Новая папка_1 / вторник 03.03 / матем 03.03
.docxДата: 03.03.15
Назва предмету: Математика
Затверджую:
Тема: Математичний диктант. Вправи і задачі на засвоєння нумерації чисел другого десятка, на додавання й віднімання в межах 20. Складання рівностей за малюнками (ст. 100)
Мета: Формувати в учнів уміння додавати і віднімати в межах 20, розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати увагу, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати акуратність, працьовитість.
Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання
II. Повторення вивченого матеріалу
1. Гра «Знайди сусіда»
… 15 …
… 19 …
… 10 …
2. Гра «Назви попереднє та наступне числа»
16, 14, 12.
3. Обчисли вирази
18 – 1
16 – 1
11 – 1
17 – 10
12 – 10
10 - 10
4. Математичний диктант (ст. 100)
Запишіть цифрами числа: дванадцять, чотирнадцять, чотири, вісімнадцять.
Запишіть число, у якому 1 дес. і 5 од. Запишіть число, наступне за числом 16. Запишіть число, яке передує числу 20. На скільки число 8 більше від числа 6?
III. Закріплення та поглиблення раніше засвоєних знань
1. Повторення назв днів тижня. Слухання вірша
Семеро дітей у тижня —
От сімейка дивовижна,
Аж ніяк не може тато
Всіх докупи поскликати.
Понеділок десь мандрує
І кота в мішку пильнує
А Вівторок з Середою
Носять решето з водою.
А Четвер йде до П'ятниці
Випробовувать кислиці.
Задоволена Субота —
Аж кипить у всіх робота.
Разом всі пішли зраділі
Відпочити до Неділі.
- Назвіть, які назви днів тижня ви почули у вірші.
- Сім днів складають тиждень.
- Назвіть вихідні дні; робочі дні.
2. Робота над текстовою задачею. Завдання 2
- Яке запитання задачі?
- Якщо нам потрібно дізнатись скільки всього, то яку дію виконаємо?
- Буратіно розв'язав цю задачу так: 1 + 3 = 4.
- Як ви гадаєте, чи правильно Буратіно розв'язав задачу?
- А як ви розв’язали цю задачу? 7+3=10 (д.).
3. Самостійна робота. Завдання 3
1 варіант – 1 рядок
2 варіант – 2 рядок
4. Скласти рівності за зразками. Завдання 4
Фізкультхвилинка
5. Робота в зошиті.
Завдання 1. Розв’язати нерівності
15 – 5 … 14 – 4
18 + 1 … 19 + 0
10 – 8 … 6 – 2
17 + 1 … 20 - 1
Завдання 2. Задача
- Яке запитання задачі?
- Чи з усіх 12 літаків будуть складатися літаки, які залишилися на аеродромі? (Ні, без тих двох, що злетіли)
- Якщо без двох, то яку дію треба виконати?
- Який приклад складемо? (12 – 2 = 10)
Завдання 3. Задача
- Яке запитання задачі?
- Що сказано про літаки?
- Що потрібно зробити, щоб знайти скільки всього літаків було на аеродромі?
- Якою дією?
Завдання 4
Заштрихуй фігури, які не є кругами і чотирикутниками.
IV. Підсумок уроку
20 – 1, 10+ 5, 17 – 7, 18 – 1.