Новая папка_1 / ереддипл / 02,03 / математтка
.docПредмет: математика
Затверджую:
Тема. Складання й обчисленя виразів за текстовою умовою. (математичний диктант) Розв*язування прикладів і задач. Порівняння виразів
Мета: цифрами; продовжувати вправляння учнів у розв’язанні задач на знаходження суми та збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць; розвивати мислення учнів; удосконалювати обчислювальні навички.
Обладнання: предметні малюнки, картки
Хід уроку
І.Організація класу
1. Привітання
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
1. Математичний диктант
* запишіть числа 13,18,15
* запишіть числа в яких 1 десяток 7 одиниць; 1 десяток 2 одиниці; 1 десяток 9 одиниць
* запишіть число більше на 1 , ніж 15,17,13,12, менше на 1 ніж 14,19
* запишіть число наступне 13, попередне 17
* запишіть число яке стоїть між 15 і 17
Самоперевіока. Діти звіряють свої відповіді з відповідями, записаними на дошці
2. гра «Допоможи Буратіно»
- знайдіть помилки яких припустився Буратіно.
8-2=5
5+4=10
2+8=9
4+6=8
7-3=2
9-5=5
6+3=10
9-4=6
3+7=8
3,Гра «Збери яблука»
На дошці намальоване дерево — яблуня. На дереві — яблука, на яких написані приклади. Біля дерева — кошик. Учитель пропонує дітям зібрати врожай фруктів. Потрібно зняти силует яблука, розв’язати приклад і покласти яблуко в кошик.
9 – 2
10 – 6
9 + 0
3 + 3
5 + 5
7 + 3
6 + 4
4 – 1
13 – 3
14 – 10
9 – 8
4 – 0
1 + 1
11 – 10
11 – 1
10 + 1
8 – 3
4. Робота за індивідуальними картками
І варіант
10 – 4 – 4
8 – 1 – 1
9 – 8 – 1
10 + 2
ІІ варіант
6 – 5 – 1
4 + 1 + 2
6 + 3 + 1
10 + 7
ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом
Робота за підручником (с.94)
Завдання1
-
запишіть числа до нумераційної таблиці
Завдання 2
-
запишіть числа під диктування (олин учень диктує)
Самоперевірка робіт
Фізкультхвилинка
Завдання 3 (складання і запис задачі за схемою)
-
скільки грошей в Алли?
10+5=15
-
скільки у Наташі?
10+10=20
Скільки у Поліни?
10+1=11
_- скільки у Оленки?
10+2=12
-
У кого з дівчат найбільше грошей?
-
А в кого найменше?
Завдання 4
-запишіть числа цифрами
Завдання 6
Порівняння чисел, звертаю увагу на к-сть десятків і одиниць
Пальчикова гімнастика
ІV. Розвиток математичних знань
1. Фронтальне опитування
— Порахуйте від 5 до 15.
— Назвіть сусідів числа 16, 14, 19.
— Назвіть число, що передує числу 15.
— Назвіть число на 1 більше, ніж число 13, 17.
— Назвіть число на 1 менше, ніж 19, 17, 13.
2. Порівняти вирази.
7 + 3 9
9 – 3 7
5 + 5 10
9 – 4 6
9 – 3 5
6 + 4 10
V. Підсумок уроку
-Чого навчилися ми сьогодні на уроці?
-Оцініть свою роботу смайликом