Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / четверг 26.02 / основи здор 26.02

.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
20.92 Кб
Скачать

Дата: 26.02.15

Назва предмету: Основи здоров’я

Затверджую:

Тема: Коли ти сам удома. Побутові небезпеки

Мета: ознайомити учнів з правилами безпечної поведінки вдома; формувати вміння і навички, які допоможуть уникнути побутових небезпек під час відсутності батьків; спонукати учнів до виконання правил поведінки вдома; виховувати обережність, розсудливість.

Обладнання: підручник, ілюстрації

Хід уроку:

I. Організація класу

II. Повідомлення теми і мети

  • Що таке небезпечні ситуації? (Це коли життю і здоров'ю людини щось .загрожує.)

  • Що повинна робити людина, щоб уникнути небезпеки? (Дотримувати­ся правил безпеки. Має бути готова до небезпеки.)

  • Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як уникнути небезпек удома.

III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Робота за підручником (ст. 79-80)

  • Розповідайко повідомляє: «Трапляються випадки, коли ти, перебуваю­чи вдома, можеш ненавмисно завдати шкоди собі чи іншим людям».

  • Назвіть предмети, зображені на малюнку на с. 79.

  • Чому небезпечно гратися цими предметами?

  • Знайдіть на малюнку те,...:

  • що може уразити струмом;

  • що може спричинити пожежу;

  • чим можна порізатися або вколотися;

  • чим можна отруїтися.

  • Які предмети, що колють і ріжуть, зображені?

. — Чим можна продовжити цей ряд? (Ніж, голка, в'язальні спиці, цвях, шпилька, пила, кнопки, шило тощо)

  • Яких правил ми повинні дотримуватися, щоб ці предмети залишилися безпечними?

  • Здоров'ячок радить: «Небезпечно!

  • Вмикати самостійно електроприлади.

  • Гратися на кухні, у ванній кімнаті, а також на підвіконні, балконі, горищі.

  • Відчиняти і зачиняти самостійно вікна.

  • Сідати на підвіконня, перехилятися через нього.

  • Викидати будь-що через відчинене вікно чи з балкона».

  • Поясніть, як ви розумієте ці правила?

  • Розгляньте малюнки на с. 80 угорі.

  • Що може бути небезпечним на кухні, у ванній кімнаті?

  • Які місця у вашій квартирі можуть стати небезпечними для розваг?

  • Розгляньте малюнки на с. 80 унизу і скажіть, хто з дітей обрав місце і предмети, безпечні для гри. Чому?

  • Чому кухня — це небезпечне місце для ігор і розваг?

  • Чому не можна гратися на балконі, біля відчинених вікон, на під­віконні?

  • Чому не можна заходити без дозволу в підсобні приміщення: підвал, га­раж, комору?

  • Разом із дорослими обстежте вашу оселю. Дізнайтеся, де вам можна гра­тися, а куди ходити не слід.

Фізкультхвилинка

IV . Узагальнення і систематизація знань

1. Вивчення корисних порад

Корисні поради

' Умикай тільки ті електроприлади, які дозволяють батьки,

  • Якщо електроприлад іскрить, негайно скажи про це дорослим.

  • Стеж,.щоб крани з водою були закриті.

  • Користуйся інструментами разом із дорослими. Після роботи інструменти слід прибрати у безпечне місце.

  • Порядок у будинку потрібний не лише для краси, але й для безпеки.

2. Гра «Підкажи словечко»

  • Не потрібно торкатися чайника, який стоїть на вогні, оскільки він ... (га­рячий).

  • Відкрита електрична розетка — це ... (небезпека).

  • Не потрібно брати пральний порошок, оскільки він ... (отруйний).

  • ... людина постарається уберегти себе від небезпек. (Обережна)

  • Щоб різати папір, тобі потрібні... (ножиці).

  • Якщо ти обережний і... (уважний) навіть удома, з тобою нічого поганого не станеться.

  • Ніж — це... (гострий) предмет.

  • Якщо стався ... (нещасний) випадок, потрібно викликати «Швидку до­помогу».

  • Електрична ... (розетка) може бути небезпечною, якщо сунути в неї пальці.

  • Висовуватися у відчинене ... (вікно), якщо немає ґрат, дуже небезпечно.

3. Мудрі поради

  • Ніхто не потурбується про тебе краще, ніж ти сам.

  • Я завжди думаю про своє здоров'я.

  • Я здоров'я бережу, сам собі я допоможу.

V. Підсумок уроку

  • Які небезпечні ситуації загрожують вам удома?

  • Яких правил ви повинні дотримуватися, щоб колючі, гострі і ріжучі предмети залишилися безпечними?

  • Які правила треба виконувати, щоб не отруїтися ліками та шкідливими речовинами?

  • Чому кухня — це небезпечне місце для ігор і розваг? "

  • Чому не можна гратися на балконі, біля відчинених вікон, на під­віконні?

47

Соседние файлы в папке четверг 26.02