Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Новая папка_1 / каліграфія.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
71.05 Кб
Скачать

Дата: 10.02.15

Назва предмету: Каліграфія

Затверджую:

Тема: Звук [н], буква Н н.

Мета: Вчити каліграфічно писати літеру н, правильно поєднувати букви у буквосполученнях, складах та словах. Навчити виконувати мовні зав­дання, писати слова під диктовку. Працювати над розвитком зв'язного мовлення учнів, збагачення, уточнення словника. Удосконалювати вміння пра­цювати з деформованим текстом. Виховувати старанність та охайність під час письма.

 Обладнання: Таблиця "Сиди правильно під час письма", індивідуальні картки зі зразками руко­писних та друкованих букв, ілюстрації до теми уроку, роздатковий матеріал.

Хід уроку:

 

І. Організація класу

Усміхнися всім навколо:

Небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов'язково

День тобі веселим буде!

II. Повідомлення теми уроку

1. Гра "Збери слово".

2. Ознайомлення з планом роботи на уроці.

∙       Повторення письма букв Н н.

∙       Показ і пояснення написання букви.

∙       Гра "Приберемо у хаті". Складання речень.

∙       Звуковий аналіз слів-відгадок.

∙       Вивчення прислів'я.

∙       Мовні ігри.

 III. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Правила сидіння за партою під час письма.

2. Гра "Піймай звук".

Ніс, коні, зошит, нарцис, барабан, сніг, ластівка, тінь, стіл, олівець, олень, метелик.

 IV. Робота над темою уроку.

1. Повторення письма великої та малої букв Н н. 

- Писана буква складається з трьох елементів - похилої палички, невеликої прямої лінії і прямої похилої палички із заокругленням унизу.

Малу літеру пишемо під лічбу раз, два, три-і.

Велику букву пишемо під лічбу і-раз-і, і-два-і.

2. Письмо рукописних букв Н н (1 рядок).

3. Склади слова з розсипаних складів.

НО               СИ               HI

НИ               РА              ЛІ

КО               СА               НА (носи, Ніна, нора, рано, Ліна).

4. Робота з деформованим текстом. Списування тексту.

У конійж ніїкра є логовне, йнаважвілише тосмі. Знадав кета стомі навазиють стоцеюли. Стоцяли Укїрани - тосмі Кивї.

У кожній країні є головне, найважливіше місто. Здавна таке місто називають столицею. Столиця України - місто Київ.

Фізкультхвилинка.

Вранці часу я не гаю,

На зарядку вибігаю,

Марширую, присідаю,

Легко бігаю, стрибаю.

І не стомлююсь ні трішки,

Бо я дужі маю ніжки.

 V. Закріплення та узагальнення вивченого.

1. Звуковий аналіз слів-відгадок. Побудова звукових моделей.

Паперовий кораблик щодня

Перевозить ґрунтовні знання.

Після плавання цей корабель

Повертається в рідний портфель. (Книжка).

 Чорна корова всіх людей поборола. (Ніч).

2. Вивчення прислів'я.

Хочеш бути щасливим — не будь лінивим.

Хто поспішає, той двічі робить.

Хто працює, той і урожай збирає.

 VI. Підсумок уроку.

1. Хвилинка-цікавинка. Гра «Хто більше?»

Придумай назви квітів, у яких є звук [н].

Незабудка, нарцис, троянда, конвалія...

2. Гра «Здогадайся, про кого або про що я розповідаю».

Ходить, бігає, стрибає, ірже — ... (кінь).

Літає, клює, каркає - ... (ворона).

Ходить, думає, розмовляє - ... (людина).

3. Підсумкова бесіда.

- Яку букву на уроці сьогодні писали?

- Які ви знаєте слова з цією буквою?

Дата: 17.02.15

Назва предмету: Каліграфія

Затверджую:

Тема: Звук [о], букви О о. Каліграфічне вправ­ляння; речення; написання твору

 Мета: Вчити каліграфічно писати малу і велику літеру О о, правильно поєднувати букви у буквосполученнях, складах, словах. Вчити зв'язно висловлю­ватись, збагачувати лексичний запас школярів. Виховувати спостережливість, любов до природи та бережливе ставлення до неї.

 Обладнання: таблиця "Сиди правильно під час письма", індивідуальні картки зі зразком руко­писної та друкованої букви, ілюстрації.

Хід уроку:

 

I. Організація класу

Вчитель: Вже дзвоник пролунав,

На уроки вас гукав.

Сядьте рівно на стільці,

Бачу, всі ви молодці!

Девіз готові проказати?

Діти: Вчимось каліграфічно писати.

 II. Повідомлення теми та мети уроку

1. Бесіда про каліграфічне письмо, його роль у житті людини.

2. Ознайомлення з планом роботи на уроці.

∙        Повторення правильного письма букви О о.

∙       Повторення правил правильного користування письмовим приладдям, правила сидіння під час письма.

∙       Гра "Чарівні клітинки".

∙       Складання речень.

∙       Робота над текстом.

 III. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Правила сидіння під час письма.

Ось свій зошит я відкрию

І похило покладу...

Сяду рівно, не зігнуся,

За роботу я візьмуся.

2. Ознайомлення з написанням букви.

Загадка:

Коли з дерев всі листочки злітають,

Коли вже на південь птахи відлітають,

Коли небо синє, холодний дощ ллється,

Оця пора року як зветься?   (Осінь).

А які основні ознаки осені?

- Осінь: золотокоса, барвиста, чепурна, багряна.

- Дерева: золотисті, різнобарвні, позолочені.

 IV. Робота над темою уроку.

1. Повторення письма великої та малої букви О о.

— Сьогодні ми будемо працювати, дотримую­чись такого правила:

Кожну букву виводь, пиши красиво! Уважно, точно, чітко!

Велику букву О починаємо писати, як і букву С, трохи нижче міжрядкової лінії, потім заокруглено ведемо вниз до нижньої рядкової, де знову заокруг­люємо вправо і ведемо туди, де починали.

Малу букву о починаємо писати нижче верхньої рядкової, ведемо вгору до лінії, заокруглюємо ліво­руч, потім униз, теж заокруглюємо. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч і ведемо вгору до зустрічі з початком букви.

Соседние файлы в папке Новая папка_1