Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / суббота 07.02 / логіка 07.02.15

.docx
Скачиваний:
4
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
14.53 Кб
Скачать

Дата: 07.02.15

Назва предмету: Логіка

Затверджую:

Тема: Знайомство з країною Логікою

Мета: познайомити з поняттям "логіка”, логічними завданнями; прорекламувати заняття з логіки; розвивати інтерес до знань; прагнути бути активним у виконанні різних завдань.

Хід уроку

І.Організація класу

ІІ Повідомлення теми  та мети уроку.

- Сьогодні, діти, ми відправляємось у незвичайну подорож. Нас чекає багато цікавих завдань. Як ви гадаєте куди ми сьогодні будемо подорожувати?

- Ми сьогодні побуваємо у країні Логіка.

Логіка-наука, друже!

І цікава дуже-дуже!

Вона розум розвиває,

Вірно мислити навчає.

-Цю країну ви не знайдете на карті. Жителі цієї країни весь час розв’язують якісь головоломні проблеми: то треба прочитати важливе повідомлення, а деякі літери у словах стерлися, то слова різних прислів’їв переплуталися. Діти ходять до школи найкоротшим шляхом, але можуть годинами блукати різноманітними лабіринтами. Малюнки вони створюють одним розчерком, не відриваючи олівця від аркуша паперу. Жителі країни заповнюють магічні квадрати. Ну що я вас зацікавила? Тоді швиденько вирушаємо в путь. Нас чекає незвичайний автобус.

(На дошці картинка чарівного автобуса. Звучить музика. Діти імітують посадку на автобус і їзду.)

ІІІ. Розгадування загадок.

 Перше місто до якого ми приїхали називається "Загадкове”. Щоб у нього увійти треба розгадати загадки.

1. Хто найпершим входить в дім,

Потім всі хвостом за ним?

(ключ)

2. Що поруч іде, а сліду не лишає?

( тінь)

3. Мов химерний літачок, сіла квітка на сучок. Хто це?

(метелик)

4. Дівчата мене люблять, я гарна та струнка

Я маю безліч суконь, їх змінюю щодня.

(лялька)

-Молодці! Ви прекрасно впорались із цим завданням і тому вирушаємо далі.

ІV. Віршовані задачі.

- Наступна зупинка місто "Задачне”.

Задача 1.

Дітлахи посіли в ряд

Боря – зліва від хлоп’ят

Між Юрком і Стасом – Віра,

Коло Стаса сіла Іра

Петрик сів коло Юрка.

Ось компанія яка!

У якій послідовності сидять діти?

( Боря, Петрик, Юрко, Віра, Стас, Іра).

Задача 2.

Справа крайній – кіт Васько,

Зліва від Пушка – Мурко,

Між Мурком і Кузею-

Буба товстопузенький.

У якій послідовності сидять коти?

(Кузя, Буба, Мурко, Пушко, Васько)

- І знову нас чекає чарівний автобус.

VІ. Геометричні фігури.

-На нашому шляху місто "Геометричне”.

На вході стоїть охоронець і нікого не впустить поки ми не порахуємо скільки в нього трикутників, чотирикутників, кружечків.

(На дошці малюнок чоловічка побудований з геометричних фігур)

VІІ. Робота в зошитах.

- Ось подивіться, діти, на дорозі сидить кіт Леопольд і плаче. Що з нам сталося? А, все зрозуміло. Він не може виконати завдання у своєму зошиті. Давайте йому допоможемо.

( с. 3 зошита)

Треба знайти зайвий предмет і обвести його червоним олівцем.

VІІІ. Підсумок уроку.

- Ось і підходить до кінця наша подорож. Час уже повертатися додому. А хто запам’ятав у яких містах країни Логіки ми побували сьогодні? Що цікавого ви там побачили?