Новая папка_1 / ереддипл / 11,03 / математика
.docxНазва предмету: Математика
Затверджую:
Тема: Розв’язування задач на додавання і віднімання. Способи читання виразів. Вимірювання і порівняння довжин відрізків (ст. 103)
Мета: Навчати учнів по-різному читати вирази; розвивати навички швидких обчислень, вміння порівнювати довжини відрізків, позначати їх буквами; виховувати бажання працювати колективно, швидко знаходити правильний варіант відповіді.
Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання
II. Повторення вивченого матеріалу
1. Гра «Хто швидше?»
+ 6 - 7 + 8
2. Порівняння виразу ї числа
10 □ 7 + 2 5 + 2 □ 4 10 □ 8 + 2
9 + 1 □ 11 6 + 2 □ 12 15 □ 16-1
3. Математичний диктант (ст. 100)
-
Число 8 зменшити на 3 і до результату додати 2.
-
Різницю чисел 18 і 10 збільшити на 2.
-
Суму чисел 9 і 2 зменшити на 4.
-
Перший доданок — 2, другий доданок — 2, третій доданок — 2. Чому до- рівнює сума?
III. Закріплення та поглиблення раніше засвоєних знань
1. Робота за підручником (ст. 102). Завдання 1
-
У перший стовпчик запишіть приклади з відповіддю 8. У другий .говпчик запишіть приклади, відповідь яких не дорівнює 8.
З + 3 + 2 = 8 8 + 0-1 = 7
8-2+2=8 10-2-1=7 7+1-0=8 12-2-2 = 8
2. Гра «Рукавички». Завдання 2
-
Знайдіть пари рукавичок і складіть рівності.
-
Запишіть рівності в зошити.
5 + 5 = 10 7 + 3 = 10 9 + 1 = 10
6 + 4 = 10 10 + 0 = 10 8 + 2 = 10
3. Способи читання виразів. Завдання 3
-
Читання рівностей по-різному з опорою на подані в підручнику слова.
додати
плюс
збільшити
відняти
мінус
зменшити
-
Як ще можна прочитати ці приклади? (Перший доданок 6, другий доданок 3. Сума дорівнює 9. Зменшуване — 18. Від'ємник — 5. Різниця — 13.)
-
Фізкультхвилинка
-
4. Гра «Скарбничка». Завдання 4
-
Скільки копійок у першій скарбничці? Як дізналися?
-
Скільки копійок у другій скарбничці? Як дізналися?
-
Скільки копійок у третій скарбничці? Як дізналися
-
На скільки копійок більше в першій скарбничці, ніж у третій?
-
Що для цього необхідно зробити? (12 - 11 = 1 (к.))
-
5. Робота з геометричним матеріалом. Завдання 5
-
Чому дорівнює довжина відрізків АО, КМ?
-
Який відрізок коротший? (АО. Його довжина — 3 см.)
-
Накресліть у зошиті відрізок, на 1 дм довший від коротшого з поданих.
-
Скільки сантиметрів в 1 дм?
-
Як дізнатися довжину третього відрізків? (10 + 3 = 13 (см)) Діти креслять третій відрізок у зошитах і позначають його довжину.
-
6. Самостійна робота. Розв'язування задач
-
1 варіант Було — 12 рибок Принесли — 1 рибку Стало —?
-
2 варіант Було —15 рибок Відсадили — 1 рибку Залишилося —?
-
7. Логічна задача
-
У мами було 5 книг. Кілька книг вона віддала дітям. Скільки книг може залишитися у мами?
-
Розв'язання різних варіантів записати в зошити.
-
- Якщо мама віддала дітям по одній книзі, то в неї залишиться 3 книги. 5-1-1=3(0
-
- Якщо мама віддала дітям по дві книги, то в неї залишиться 1 книга. 5-2-2 = 1 (к.)
-
- Якщо мама віддала дітям по 1 і 2 книги, то в неї залишиться 2 книги. 5-1-2 = 2 (к.)
-
IV. Підсумок уроку
-
- Як можна прочитати приклади: 5 + 2 = 7; 10-4 = 6?
-
-