Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / ереддипл / 13,03 / математика

.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
20.09 Кб
Скачать

Назва предмету: Математика

Затверджую:

Тема: Лв межах 20. Розв’язування задач на віднімання. Розпізнавання трикутників

Мета: Вдосконалювати вміння учнів розв'язувати задачі і приклади на віднімання; удосконалювати обчислювальні навички в межах 20; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати акуратність, працьовитість.

Обладнання: підручник, зошит

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

II. Повторення вивченого матеріалу

1. Обчислити вирази

18-1

20-10

16-6

13-3

11-1

15-5

14-10

13-10

13-10

15-10

2. Веселі задачі

Йдуть корівоньки лужком, Тут чотири, а там шість. Скільки всіх корів разом? Хто з вас, діти, відповість? (10)

У Надійки три копійки, А Світланка має п'ять. Допоможемо дівчаткам Гроші всі порахувати. (8)

Пташка мала пташенят, П'ять сіресеньких малят. Раптом трапилась біда: Випало одне з гнізда. Скільки пташенят тоді Залишилось у гнізді? (4)

3. Математичний диктант

  • До 10 додати 7.

  • Знайти суму чисел 6 і 3.

  • Яке число більше, 15 або 16?

  • Знайти різницю чисел 8 і 3.

  • Число 16 зменшити на 6.

  • 5 плюс 10.

  • Яке число іде за числом 18?

  • Яке число стоїть між числами 18 і 20?

  • Язадумала число, додала до нього 3 і одержала 13. Яке число я задумала?

III. Закріплення та поглиблення раніше засвоєних знань

1. Робота за підручником (ст. 103). Завдання 1

- Назвіть числа, які менші від числа 13.

2. Скласти рівності. Завдання 2

— Складіть і запишіть п'ять рівностей з різницею 7. 10-3 = 7 9 - 2 = 7 8 - 1 = 7 17 - 10 = 7 7 – 0 = 7

Фізкультхвилинка

3. Гра «Чобіток». Завдання 3

  • Знайдіть пари чобітків і складіть рівності. 16 - 10 = 6 8 - 2 = 6 7 - 1 = 6 9 – 3 = 6 6 - 0 = 6 10 – 4 = 6

4. Скласти задачу за малюнком. Завдання 5

  • Скільки літрів води в самоварі?

  • Скільки літрів води в чайнику?

  • Як дізнатися, скільки літрів води в чайнику? 10-4 = 6 (л)

  • Чому використовували дію віднімання?

5. Робота з геометричним матеріалом. Завдання 4

- Порахуйте кількість трикутників на кожному малюнку.

Пальчикова гімнастика

Стук-стук-постук Молоточки стукають, Будують будиночок для зайчат

От з таким дахом, От з такими стінами, От з такими вікнами, От з такими дверима, І от з таким замком.

6. Завдання з логічним навантаженням. Завдання 6

  • Розставте знаки «+» або «-» так, щоб рівності були правильними.

IV. Підсумок уроку

1. Гра «Наступне та попереднє»

Називаю дітям числа, а вони мені кажуть наступне та попереднє число

15, 17, 20, 10, 12, 19, 14.

Соседние файлы в папке 13,03