Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

8 сынып 1 саб.аз

..docx
Скачиваний:
32
Добавлен:
05.03.2016
Размер:
31.21 Кб
Скачать

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Микрожүйелер:2D

Мектеп: ФМН НЗМ Алматы қаласы

Күні: 02.09. - 05.09. 2015ж

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Микросурет тақырыбына кіріспе

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1M8.8/1H8.4/1H8.5

Идеялар мен жоспарлауды дамыту үшін көзбе-көз(визуальды) және басқа мәліметтердің өз бетімен таңдалған коллекцияларын қолдану.

Сабақ мақсаттары

  • Микросуреттің не екенін толық түсіну

  • Микросуреттерді қағаз бетіне түсіру

  • Микросуреттерді бейнелеген суретшілермен танысу

Жетістік

критерийлері

  • Микросуретті қағаз бетіне түсіре алады.

  • Роб Кесселер туралы айтып бере алады.

Тілдік мақсаттар

Тілдік емес пәндер үшін құрастырылады.

Тілдік мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз

Пәнге тән лексика мен терминология:

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Құндылықтарды

дарыту

Құндылықтарды дарыту сабақта суретшілер жұмыстарын талқылау арқылы жүзеге асады

Пәнаралық

байланыстар

Биология

АКТ қолдану

дағдылары

Интернет желісінен микросуреттер және суретшілер жұмыстарын көрсету (арнайы сайттардан)

Бастапқы білім

Оқушылардың бастапқыдан микросуреттерден хабарлары болуы керек және микроскоппен жұмыс істеу дағдылары болуы керек.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Амандасу.

Активити: Ипподром

Балалар шеңбер жасап тұрады ал жүргізуші болса ойын шартын түсіндіріп айтады және көрсетеді (визуалды).

Сабақтың тақырыбын анықтау (ұлғайтылған бейнелер көрсету арқылы).

Сабаққа қойылған мақсаттармен таныстыру:

  • Микросуреттің не екенін толық түсіну

  • Микросуреттерді қағаз бетіне түсіру

  • Микросуреттерді бейнелеген суретшілермен танысу

Сабақтың ортасы

Осы контекстте микросурет деп нені түсінеміз? Ол қайдан шыққан? Ол қалай пайда болады? Ол қалай көрінеді? Олар өнер мен ғылым саласында жұмыстарға қалай қатысты болады?

Оқушылардың.әдіс тәсілдерді білуі мен түсінуін анықтау үшін ұсақ бейнелер және

олардың пішіндері туралы сұрақтар қойыңыз: Бұл жерде қандай әсерге қол жеткізгіңіз келеді? Оған қалай қол жеткіздіңіз? Нені пайдаланасыз?

Оқушыларға мазмұн, нысан, процесс және көңіл-күй туралы сұрақтарды қойып иллюстрациялық материалдың біреуін көрсету. Картинадан не көріп тұрсыңдар? Картина көзге түсетіндей қалай құрылған? Бұл қандай да бір көңіл-күй, сезім немесе идея береді ме?

Сабақта қызметтің негізгі түрлері ретіндеоқушылар:

1) бақыланатын түстерге мұқият сәйкестендіріп,

Бір түс көмегімен түрлі реңктерді араластырады

2) түстерді араластыру арқылы нысан түрін құру

Талпынысында қолда бар дағдылармен білімді қолданады

3) алдыңғы сабақта алынған білімді қолданып, ірі масштабта жұмыс істеп, түстер туралы бірқатар өмірлікз ерттеулер жүргізу

(зерттелген суретшілер жұмыстарынан

шабыттанған қорытынды жұмыс келесісабақта

Жүзеге асырылады)

Сабақтың соңы

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім, нені үйрендім

- нені толық түсінбедім

- немен жұмысты жалғастыру қажет деген сұрақтарға жауап беіп тақтада ілінген арнайы парақшаға жабыстырады.

Сабақ соңында оқушылар:

Өз жұмыстары мен бір-бірінің жұмыстарын

сыныптастарға арналған бағалау міндеттері

арқылы бағалай алады.

Мынаған қатысты сыныптастар жұмысын

қарастырады:

1) акварель және балауыз борлар пайдаланып

жақыннан бақылау дағдылары

2) түстерді араластыру және олардың сәйкестендіру дағдылары

3) 2D-нысандар бейнелері мен өсімдік сапалары

4) суретші жұмысын өз жұмысына қатысты қолдану, жеке жетістіктерге жету

Оқушылар өз жұмыстарын бір-бірімен талқылайды. Сыныптастар өз ескертпелерінде күшті жақтары және оларды дамыту жолдары туралы жазады.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Жұмысты ерте орындап болған балалар әр түрлі түстермен эксперимент жасай отырып, түтікшемен сурет салады.

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз.

Оқушылардың бірін бірі бағалауы.

Түрлі түстегі геометриялық фигуралар арқылы бағалау.

Жетістік критериилері арқылы бағалау.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Сабақ барысында оқушыларға ипподром ойынын ойнату.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары: Қайшымен және желіммен жұмыс істеу ережелерімен таныстырып қол қойдыру.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Өнер пән бірлестігінің жетекшісі Акшалов М. Т.:.....................