Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / ереддипл / 05,03 / малювання

.doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
38.91 Кб
Скачать

Предмет: образотворче мистецтво

Затверджую:

Тема:Весняні кольори. Створення композиції  «Весняна галявина»

Мета: закріпити знання учнів про виражальні можливості кольору; ознайомити з елементарним поняттям гармонії споріднених кольорів; розвивати образне мислення, асоціативну пам’ять, відчуття кольору; виховувати охайність під час роботи з фарбою, формувати естетичне сприйняття витворів мистецтва.

Обладнання: фарби гуаш, пензлі, серветки для рук, гігієнічні палички, палітра, баночки з водою;

Хід уроку.

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Бесіда.

Діти, скажіть, кого називають родичами. —

Як ви розумієте слово споріднений? —

ІІ. Оголошення теми й завдань уроку

1. Вивчення нового матеріалу

2. Слово вчителя.

У природі є безліч кольорів і відтінків. Значно більше, ніж може розпізнати людське око. (Демонстрація ілюстрації в альбомі, с. 44.) А щоб у них не заплутатися, художники об’єднали їх у різні групи (сім’ї). Аби зрозуміти складні взаємовідносини у світі кольорів, потрібно знати їхні родинні зв’язки. Учені називають такі зв’язки «генеалогічним деревом» (від слова генеалогія — наука про родинні зв’язки, походження і спадковість поколінь). —

«Батьками» всіх кольорів є червоний, жовтий і синій. У кожного з них є споріднені, наближені кольори. Які споріднені кольори в червоного кольору, у синього?

Висновок: Кольори можуть бути не лише основними, похідними, але й спорідненими.

3. Виконання тренувальних вправ. Робота в альбомі, с. 44.

Завдання 1.

Доберіть споріднені кольори. Зафарбуйте листочки зліва і справа. —

Завдання 2.

З яких основних кольорів можна отримати похідний зелений колір? Як ви гадаєте, які споріднені кольори в зеленого кольору? —

Створіть самостійно кольори, споріднені зеленому, додавши до нього жовту фарбу. —

Додайте до зеленого синю фарбу. Які кольори утворилися? —

5. Бесіда.

Назвіть об’єкти живої природи, які мають зелений і споріднені йому кольори. (Трава, коник, жаба, огірок та ін.) —

У яку пору року ми можемо побачити безліч зелених відтінків? Розгляньте малюнок на тему «Весняна галявина». (Малюнок — в альбомі, с. 44.) Який колір тут переважає? —

Які ще кольори й відтінки притаманні весні? —

6. Читання віршів про весну.

Вірші про весну допоможуть вам краще уявити собі образ цієї пори року. —

* * *

Бруньки набрякли на вербиці.

Береза листя, як годиться,

Розкрила — сніг зійшов відтак.

З купини проросла травиця —

І став смарагдовим байрак.

К. Бальмонт

* * *

Водою сніг заструменів,

Весна постукала у вікна.

Вже солов’їний чути спів

В лісах зелених, многолітніх.

І розлилась небесна синь,

Яскраво сонце засвітило.

Часи снігів і хуртовин

Тепер надовго відступили.

О. Плещеєв

IV. Практична робота

Створення композиції «Весняна галявина». Робота в альбомі, с. 45.

а) Зафарбуйте всю площину аркуша ясно-зеленим кольором. (В альбомі вже готовий тонований аркуш.)

б) Намалюйте різні дерева, використовуючи споріднені відтінки зеленого кольору.

в) Квітучі дерева намалюйте відтінками рожевого кольору за допомогою тонкого пензля або гігієнічної палички.

V. Підбиття підсумків уроку

Організація виставки готових робіт учнів.

7. Домашнє завдання

Принести фарби гуаш, пензлі, ножиці, прості олівці, клей ПВА, аркуші білого й зеленого паперу.

Соседние файлы в папке 05,03