Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ЛР №13.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
23.02.2016
Размер:
349.18 Кб
Скачать

Мета уроку: ознайомлення учнів з загальною будовою карбюратора, опорними

поняттями, визначеннями та положеннями, а також закріплення

раніше вивченого матеріалу по системі живлення карбюраторного

двигуна.

Завдання уроку:

Дидактичні: 1.ознайомити учнів з:

-поняттями: карбюрація, найпростіший карбюратор;

- конструкцією основних деталей, пристроїв і систем;

-принципом роботи карбюратора;

-основними несправностями;

2. Сформувати навички аналізу загальної будови карбюратора та

принципу його роботи.

Розвиваючі: 1.Розвиток короткотривалої та довготривалої пам’яті, розвиток

логічного мислення(операцій аналізу,синтезу).

Виховні: 1. Формування охайності,старанності, дисциплінованості, самостійності в

здобутті знань, любові до професії, патріотичних почуттів.

Матеріально-технічне забезпечення уроку:

-автомобіль: BMW-316 ─1 од.;

-карбюратор: 7 шт;

-набір ключів: 7 шт;

-набір щупів: 7 шт;

-захисні рукавиці: 14 пар;

-лупа: 7 шт;

-комп’ютер (ноутбук Lenovo):1 шт;

-дошка;

-підручник(Будова й експлуатація автомобілів): 7 шт.

Дидактичне забезпечення уроку:

1. Література: Кисликов В. Ф., Лущик В. В. Будова й експлуатація автомобілів:

Підручник. — К.: Либідь, 2005. — с. 87.

Рубец Д.А., Системы питания автомобильных карбюраторных

двигателей. М., ”Транспорт”, 1974.— с. 63.

Ерохов В. И. Карбюраторы легковых автомобилей: Устройство и

эксплуатация. М., Транспорт, 2000. — с. 11.

2. Відеоматеріали:

Принцип дії найпростішого карбюратора.(110 с.)

Будова та принцип дії карбюратора.

3. Картки з завданнями для активізації учіння (Додаток А,Б,В)

4. Кросворд для закріплення знань (Додаток Г)

5. Плакати (Додаток Д №1-6)

Міжпредметні зв'язки: Хімія 11 кл. Тема 1: ”Органічні сполуки”

Фізика 8 кл. Розділ IV, ”Кількість теплоти.Теплові машини”

Фізика 8 кл. Розділ III, ”Робота і енергія”

Хімія 9 кл. Тема 2: ”Хімічні реакції”

Математика 11 кл. Тема 4: ”Геометричні тіла”

Хімія 8 кл. Тема 4: ”Хімічний зв’язок та будова речовини”

Фізика 11 кл. Розділ II, ”Властивості рідин, газів, твердих тіл”

Тип уроку: формування нових знань.

Хід уроку:

1.Організаційна частина:

Мета діяльності: привітання, перевірка наявності учнів, присв’ячення чергових,

організація робочго місця.

Форма організації учнів: фронтальна.

Методи навчання: словесний (вступна бесіда).

2. Актуалізація опорних знань і суттєвого досвіду учнів:

Мета діяльності: пригадати опорний матеріал, нагадування базового матеріалу,

що вивчався у загальноосвітніх предметах (фізика, математика,

хімія).

Форма організації учнів: фронтальна.

Методи навчання: словесний (контролююча бесіда).

Питання бесіди:

1. Що Ви знаєте про бензин? (Рідке паливо, що являє собою суміш вуглеводнів, що добувається із нафти прямою перегонкою чи крекінгом,характеризується октановим числом).

2. Пригадайте, що розуміють під терміном питома теплота згорання (це кількість теплоти, що виділяється при згоранні певної кількості горючої речовини).

3.Згадайте, що означає процес випаровування (процес переходу речовини з рідкого в газоподібний агрегатний стан).

4. Яку роль відіграє розрідження? (сприяє засмоктуванню пальної суміші в циліндри двигуна).