Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / вторник 10.03 / читання 10.03

.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
22.38 Кб
Скачать

Дата: 10.03.15

Назва предмету: Читання

Затверджую:

Тема: Бесіда-розповідь про Лесю Українку. Опрацювання тексту «Леся Українка» і вірша Лесі Українки «Вишеньки»

Мета: Розказати учням про життя і творчість Лесі Українки; вдосконалювати навички виразного читання віршованих творів; розвивати акторські здібності учнів, пам'ять, зв'язне мовлення; виховувати любов до природи, рідного краю.

Обладнання: портрет, підручник

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Перевірка домашнього завдання.

- Діти, як називається оповідання, яке ви читали вдома? Про що воно?

II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи

1. Робота над скоромовкою

Жив жучок між бур'янами,

Жив без тата і без мами.

Жив і жив, і не тужив —

Жовтим листям ворушив.

Жаба квакнула: «Попався!»

Жук завмер — так налякався.

2. Звукова зарядка.

Назвіть голосні у слові ваблять; початковий звук у словах діточкам, зросли, доспіли, гіллі.

Визначте наголос і кількість складів у словах вишеньки, гіллі, червонії.

3. Робота над чистомовкою

Лі-лі-лі — відлетіли журавлі, Ли-ли-ли — дні осіннії пройшли, Ло-ло-ло — вже все снігом замело, Ни-ни-ни — будем ждати ми весни.

4. Читання тексту «Іван Якович Франко» та уривка з казки L Франка «Лисичка і Рак»

Фізкультхвилинка

III. Ознайомлення з творчістю Лесі Українки

1. Розповідь учителя

- Кого ви бачите на портреті?

Справжнє ім'я Лесі Українки - Лариса Петрівна Косач-Квітка.

Народилася вона 25 лютого 1871 року у місті Звягель на Волині (тепер Новоград-Волинський).

Леся вже змалку проявила свій талант: ще коли мала дев'ять років, написала перший свій віршик «Надія». Мати Лесі – Олена Пчілка (псевдонім) теж була українською письменницею. Коли вона побачила, що Леся має поетичний хист, почала її виховувати так, що з неї виросла справжня письменниця. Коли Леся мала 13 років, з’явився її перший друкований вірш «Конвалія». Мати, відсилаючи вірші тринадцятирічної доньки до друку, підписувала їх псевдонімом «Леся Укараїнка», (здрібніле імя «Леся», бо дівчинка ще була малою, а «Українка» - значить, дівчина з України.) Олена Пчілка назавжди поєднала долю Лесі з долею України.

Творчість Лесі Українки цікава і різноманітна. Багато її віршів присвячено дітям і створено для дітей.

IV. Ознайомлення з новим матеріалом

1. Робота за малюнком

  • Що ви бачите на малюнку?

2. Читання тексту вчителем

Опрацювання тексту «Леся Українка»

3. Читання тексту учнями

А) Гра «Бджілки»

  • Що ви дізналися про дитинство Лесі?

Б) «ланцюжком».

  • Що любила читати Леся?

4. Вибіркове читання.

  • Якою дівчинкою була Леся?

  • У скільки років вона навчилася читати?

  • Що писала Леся Українка для дітей і дорослих?

5. Гра «Читає Незнайко»

У дитинстві Леся була дуже веселою (жвавою) і допитливою дівчинкою. У три (чотири) роки вже добре читала.

6. Опрацювання вірша Лесі Українки «Вишеньки»

  • Чи сподобався вірш?

  • Чому він має таку назву?

7. Словникова робота

Ваблять манять, приманюють, принаджують, викликають бажання, потяг.

8. Читання слів «буксиром» за вчителем.

Ваблять дівчаточко

скачуть хлоп'яточко

простягають рученята

доспіли деревцем

низесенько черешеньки

  • Яке слово «зайве» у першому стовпчику?

  • Що спільного у словах другого стовпчика? (Мають зменшувально- пестливе значення.)

Читання анаграм

шевиньки (вишеньки)

шечекирень (черешеньки)

ливирос (виросли)

сокови (високо)

8. Читання вірша учнями «ланцюжком» по строфах

  • Чому діти не можуть дістати вишень?

  • Що вони роблять для того, щоб їх дістати? Прочитайте.

  • З яким запитанням діти звертаються до вишеньок?

  • Прочитайте, яку відповідь дали їм вишеньки.

9. Гра «Диктор телебачення»

Читати вірш, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на глядачів.

V. Підсумок уроку

  • Що нового дізналися на уроці?

  • Що розповісте вдома про Лесю Українку?

Соседние файлы в папке вторник 10.03