Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
4
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
37.89 Кб
Скачать

Предмет: трудове навчання

Затверджую:

Тема: «Самообслуговування. Призначення одягу та взуття».

Мета: ознайомити учнів з основними матеріалами, які використовуються для виготовлення одягу; надати основні відомості про правила догляду за одягом; вчити зав'язувати шнурки та застібати ґудзики на одязі; розвивати увагу, охайність, самостійність; виховувати працьовитість.

Обладнання: мультфільм «Мийдодір», ляльки, картонні ґудзики, шнурки.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Заходить учитель — треба встати.

Коли дозволить, треба сісти.

Встати хочеш — не гукай,

А тільки руку піднімай.

У школі парти бережи І на парті не лежи.

Щоб урок минув немарно,

Треба сісти рівно, гарно.

Не скрекочи на уроках,

Як папуга чи сорока.

Нікому не заважай,

Краще — друзям допомагай.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності:

–       Ви вже дорослі. Навчаєтеся у першому класі. А хто збирає вас до школи? Хто одягає вас? Зав’язує шнурки та застібає ґудзики?

–       Сьогодні на уроці мова піде про одяг, про правила догляду за ним. Будемо навчатися самостійно одягатися!

ІІІ. Засвоєння нових знань:

1.     Вступна бесіда

–       Відгадайте загадки — і ви дізнаєтеся, чому саме буде присвя-чений наш урок.

•        їх на ручки одягнемо,

В сніжки гратися підемо. (Рукавички)

•        Ступні ніг нам обіймають,

Під штанці їх одягають. (Шкарпетки)

•        Голову нам покриває,

Вушка у теплі тримає. (Шапка)

•        Нас від холоду ховає,

Часто капюшона має. (Куртка)

•        Лютих не боїться зим,

Хутром вкриє нас густим.. (Шуба)

–       Як можна назвати одним словом слова-відгадки?

–       Так, це одяг. Як слід доглядати за одягом? (Відповіді дітей.)

–       Чому це важливо?

–       Як люди ставляться до неохайних малят?

–       Зараз ми подивимося мультфільм «Мийдодир» і дізнаємося, що іноді трапляється з печупарами.

2. Перегляд мультфільму:

–       Про що треба пам’ятати, щоб одяг не втік від вас?

–       Що допоможе вам у цьому?

•        Чистить курточку, штанці,'

Чобітки і сап’янці...

Дуже працьовита тітка.

Здогадались, хто це?... (Щітка).

3. Фізкультхвилинка

Трава низенька-низенька.

Дерева високі-високі.

Вітер дерева колише-гойдає.

То направо, то наліво нахиляє.

То вгору, то назад.

То вниз нагинає.

Птахи летять-відлітають,

А учні тихенько за парти сідають.

IV.     Практична робота учнів

1.    Робота над загадкою:

–       Відгадайте, що це?

–       Ледь помітний він, маленький...

То квадратний, то кругленький...

Як його ти відірвеш,

То штани не застібнеш... (Ґудзик)

–       А зараз ми будемо навчатися застібати ґудзики на сорочках. (У кожного учня на парті — маленька сорочка. Діти застібають ґудзики, допомагають одне одному.)

2.    Гра «Одягни ляльку»

Клас об’єднується у чотири групи. Кожен з гравців у групі по черзі починає одягати ляльку: шкарпетки, штанці, сорочку, спідничку, зав’язує капелюшка, застібує ґудзики на курточці. Перемагає група дітей, яка швидше та охайніше одягне ляльку.

3.     Гра «Що та коли одягати»

–       З’єднайте стрілочками, який одяг у яку пору року треба одягати.

V.      Підсумок уроку

–       Про що ви дізналися На уроці?

–       Чого навчилися1?

Як слід доглядати за одягом?

Соседние файлы в папке 17,03