Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / ереддипл / 18,03 / математика

.doc
Скачиваний:
6
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
32.77 Кб
Скачать

Предмет: математика

Затверджую:

Тема. Зменшення чисел до 10. віднімання числа частинами. Задачі на різницеве порівняння.

 Мета:  вправляти учнів у засвоєнні назв чисел при відніманні; продовжити роботу над формуванням вміння розв’язувати задачі на знаходження остачі та на зменшення числа на кілька одиниць; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення.

Обладнання:  предметні малюнки, таблиці-схеми задач, силуетні малюнки предметів.

Хід уроку

І.Організація класу

1.Привітання

ІI. Актуалізація знань учнів

1. Усна лічба ланцюжком

17 – 10 – 4 + 6 + 10 = 19               2 + 2 + 4 – 3 + 5 + 10 = 15

2. Гра «Завантаж машини»

Розкласти кубики по машинах з відповідними числами.

— Який кубик не помістився на машинах? (17) Чому?

3. Гра «Розжени хмарки»

4 +         = 10

        + 5 = 15

16 –       = 6

        + 2 = 12

10 +       = 20

4. Математичний диктант

-збільшити на 4 числа:3,5,6

- зменшити на 5 числа: 10,7,8

IIІ. Закріплення вивченого матеріалу

1. Скласти приклад на додавання й на віднімання за малюнком (за вибором учителя). Повторити назви компонентів при відніманні та додаванні.

2. Розв’язання прикладів. Підкреслити в них від’ємники (С. 106, № 1).

3. Фізкультхвилинка

4. Самостійна робота

- працюють у зошитах на друковані основі ст. 21

5. Розв’язання задач

У саду росло 10 кущів смородини. Три кущі викопали. Скільки кущів залишилось?

— Як ви думаєте, викопали — це забрали чи додали? Залишилось менше чи більше? Якщо менше, то якою дією будемо розв’язувати задачу?

6. Робота з підручником

Розв’язання задачі № 4.

-Скільки питань у задачі?

- Прочитайте перше питання задачі, а потім – друге

- Отже, в задачі дві дії

- Як дізнатися скільки було динь у другому ящику?

- Як дізнатися скільки всього було динь?

- запишіть розв’язання задачі в зошит

7. Креслення відрізків

I — 14 см,

II — на 4 см коротший

III — на 5 см коротший за II

Пояснення слова коротший. Яким словом можна його замінити?

8. Вправа на увагу, пам’ять

На слово «день» діти розглядають картку з фігурами. На слово «ніч» — заплющують очі. В цей час учитель міняє картку на іншу, де одна фігура замінилась. За командою вчителя діти розплющують очі, дивляться на картку і називають, що змінилось.

IV. Підсумки уроку

Робота з геометричним матеріалом

  • Виміряйте довжину відрізків

  • Запишіть її спочатку в сантиметрах, а потім в дециметрах

12см=1дм2см 13см=1дм3см

Соседние файлы в папке 18,03