю;

  • вишивки з абревіатурою заголовних букв (вензелі) даного готелю;

  • кольорової стрічки на вушках постільного приладдя і білизни.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]

Калькулятор

Сервис бесплатной оценки стоимости работы

  1. Заполните заявку. Специалисты рассчитают стоимость вашей работы
  2. Расчет стоимости придет на почту и по СМС

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и на обработку персональных данных.

Номер вашей заявки

Прямо сейчас на почту придет автоматическое письмо-подтверждение с информацией о заявке.

Оформить еще одну заявку