Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / субота 28.02.15 / логіка 28.02.15

.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
14.92 Кб
Скачать

Дата: 28.02.15

Назва предмету: Логіка

Затверджую:

Тема: Старовинна гра «Танграм». Ідентифікація вирізаних частин фігур

Мета: сформувати в учнів уявлення про гру «Танграм»;ознайомити з історією виникнення; вчити складати різні фігури, ідентифікувати частину фігури, доповнювати малюнок частиною, якої бракує, складати ціле із частин; закріпити знання геометричних фігур, порядкового рахунку,поняття «правий», «лівий»; розвивати в учнів навички аналітико-синтетичної і планувальної діяльності,творче та продуктивне мислення, увагу, пам'ять; сприяти збереженню фізичного і психічного здоров'я учнів;виховувати охайність у роботі.

Обладнання: демонстраційний набір «Танграм», індивідуальні набори з танграмами; зображення координатора Мудрика та інструктора Плюсика, види визначних місць Китаю; малюнки до легенди(Майстер-китаєць,плитка), малюнки тварин, великий малюнок зорельоту, індивідуальні картки з малюнками зірок

Хід уроку:

І. Організація учнів до уроку.

ІІ. «Мозковий розігрів». (Фронтальна робота).

- Позначте у кружечках ліву руку літерою Л, а праву - літерою П.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Пригадайте, яку деталь зорельота ми будували на минулому уроці. Нашу роботу не було завершено, тому продовжуємо будувати Екран Просторової Уяви. Для цього сьогодні ми вирушимо в уявну подорож до чудової східної країни - Китаю. Ця країна має багату історію та культуру. А ще діти і дорослі люблять грати в одну дуже цікаву гру. А яку, ви дізнаєтесь, коли пройдете лабіринтом і складете з букв назву цієї гри.

 (Танграм)

Рекомендації. Дітям демонструються зображення краєвидів Китаю, жителів країни в національному одязі, дітей, які грають в гру «Танграм».

ІV.Сприйняття та засвоєння матеріалу уроку.

1.Ознайомлення з поняттям «Танграм».

Танграм - дуже старовина гра. Танграм в перекладі з китайської мови означає "сім каменів мудрості". Це - китайський пазл, що складається з семичастин, - Танів. Частини пазла- це 5 трикутників різного розміру, один паралелограм і один квадрат, вирізані з квадрата. Матеріалом може служити дерево, обпалена глина,картон або слонова кість. За легендою, колись давно Майстер розбив квадратну керамічну плитку. Ось так:

Намагаючись скласти уламки плитки докупи, щоб її склеїти, Майстер отримав різні фігурки.

2.Гра «Танграм»

1)Розгляд зразків.

2)Складання зображених фігурок з підказками. Називання їх.(Фронтальнаробота).

3)Складання фігурок за зразком без підказок.(Робота в парах).

Фізкультхвилинка

Раз – підняти руки вгору,

Два - нагнутися додолу,

Не згинайте, діти, ноги,

Як торкаєтесь підлоги,

Три, чотири – прямо стати,

Будем знову починати.

Хто зуміє присідати

І ногам роботу дати?

Раз – піднялись, два – присіли,

Хай мужніє наше тіло.

Хто втомився присідати,

Може вже відпочивати.

Руки в боки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.

3.Ідентифікація вирізаних частин фігур

1)Доповнення малюнку частиною ,якої бракує. Фронтальна робота.

 Гімнастика для очей

Роботу нашу знов кидаймо,

Подалі погляд направляймо.

Роздивившись те, що далі,

Знов поглянемо на деталі.

2)Складання цілого з частин. Самостійна робота.

- Розташуйте фігури, намальовані праворуч, так, щоб вони помістилися у квадраті й не накладалися одна на одну.

3)Перевірка роботи.

V. Підсумки уроку.

1. Робота з Екраном Просторової Уяви.

Учні знаходять деталь на макеті і зафарбовують її. Визначення переможців.

2. Рефлексія. «Зірка настрою»