Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
vasetskiy_1 (1).doc
Скачиваний:
49
Добавлен:
07.03.2016
Размер:
240.64 Кб
Скачать

2.2. Методика використання наочних методів навчання історії при викладенні теми: «Тридцятилітня війна»

Отже, розкривши основні методичні особливості використання наочності на уроках історії, доцільно показати особливості даного використання на прикладі теми «Тридцятилітня війна».

Тема уроку: Тридцятилітня війна.

Мета уроку:

Навчальна: визначити причини Тридцятилітньої війни, виділивши серед них основну, розглянути основні події та періоди війни, охарактеризувати наслідки війни; формувати в учнів комунікативну компетентність, використовуючи метод «прес», інформаційну компетентність через роботу з історичними джерелами, цифровою векторною картою, уміння аналізувати джерела і висловлювати власну точку зору;

Розвивальна: розвивати в учнів вміння критично мислити, вміння аналізувати і порівнювати матеріал.

Виховна: виховувати непримиренне ставлення до війни, як до засобу розв’язання конфліктів між державами.

Обладнання: мультимедійний проектор, презентація уроку, цифрова векторна карта «Тридцятилітня війна 1618-1648 рр. у Європі».

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть:

- визначати причини Тридцятилітньої війни, концентрувати увагу на основній причині;

- показувати по карті перебіг війни, називати дати основних подій;

- показувати на карті територіальні зміни у Європі після війни;

- удосконалити навички роботи з історичними джерелами, уміння аналізувати матеріал и і висловлювати власну точку зору.

Хід уроку

1.Організаційний момент. Вчитель називає тему та формулює мету уроку.

2.Актуалізація опорних знань учнів. Бесіда за запитаннями:

- Які держави були найвпливовішими в Європі у другій половині XVI ст.?

- Що таке Реформація та Контрреформація?

- Назвіть найвпливовіші католицькі та протестантські країни Європи.

3.Мотивація навчальної діяльності. Методом «відкритого мікрофону» учні дають відповідь на запитання: «Як ви розумієте вислів: «Війна – це останній довід королів»? Після цього формулюється поняття «війна».

4.Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу.

1.Міжнародні відносини в Європі на початку XVII ст.

Розповідь учителя, що супроводжується демонстрацією векторної карти «Тридцятилітня війна 1618-1648 рр. у Європі» з вимкненим шаром «Тридцятилітня війна»:

На початку XVI ст. імператором Священної Римської імперії було обрано Карла V, який мріяв про створення всесвітньої католицької імперії. Його герб прикрашав девіз «Усе далі». (Демонстрація володінь Карла V).

Але йому протистояли Англія та Франція. Боротьба з цими державами не мала успіху. Після смерті Карла V династія Габсбургів розкололася на дві гілки – сина та брата. Одна з них правила в Німеччині. (Демонстрація володінь іспанських та австрійських Габсбургів).

Франція на початку XVII ст. готувалася до війни з Габсбургами, але смерть Генріха І завадила втіленню цих планів у життя. Метою французької корони було відібрати у Священної Римської імперії Ельзас і Лотарингію.

Данія і Швеція намагалися закріпитися на Балтиці.

У самій Німеччині на початку XVII ст. загострилися суперечності між створеними Католицькою лігою та Євангелічною унією.

Запитання до учнів: Як ви гадаєте, чому в першій половині XVII ст. країни Європи були втягнуті у війну, яка отримала назву тридцятилітньої?

Учні визначають причини війни.

Робота з історичним джерелом. Вчитель демонструє на екрані уривок з документу «Історик М. Барг про причини війни» (додаток 1)

Запитання до учнів: «Чи погоджуєтеся ви з думкою історика М. Барга, що основною причиною війни було протиріччя між країнами, що стали на капіталістичний шлях розвитку (Англія, Нідерланди) та країнами, у яких панували феодальні відносини (Іспанія, Німеччина, Австрія)?». Для відповіді використовується метод «прес»

Я вважаю, що________, тому що__________, наприклад_____________.

(точка зору) (аргумент) (факти)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]