Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
4
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
46.08 Кб
Скачать

Тема. Письмо великої букви Є, складів, слів із нею. Написання слів з великої букви

Мета: навчити писати велику літеру Є; удосконалювати навички правильної вимови, калігра­фічного письма, вміння розбивати слова на склади, ставити наголос, виділяти наголо­шений та ненаголошений склади, виконувати звуко-буквений аналіз слів; формувати навички самоконтролю, роботи за варіантами; учити дітей бути спостережливими, уважними, виробляти звичку планувати власні дії; розширювати словниковий запас; розвивати фонематичний слух, мовлення, мислення, інтелектуальні здібності, почуття змагання, уяву, кмітливість, інтерес до навчання, дрібну моторику; формувати вмін­ня аналізувати навчальний матеріал, працювати за зразком; виховувати охайність, естетичні смаки; бажання працювати, любов до школи; вчити працювати спільно, формувати позитивне ставлення до навчання.

Обладнання: міні-підручник на кожного учня; прописи та зошит в косу лінію; зразок рукописної літери Є у сітці зошита.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Звукові аналітико-синтетичні вправи

1) Читання звукової таблиці

2) Читання слів

2 Звуко-буквений аналіз

1) Відгадування загадки

— Відгадайте загадку. Виконайте звуко-буквений аналіз слова-відгадки.

Довгі вуха має,

Швидко в лісі стрибає. (Заєць)

— Скільки складів у цьому слові?

— Скільки у слові букв; звуків?

— Скільки звуків позначає на письмі буква є? Доведіть.

— Чи позначає звук м’який знак?

2) Робота з віршем

— Прочитайте вірш. Скажіть, як звати головну героїню?

Єва малює, Єва співає,

Єва танцює і вишиває;

Страви готує, брата годує,

Підлогу миє — все Єва вміє.

І. Січовик

— Що вміє робити дівчинка? Прочитайте словами тексту. (Ма­лює, співає, танцює, вишиває, готує, годує, миє, вміє)

— Виконайте звуко-буквений аналіз слова Єва.

— Яка перша літера у цьому слові?

— Згадайте імена людей, які б починалися з букви Є. (Євдоким, Євген, Єлизавета, Єгор, Євгенія, Єфросинія)

III. Повідомлення теми і завдань уроку

— А чи є діти з такими іменами в нашому класі? Так, звичай­но, є. І для того щоб уміти правильно написати ці імена, і не тільки імена, а і назви міст, річок, що починаються з цієї літери, вам необ­хідно навчитися писати велику літеру Є. Отже, потренуємося писа­ти склади, слова і речення з цією буквою.

Але перед тим, як почати працювати в зошиті, необхідно вико­нати декілька вправ для пальців та кисті.

Школярі ставлять руку з ручкою на лікоть і показують учителеві, одне одному, як правильно її тримати.

Вправи

1. Коливати ручкою, утримуючи її вказівним і великим пальця­ми; вказівним і середнім та ін.

2. Обвертати ручку пальцями правої руки.

3. Поставити ручку кулькою на парту, тримаючи за протилежний кінець, потім спуститися пальцями до кульки.

4. Підняти й повернути у повітрі ручку так, щоб кулька опинила­ся вгорі (при цьому пальці будуть біля кульки).

5. Не випускаючи з рук, поставити на парту протилежним від кульки кінцем і спускатися пальцями від кульки вниз. І так — декілька разів.

6. Піднімати вказівний палець, тримаючи ручку великим та се­реднім.

7. Робити колові оберти кистю.

IV. Вивчення нового матеріалу

1 Демонстрація зразка рукописної літери в сітці зошита

2 Аналіз графічної будови літери Є

1) Пояснення вчителем написання нижнього з’єднання Є

Алгоритм написання нижнього з’єднання з буквою Є

— Пишемо під рахунок: і-раз-і, два; і-три, чотири-і.

2) Пояснення вчителем принципів написання верхнього з’єднання Єр

Алгоритм написання верхнього з’єднання з буквою Є

— Пишемо під рахунок: і-раз-і, два; три, і-чотири-і.

Пальчикова гімнастика

Цей пальчик мій танцює,

Цей квадратик малює,

Цей пальчик швидко стрибає,

А мізинчик мій маленький пісеньку співає.

А великий товстунець ліг на бік.

А тепер всі по порядку

Роблять пальчиком зарядку.

8 Розвиток мовлення

Розглядування малюнків на сторінці прописів. Читання вірша.

— Хто зображений на малюнку?

— Чи однакові ці єноти? (Батько з дитинчатком)

— Прочитайте вірш про єнота.

— Чого навчає єнот-батько свого сина?

— Хто такий браконьєр?

— Чим він небезпечний для звірів?

— Якої шкоди наносять браконьєри природі?

— Чим займається лісник?

— Що б ви могли ще порадити маленькому єноту?

9 Робота над реченням

1) Читання речення у прописах

— Прочитайте речення, записане на сторінці зошита.

— Знайдіть і прочитайте слова, у яких зустрічається буква є.

— Чи є слова, що записані з великої букви Є?

— Чому в одному випадку слово єнот пишеться з великої бук­ви Є, а в другому — з маленької?

2) Робота на рядочку прописів — дописування речення про єнота

10 Письмо слів із буквою Є

1)    Прочитайте слова за схемою. Запишіть їх у зошит. Поясніть їх значення

Євгенія, Євдоким, Єгор, Єнісей, Єреван, Євро­па, Євразія.

— Назвіть імена людей.

Єнісей — велика річка на сході Росії.

Єреван — столиця Вірменії.

Європа — частина світу, у якій розташовані такі держави, як Україна, Франція, Німеччина, Польща тощо.

Євразія — найбільший материк.

2) Складіть з одним зі слів речення. Побудуйте моделі цього речення

V. Підсумок уроку

— От і завершується наш урок. Працювали ви старанно, вико­нували завдання у зошитах охайно. Розумнички!

— Яку букву навчилися писати?

— Які звуки нею позначаються на письмі?

— Згадайте слова, які пишуться з великої букви Є.

Соседние файлы в папке 18,03