Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
38.91 Кб
Скачать

Предмет: читання

Затверджую:

Тема: Закріплення правила вживання апострофа в українській мові. Опрацювання тексту «Комп’ютерна мишка» і вірша «Узявсь Дем’ян навчати кішку»

Мета: закріпити правила вживання апострофа в українській мові; вдосконалювати на- вички звуко-буквеного аналізу слів; формувати свідомі навички читання; розвивати пізнавальну активність дітей, мовлення, мислення; виховувати самостійність

Обладнання: ілюстрації, ноутбук

Хід уроку

  1. Організаційний момент

II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу 1. Мовленнєва розминка

  1. Робота над скоромовкою.

Миші в шафі шаруділи, Шість шарфів шерстяних з’їли.

  1. Звукова зарядка.

  • Назвіть голосні у слові комп’ютер; початковий звук у словах: м’яч, ім’я, сім’я, п’єса.

— Визначте наголос і кількість складів у словах хом’як, дев’ять, п’ята, подвір’я, сузір’я.

2. Робота над загадкою y

Я є у п’явці, у в’юні,

Я є у риб’ячій сім’ї,

Але в воді мене немає.

Скажіть, хіба таке буває? (Апостроф)

3. Звуко-буквений аналіз слів Буряк — бур’ян; моряк — п’явка; буря — пір’я.

4. Слухання вірша про апостроф

Я у полум’ї, в сузір’ї,

В пам’яті і у сім’ї.

В надвечір’ї, у міжгір’ї,

В п’єсі, м’яті та ім’ї.

В п’ятниці, в м’ячі і в пір’ї,

В черв’яку і у в’юні.

В п’явці, в’язі, у подвір’ї,

В п’ятці добре теж мені.

У п’ятірці, у дев’ятці,

У солом’янім брилі,

У Дем’янку, у Мар’янці,

В гороб’ятка на крилі!

У прив’ялому листочку,

Що давно води не п’є.

У зав’язанім клубочку

І у м’ясі також є! Н. Красоткіна

5. Гра «Утвори нове слово з апострофом»

Дерево — дерев’яний

горобець — гороб’ята

солома — соловей

— трава — голуб

— кропива — ластівка

6. Читання вірша Н. Красоткіної «В п’ятницю, у надвечір’я»

7. Словникова робота

— Про яку мишку йшлося у скоромовці?

— А моя мишка не хоче їсти сир. Що ж це за мишка? (Комп’ютерна)

— У чому ж різниця між цими мишами? У чому вони схожі? Кого чим можна годувати?

— Мишеня-звірятко дуже полюбляє сир. Вона боїться кішки і тікає від неї. Комп’ютерна мишка нікуди не втече, бо вона зв’язана спеціальним дротом з комп’ютером. На комп’ютерній миші дві великі клавіші, схожі на вуха. На- тисни пальчиком на ліве вушко — і мишка відповість на екрані стрілочкою. Мишку не треба піднімати, а тільки легко ковзати нею по килимку: вперед, назад, ліворуч, праворуч.

III. Робота за Букварем (с. 141)

1. Опрацювання тексту «Комп’ютерна мишка»

1) Читання тексту вчителем.

— Про що йдеться в тексті?

  1. Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.

— Яка казка згадується в оповіданні? 3) Читання тексту учнями «ланцюжком».

— Як допомогла мишка у казці?

— Як уміє допомагати комп’ютерна мишка?

4) Вибіркове читання.

— Знайдіть слова з апострофом і прочитайте їх. — Де сидить комп’ютерна мишка? — Прочитайте речення, в кінці якого стоїть знак оклику.

5) Гра «Читає Незнайко».

Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні відшу- кують речення і читають його без «помилки». Ти знаєш, як починається (закінчується) казка «Ріпка». Сидить мишка на робочому столі на зеленому (кольоровому) килимку і допомагає виконувати на екрані різні дії. І речення (слово) в тексті замінити.

2. Опрацювання вірша «Узявсь Дем’ян навчати кішку»

1) Читання тексту вчителем. — Як звали хлопчика? — Що він говорив кішці? — Чому кішка не бачила мишки?

2) Виразне читання вірша учнями.

3) Робота за малюнком. — Кого ви бачите на малюнку? — Чи є на малюнку мишка? Можна запропонувати учням вивчити вірш напам’ять.

IV. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на уроці? — Що розповісте вдома батькам?

Соседние файлы в папке 13,03