Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / субота 07.03 / логіка 07.03.15

.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
17.73 Кб
Скачать

Дата: 07.03.15

Назва предмету: Логіка

Затверджую:

Тема: Лабіринти. Орієнтація

Мета: сформувати в учнів уявлення про поняттям «лабіринт»; розвивати просторову уяву,пам'ять,продуктивне мислення; формувати в них пізнавальний інтерес;розвивати бажання долати труднощі;прищеплювати бажання прийти на допомогу іншим;виховувати бережне ставлення до тварин; сприяти збереженню фізичного і психічного здоров'я учнів.

Обладнання: великий малюнок зорельоту,малюнок-таблиця для гри «Увага», малюнки лабіринтів, малюнки тварин,індивідуальні картки з малюнками сонечка і хмарки, малюнки (слайди)до міфу «Подорож Тесея на Кріт»

Хід уроку:

І.Організація учнів до уроку

ІІ. «Мозковий розігрів» гра «Увага!». (Фронтальна робота)

- Подивіться на квадрат,намальований на дошці. В одній із клітинок сидить павук. Послухайте уважно, як павук буде переміщуватися, і запам’ятайте ту клітинку, де він зупиниться.

Малюнок на дошці: Напрямок руху павука:

1 клітинка праворуч, 1-вгору,1- праворуч,

1-вгору, 3- ліворуч, 3-вниз.

- Хто покаже,де зупиниться павук? А хто вважає інакше?

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

 - На сьогоднішньому уроці ми продовжимо будувати наш зореліт. Наше завдання – почати будувати Екран Просторової Уяви. Розгляньте цю деталь на малюнку(с.104). Це важлива частина,яка допомагає не загубитись у космічному просторі.

Читання слова за заданим маршрутом.

- Із зорельота нам передали зашифроване слово. Прочитавши його, ми дізнаємось, над чим будемо працювати на уроці.

- Прочитайте слово за напрямком, який вказують стрілки(Лабіринт).

ІV. Сприймання та засвоєння матеріалу уроку.

1.Ознайомлення з поняттям «лабіринт».

- Що таке лабіринт? Лабіринтами у давнину в Греції та Єгипті називали споруди зі складними заплутаними ходами, в які легко потрапити і з яких дуже важко вибиратися. В одному з давньогрецьких міфів розповідається про лабіринт крітського царя Міноса. Цю споруду вважають одним із семи чудес світу. У лабіринті Мінос тримав страшне чудовисько – Мінотавра. Син афінського царя Егея сміливий Тесей вирішив звільнити рідне місто від чудовиська. Він поплив на острів Кріт. Дочка Міноса Аріадна прийшла на допомогу Тесеєві. Вона дала Тесеєві таємно від батька гострий меч і клубок ниток. Коли відвели Тесея і всіх засуджених на поталу в Лабіринт, Тесей прив'язав біля входу в Лабіринт кінець нитки клубка і пішов по заплутаних безконечних переходах Лабіринту, з якого не можна було знайти виходу; поволі розмотував він клубок, щоб знайти по нитці шлях назад. Все далі йшов Тесей і, нарешті, прийшов на те місце, де був Мінотавр. З грізним ревом, нахиливши голову з величезними гострими рогами, кинувся Мінотавр на юного героя, і почався страшний бій. Мінотавр, сповнений лютості, кілька разів кидався на Тесея, але він відбивав його своїм мечем. Нарешті, Тесей схопив Мінотавра за ріг і встромив йому в груди свій гострий меч. Убивши Мінотавра, Тесей по нитці клубка вийшов з Лабіринту і вивів усіх афінських юнаків і дівчат.

2.Постановка задач уроку

- Сьогодні ми повинні допомогти нашим найменшим друзям-тваринкам дістатися лабіринтом до цілей. Щоб дізнатися, які тваринки будуть мандрувати ,будемо відгадуватизагадки. А ще давайте згадаємо правила поведінки у разі зустрічі з дикими тваринами.

Рекомендації. Після відгадування кожної загадки,на дошку повісити малюнок тварини і

лабіринту, який вона повинна пройти. А після проходження кожного лабіринту один з учнів показує проходження на дошці.

3. Пошук шляху в лабіринті

Лабіринт 1

Скачуть на болоті

Зелененькі лапки,

Квакають завзято

Веселенькі ...(жабки)

- Наша жаба зголодніла, ми маємо допомогти їй дістатися до комара.

Лабіринт 2

У норі хатинку має

хліб, сирочок полюбляє.

По підлозі тишком-нишком

Бігає сіренька... (мишка)

- Що найбільше любить їсти миша?Тож допоможемо їй дістатися до сиру.

Лабіринт 3

В ліс ми з друзями пішли,

Диво дивне там знайшли.

Як клубочок, ця тваринка,

Вся в колючках в неї спинка.

Хай собі затямить всяк,

Зветься дивний звір ...(їжак)

- Що ви знаєте про їжака?

Фізкультхвилинка

Хто там, хто там вже втомився (оплески)

І наліво похилився? (нахили)

Треба всім нам разом встати, (встають)

Фізкультпаузу почати (оплески)

Руки вгору, руки в боки.

І зроби чотири кроки.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

І тихесенько сідай,

Працювати починай.

Лабіринт 4

Доять, а не корова.

Лико дере,

а на личаки не бере. (Коза).

- Згадайте, в яких казках ми зустрічалися з козою?( «Коза-дереза»…)

Лабіринт 5

Мов маленький м’ячик,

Висить, а не скаче,

Рум’яне, гладеньке,

На смак солоденьке.(Яблуко)

- Маленькийчерв’якне може знайти вихід, допоможіть йому.

Лабіринт 6

Морячок наш чорно-білий

Ловить рибу дуже вміло.

Схожий трішечки на діжку,

Має крильця, має ніжки.

Між крижин відважно плава.

Обганяє пароплави.

То ж ви знаєте, що він

Називається …(Пінгвін)

- Де живуть пінгвіни?

Гімнастика для очей

Не працювати є причина –

Очам даємо відпочинок!

Мерщій рівнесенько сідаймо.

Очима кліпать починаймо.

Навіщо кліпать? Така зарядка -

Вже краще бачать оченятка!

Лабіринт 7

Сіромаха і стрибайчик –

Це вухатий, гарний...(зайчик)

- Як живеться зайчикам взимку?

Лабіринт 8

Він ікластий і сердитий,

Дуже любить землю рити.

Жолуді весь час шукає

Й малюків смугастих має.(Кабан)

- Кабан - це дика чи свійська тваринка?

4.Бесіда

- Діти ,ми сьогодні зробили багато добрих справ. Допомогли тваринкам дістатися до їжі. А в яку пору року тваринам потрібна допомога людей? Чому?

V. Підсумок уроку.

1. Робота з Екраном Просторової Уяви.

Учні роблять висновок про те, чи можна розфарбувати на макеті зорельота частину, що належить Екрану просторової Уяви. Визначення переможців.

2. Рефлексія настрою та емоційного стану «СОНЕЧКО».

Соседние файлы в папке субота 07.03