Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / среда 11.02 / матем 11.02

.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
24.03 Кб
Скачать

Дата: 11.02.15

Назва предмету: Математика

Затверджую:

Тема: Закріплення вивченого матеріалу. Задачі та вправи на закріплення понять «Літр», «Сантиметр», «Дециметр»

Мета: Закріплювати знання учнів про величини; формувати вміння розв'язувати при­клади і задачі вивчених видів; розвивати мовлення, логічне мислення; виховувати акуратність, працьовитість.

Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою, ілюстрації

Хід уроку:

I. Організація класу

II. Повторення вивченого матеріалу

1. Гра «Упізнай число»

- Яке число складається з: 1 десятка 2 одиниць; 1 десятка 5 одиниць; 1 де­сятка 8 одиниць; 1 десятка 9 одиниць; 2 десятків?

2. Розв'язування кругових прикладів

4+6 10-2 8-3 5+4 9-3 6-3 3+4 7+3

3. Розв'язування задач. Робота з числовим віялом

1. Мама купила 2 десятки яєць. Одне яйце розбилося. Скільки яєць залиши­

лося?

2. Петрик купив 1 десяток ґудзиків і 4 ґудзики. Скільки всього ґудзиків купив Петрик?

3. Марійка прочитала 10 сторінок книги, а Оленка — на 2 сторінки менше. Скільки сторінок прочитала Оленка?

4. Каліграфічна хвилинка

Сорока-ворона кашку варила

Діток кормила.

П‘ять діток мала,

Одного наказала.

Він нічого не робив і обід не заслужив.

Мама кашку насипала.

То скількох нагодувала?

Плачуть 2 бегемотики

Бо у них болять животики.

В крокодила ниє зуб,

вушко в зайченяти

Ай-боліта швидко

потрібно викликати.

Лікар наш все зможе.

Скільком звірятам допоможе?

  • Вам потрібно записати цифру 5 цілий рядок, потім цифру 4.

III. Закріплення та поглиблення раніше засвоєних знань

1. Вступна бесіда

- Які величини ми вже знаємо? (Довжина, маса, ємкість.)

- У чому вимірюють довжину? (У сантиметрах, деццметрах.)

- У чому вимірюють масу? (У кілограмах.)

- Чим вимірюють ємкість посуду? (У літрах.)

- Сьогодні на уроці ми будемо розв'язувати і складати задачі, пов'язані з цими величинами.

2. Робота за підручником (с. 89). Завдання 1

- Скільки масла в каністрі? Скільки масла в пляшці?

- Скільки всього масла в каністрі і в пляшці?

- Як дізналися? 10 + 1 = 11 (л)

- Скільки молока в бідончику? Скільки в глечику?

- Скільки всього молока? 10 +2 -12 (л)

- Скільки води у відрі? Скільки у кружці?

- Скільки всього води? 10 + 3 = 13 (л)

3. Робота над текстовою задачею. Завдання 3

Звертаю увагу дітей на те, що в цій задачі є два питання. На дошці записую коротку умову задачі.

  • Запишіть розв'язання в зошити. (6 + 1 = 7 (л))

  • Поставте питання до задачі так, щоб розв'язання не змінилося. (Скільки всього води в пляшці і в самоварі?)

  • Запишіть розв'язання в зошити. (6-1 = 5 (л))

  • Поставте питання до задачі так, щоб розв'язання не змінилося. (На скільки більше води в самоварі, ніж у пляшці?).

4. Творча робота над задачею

  • Змініть умову задачі таким чином, щоб вона була пов'язана з одини­цями маси, довжини.

Мама купила 1 кг гречки і 5 кг борошна, а цукру — стільки, скільки гречки

і борошна разом. Скільки кілограмів цукру купила мама? * Висота стола — 10 дм, а стільця — 7 дм. На скільки дециметрів стіл вищий за стілець?

Фізкультхвилинка

5. Самостійна робота

1 варіант 2 варіант

8-5+2 4+2*7-3 6-2+3 7+1*9-2

3+2-4 5+0*8-0 5+5-4 3-0*10+0

6. Вимірювання довжини предметів. Порівняння довжин. Завдання 3

- Чому дорівнює зріст мавпочки?зайчика?

- На скільки мавпочка вища за зайчика?

7. Завдання з логічним навантаженням. Завдання 4

  • Хто чим вимірює відстань на малюнках праворуч?

У давні часи відстань між предметами вимірювали не в сантиметрах і де­циметрах, а по-іншому: кроками — так, як це робить мишеня; саженями (роз­вести руки в сторони) — так, як це робить білочка; п'ядями — як це робить ведмедик, тобто за допомогою долоні, кисті руки.

8. Завдання на визначення віку людини. Завдання 5

  • Скільки років Олегу? Що відомо про його сестру?

  • Прочитайте питання до задачі. Якою дією розв'яжемо задачу? Чому?

  • Запишіть розв'язання в зошити. Повідомте відповідь.

Творча робота над задачею. Усні обчислення

  • Замініть слово молодша словом старша, Що змінилось у розв'язанні задачі?

IV. Підсумок уроку

- Чим вимірюють довжину? (Сантиметрами, дециметрами) Масу? (Кіло­грамами) Ємкість посуду? (Літрами)

Ви сьогодні гарно працювали на уроці. Оцініть свою роботу смайликом

Соседние файлы в папке среда 11.02