Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / пятница 13.02 / читання буква э 13.02

.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
23.45 Кб
Скачать

Дата: 13.02.2015

Назва предмету: Читання

Затверджую:

Тема: Закріплення звукових значень букви «є». Звуко – буквений аналіз слів. Загадки. Опрацювання тексту «Київське метро»

Мета: Закріпити знання учнів про звукове значення букви Єє; формувати навички інто­наційного читання; вчити виконувати звуко-буквений аналіз слів; виховувати інтерес до професій.

Обладнання: ілюстрації, додатковий матеріал

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Перевірка домашнього завдання

а) Конкурс кращого читача (викликаю до дошки)

Перевіряю, як діти читали вдома, вибираю дітей, які гарно прочитали.

б) Аналіз прочитаного тексту

- Як називається текст, який ви читали вдома?

- Про що він?

- Що таке Барвивсте коромисло?

II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи

1. Розучування скоромовки

Гріє, гріє, припікає, Всіх у воду заганяє.

2. Робота над чистомовкою.

Сі-сі-сі — будьте впевнені усі,

Уть-уть-уть — зимові місяці пройдуть,

Не-не-не — засяє сонечко ясне,

Іх-іх-іх — обігріє нас усіх.

3. Гра «Хто добре чує звуки [йе]?»

Є єноти

В зоопарку,

Є єхидна,

Заєць є.

У вольєрі

Дуже жарко —

Наш єнотик

Воду п'є.

4. Позмагаймося!

  • Назвіть чоловічі імена на Є. (Євген, Єгор, Єфим, Євдоким)

  • Назвіть жіночі імена на Є. (Єва, Євдокія, Євгенія, Єлизавета)

5. Робота над загадками. Звуко-буквений аналіз слів-відгадок

Є сестричка в їжака:

І колюча, і прудка.

Як тварину називають,

Хто з вас, діти, відгадає? (Єхидна)

Хижий звір живе в ліску

В темно-жовтім кожушку.

На деревах його хата.

Хто з вас зможе відгадати? {Єнот)

Він мисливець й ліс пильнує,

Полюванням всім керує. (Єгер)

6. Що роблять люди таких професій?

Маляр — ... (малює); танцюрист — ... (танцює)',

співак — ... (співає); музикант — ... (грає).

7. Читання оповідання за В. Сухомлинським «Барвисте коромисло»

Фізкультхвилинка

III. Ознайомлення з текстом

1. Робота над загадками

1) Читання загадки А. Костецького.

- Як назвав метро письменник? (Чарівні сходи)

2) Читання загадки Б. Вовка.

Як назвав метро письменник? (Незвичайна залізниця)

2. Складання речень за фотографіями

3. Опрацювання тексту «Київське метро»

4. Читання тексту вчителем.

  • Про що розповідається у тексті?

  • Повторіть, як наголошені слова поїзди, поїздам.

5. Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання тексту учнями.

  • Які поїзди у метро?

  • Прочитайте назви видів транспорту.

6. Читання тексту учнями «ланцюжком».

  • Чому поїзди у метро мчать дуже швидко?

7. Гра «Читає Незнайко».

Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні віднг кують речення і читають його без помилки.

Мчать під Києвом у тунелях зелені (блакитні) поїзди. Немає ніякого іі шого транспорту, крім автобусів (метро). Мчать машини (поїзди) — шля вільний.

8. Гра «Розвідники».

  • Хто більше знайде слів з буквою є?

  • Що зображено на фотографіях?

IV. Підсумок уроку

- Який текст ми читали на уроці?

- Що нового дізнались?

48 «

Соседние файлы в папке пятница 13.02