Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / пятница 13.02 / обр мист 13.02

.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
22.12 Кб
Скачать

Дата: 13.02.15

Назва предмету: Образотворче мистецтво

Затверджую:

Тема: Поняття плановості. Закріплення знань про лінію горизонту. Ознайомлення з технікою набризку. «Снігопад»

Мета: Закріпити знання учнів про лінію горизонту, холодні кольори; дати визначення поняттю «плановість» (на пропедевтичному рівні); ознайомити з технікою набризку; розвивати моторику рук, образне й просторове мислення, зорову пам’ять; виховувати любов до рідного міста (села), дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: фарби, пензлі, баночки з водою, зубні щітки, клейонки, серветки для рук, палітра; репродукції картин.

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

II. Актуалізація опорних знань

1. Мотивація навчальної діяльності

- Заплющіть очі та уявіть собі зимову погоду. Що ви бачите? Де перебуваєте? ( - Діти висловлюють свої фантазії.)

- Чи всі побачили сніг? 

- Яким він буває? 

- А тепер пофантазуймо та уявімо, що можна побачити зимовим ранком за вікном. ( Діти по черзі розповідають, що можна побачити за вікном узимку.)

III. Робота над темою уроку

1. Розповідь вчителя з показом малюнків

Сніг — це тверді опади у вигляді шестикутних пластинок (сніжинок). Сніжинки надзвичайно різноманітні за формою. Зараз вважається, що існує щонайменше 130 різних форм сніжинок.

Снігопад — випадіння снігу з хмар.

Сильні снігопади найчастіше приводить до заметів на дорогах, можуть приводити до обриву ліній електропередачі, ушкодженню будов і т.д. Сильні снігопади в горах приводять до нестійкості сніжного покриву на схилах і сходу лавин.

2. Словникова робота

Лави́на  — величена маса снігу, що зривається із гірського схилу і котиться вниз з великою швидкістю. В Україні снігові лавини поширені в Карпатах та Кримських горах.

  • Що таке лавина?

  • Що таке снігопад?

3. Перегляд зразків робіт майстрів

(Демонстрація репродукцій картин: Валеріан Бабадін «Зимовий пейзаж із млином», Олексій Саврасов «Зима», Іван Крюков «Сільський пейзаж», Юлій Клевер «Хатинка на краю озера».

  • Що зображено на цих картинах?

  • Яку пору року зображували автори полотен?

  • Фарби яких кольорів і відтінків використали художники?

4. Продовження розповіді

- Діти, кожне місто, коли його замітає снігом, гарне по-своєму. У містах є багатоповерхові й одноповерхові будинки.

  • На які плоскі геометричні фігури схожі багатоповерхові будинки? ( —На прямокутники.)

  • Як виглядають вікна у багатоповерхових будинках удень?

  • Яку вони мають форму?

- Але особливо гарним видається нічне місто взимку. Нічне небо в цю пору дуже темне, майже чорне. Будинки «дивляться» яскравими ясно-блакитними, білими, жовтими вікнами. Іскряться сніжинки, падаючи на землю. А на фоні будинків виділяються стрункі дерева в білих снігових шапках. 

5.  Гра «Підзорна труба».

Мета: розвиток уміння виділяти й називати конкретні об’єкти, зображені на картині; навчання характеризувати їхнє взаєморозташування; актуалізація знань про лінію горизонту.

Діти по черзі розглядають репродукції картин у «підзорну трубу» (згорнутий у трубочку альбомний аркуш). Кожна дитина повинна назвати зображені об’єкти; схарактеризувати їхнє взаєморозташування відносно одне одного; сказати, що знаходиться ближче, а що — далі.

Необхідно акцентувати увагу учнів на тому, що художники в процесі роботи над цими картинами використали знання про лінію горизонту.

6. Ознайомлення з технікою набризку

Демонструю дітям як правильно виконувати.

7. Виконання учнями на окремому аркуші паперу

На окремих аркушах діти відпрацьовують навички виконання малюнка в техніці набризку. Спочатку набирають на зубну щітку фарбу. Потім обережно проводять по ворсу щітки паличкою до себе, бризкаючи фарбою на аркуш. Дії треба повторити 2–3 рази.

8. Оголошення теми

- Діти, як ви гадаєте, навіщо ви все це робили? Так, сьогодні ми будемо створювати малюнок з використанням техніки набризку.

9. Аналіз педагогічного малюнка

- Зверніть увагу, що перед тим як розмальовувати нам потрібно намалювати лінію горизонту. Ви можете ще щось своє придумати і домалювати.

10. Повторення правил роботи з фарбами

1. Пензликом не розмахуємо, щоб не забруднити поруч сидить.

2. Фарби змішувати на палітрі.

3. По закінченні роботи кисті слід добре помити, витерти і поставити в склянку ворсом вгору для збереження структури ворсу.

4. Після роботи палітру, баночку і кисті добре промиваємо і витираємо сухою серветкою.

Фізкультхвилинка

IV. Практична робота

1. Інструктаж по виконанню

а)   У нижній частині аркуша малюємо сірою фарбою багатоповерхові будинки — різні за висотою прямокутники.

б)  Даємо роботі трохи підсохнути.

в)   Мазком «прикладання пензля навзнаки» малюємо на будинках жовті вікна, що світяться. Охайно виконуємо ряди вікон на однаковій відстані одне від одного.

г)   Змішуємо на палітрі коричневу фарбу з білою. Малюємо перед будинками стовбури дерев.

д)  «Одягаємо» дерева в снігові шапки, використовуючи білу фарбу.

е)   На темному небі в техніці набризку ворсом зубної щітки зображуємо білий сніг.

- Скажіть мені, а як треба працювати з олівцем?

2. Індивідуальна робота

(Діти працюють самостійно, я допомагаю)

V. Підсумок уроку

1. Узагальнення знань

- Про що сьогодні на уроці ми говорили?

- Що малювали?

- Що таке лавина?

2. Аналіз учнівських робіт

3. Прибирання робочих місць

Соседние файлы в папке пятница 13.02