Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / вторник 17.02 / читання 17.02

.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
23.23 Кб
Скачать

Дата: 17.02.2015

Назва предмету: Читання

Затверджую:

Тема: Закріплення звукового значення букви «ща». Опрацювання вірша Г. Малик «Що для чого треба?». Порівняння віршів. Прислів’я

Мета: : Закріпити знання учнів про звукове значення букви Щщ; формувати навички виїзного читання; розвивати увагу, мислення, мовлення, навички злитого читання; виховувати працьовитість.

Обладнання: казковий герой «Буратіно», ілюстрації

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

2. Перевірка домашнього завдання

а) Конкурс кращого читача (викликаю до дошки)

Перевіряю, як діти вивчили вірш. Запитую бажаючих

б) Аналіз прочитаного тексту

- Як називається текст, який ви читали вдома?

- Про що він?

- Що таке Батьківщина?

3. Введення казкового героя

-Діти, хто це, скажіть?

II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи

1. Розучування скоромовки

Ящірка від дощику В щілинку під ліщинку Швидко шмигнула. Йди іще, дощику!

2. Складання чистомовки.

Ча-ча-ча — звірі граються в... (м'ячу)

Ці-ці-ці — нападаючі — ... (м'яча)

Чу-чу-чу — вовк ударив по... (вівця)

Ця-ця-ця — судить гру у них... (зайці)

3. Гра «Жук-буквоїд»

- Вставте букви, яких бракує. На...а Батьків...ина з..етьс... Укра...ною.

4. Читання тексту «Наша Батьківщина»

5. Робота над віршем

Щасливий щиглик дзьобик має, Щавель щоранку він щипає. Щиглик трудився, борщ зварив, Пташок на борщик запросив.

  • Про кого розповідається у вірші? (У вірші йдеться про щиглика.)

  • Якою буквою починаються перші три рядки вірша? (Літерою «щ»)

  • Які звуки позначає ця літера? (Звуки [иі] та [ч])

  • Які слова з буквою ще у цьому вірші? (Щасливий, щиглик, щавель, щоранку, щипає, борщ, борщик)

III. Ознайомлення з текстом

1. Вступна бесіда

- Сьогодні ви зможете відчути себе справжнім творцем поезії, співавторами вірша, який для вас написала відома дитяча поетеса Галина Малик. Разом із нею ви спробуєте відшукати рими, щоб вірш став досконалим.

Галина Миколаївна Малик народилась у 1951 році. Вона пише для маля казки, вірші, скоромовки, дражнилки, фантастичні п'єси, У всіх її творах головні герої — діти, бешкетники, звірята.

Від книжок цієї мудрої жінки душа переповнюється любов'ю і світит ясним сонечком, в серці завжди посміхається веселка.

Працює редактором і видавцем журналу для дітей «Віночок».

Її твори перекладено російською, англійською, угорською, іспанською, іта

лійською, німецькою, французькою мовами.

2. Опрацювання тексту «Батьківщина»

1) Доповнення вірша

Читаю вірш, допомагаю дітям доповнити його словами.

2) Читання вірша вчителем

  • Як ви вважаєте, без чого жодне діло не кипітиме, не горітиме?

3) Читання вірша учнями

  • Уявіть себе бджілкою і напівголосно прочитайте собі вірш, додаючи слова-малюнки.

  • Скільки слів вам довелося додати? Чому?

  • Тепер прочитайте вірш голосно, інтонаційно виразно, чітко, як артист Ставте правильно наголоси.

З яким настроєм ви читатимете вірш уголос?

4) Аналіз прочитаного

- Які повинні бути руки, щоб у них діло кипіло?

- Що потрібно, щоб руки такими стали?

5) Знаходження у вірші рими до поданих слів

Перекопати — ... Гвіздок — ... Нарубати — Діло — ... Робочих — ... Наук — ...

6) Порівняння віршів

- Ви чудово попрацювали! Чи сподобалося вам дописувати вірші? Чому?

  • Прочитайте ще раз вірш «Руки» на с. 123. Порівняйте ці два вірші, між ними спільне?

7) Робота над прислів'ям

  • Як ви розумієте прислів'я?

IV. Підсумок уроку

- Який текст ми читали на уроці?

- Що нового дізнались?

Соседние файлы в папке вторник 17.02