Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / вторник 03.03 / читання 03.03

.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
23.09 Кб
Скачать

Дата: 03.03.15

Назва предмету: Читання

Затверджую:

Тема: Бесіда-розповідь про Тараса Шевченка. Опрацювання тексту «Тарас Григорович Шевченко» і вірша Т. Шевченка «Тече вода з-під явора». Робота з дитячою книжкою

Мета: Розказати учням про Тараса Шевченка; формувати навички виразного читання; розвивати пізнавальну активність дітей, мовлення, мислення; виховувати любов до читання.

Обладнання: портрет, підручник

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання.

2. Перевірка домашнього завдання.

- Діти, як називається оповідання, яке ви читали вдома? Про що воно?

II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи

1. Робота над скоромовкою

Спить старий сердитий сом, Сому сниться сьомий сон. Сонце пестить поплавок, Сом сопе на весь ставок.

2. Звукова зарядка.

Назвіть голосні у слові сердитий; початковий звук у словах сьомий, сом.

3. Робота над чистомовкою

Вітерець у лузі: ш-ш-ш-ш. Повзе вуж у траві: с-с-с. Прилетів жук: ж-ж-ж. Заспівав комарик: з-з-з. Пролетів птах: шук-шук-шук.

Запихкав їжачок: пих-пих-пих.

Забриніла бджілка: дж-дж-дж.

Дзюркоче вода у струмочку: дз-дз-дз.

4. Гра «Зміни слово» Тиша. — (на назву гризуна). Бійка — (на назву лісової тварини). Кіт — (на назву морської тварини). Перепалка — (на назву птаха).

5. Читання тексту «Комп'ютерна мишка» та вірша Узявсь Девд'ян навчати кішку»

Фізкультхвилинка

III. Ознайомлення з творчістю Т. Г. Шевченка

1. Розповідь учителя

- Кого ви бачите на портреті?

- У кожного народу є великі поети, яких знають усі: і дорослі, і малі діти. Для українського народу таким поетом є Тарас Григорович Шевченко. Його ще називають Великим Кобзарем, бо свою найкращу книгу він назвав «Кобзар»

IV. Ознайомлення з новим матеріалом

1. Читання тексту вчителем

Опрацювання тексту «Тарас Григорович Шевченко»

- Про кого йде мова в тексті?

- Хто такий Тарас Григорович Шевченко?

2. Самостійне читання учнями.

А) «Ланцюжком»

Б) «Бджілки»

- Що ви дізналися про дитинство поета?

- Як люди ставляться до Тараса Шевченка?

3. Вибіркове читання

- Що оспівував у своїх віршах і малюнках Тарас Григорович Шевченко?

- До чого закликав Тарас Григорович Шевченко?

- Яку книжку Тараса Шевченка знають і люблять усі українці?

- Чому до пам'ятника Тарасові Шевченку ідуть дорослі й діти?

4. Гра «Читає Незнайко»

Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні від кують речення і читають його без «помилки».

На цьому портреті ти бачиш великого українського композитора (поета) Тараса Шевченка.

Ще малим хлопчиком він почав писати казки (вірші). Закликав любити і вивчати (шанувати) рідну мову.

5. Робота за малюнком

- Що ви бачите на малюнку?

- Про що писав Тарас Григорович Шевченко?

6. Читання вірша вчителем

Опрацювання вірша Т. Шевченка «Тече вода з-під явора»

7. Гра «Бджілки»

- Що ви уявили, читаючи вірш?

- Які рослини згадуються у вірші?

- Поміркуйте, яку пору року описує поет?

VI. Робота з дитячою книгою

Читання віршів Т.Г. Шевченка

V. Підсумок уроку

- Про кого дізналися на уроці?

- Що про Тараса Шевченка розкажете батькам?

Соседние файлы в папке вторник 03.03