Новая папка_1 / ереддипл / 18,03 / читанян
.docПредмет: читання
Затверджую:
Тема:Бесіда-розповідь про Івана Франка. Опрацювання тексту «Іван Якович Франко» та уривка казки І. Франка «Лисичка і Рак»
Мета: розказати учням про Івана Франка; розвивати техніку читання дітей; виховувати повагу до інших людей.
Обладнання:ілюстрації, ноутбук
Хід уроку
-
Організаційний момент
II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Радо грати дітворі
У широкому дворі.
Гомінлива дітвора
На весь двір кричить: «Ура!»
2) Звукова зарядка.
— Назвіть голосні у слові лисиця; початковий звук у словах неборак, лізе, рак, хвіст.
3) Робота над чистомовкою.
Лі-лі-лі — відлетіли журавлі,
Ли-ли-ли — дні осіннії пройшли,
Ло-ло-ло — вже все снігом замело,
Ни-ни-ни — будем ждати ми весни.
2. Читання тексту «Тарас Григорович Шевченко» і вірша Т. Шевченка «Тече вода з-під явора»
3. Гра «Шифрувальники»
Карта — кар – р + з + ка =... (казка). Франція — я – ці + к + а =... (Франка).
III. Робота за Букварем (с. 144–145)
-
Розповідь учителя
— Кого ви бачите на портреті?
— Великого українського письменника Івана Яковича Франка знають і до- рослі, і малі діти. Іван Франко дуже любив тварин, особливо сиріток, бездом- них, беззахисних. Писав казки про тварин. Об’єднав їх у збірку «Коли ще звірі говорили».
2. Опрацювання тексту «Іван Якович Франко»
1) Читання тексту вчителем.
— Хто такий Іван Якович Франко?
2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.
— Що ви дізналися про дитинство письменника?
3) Читання тексту учнями «ланцюжком».
— Як люди ставляться до Івана Франка?
4) Вибіркове читання.
— До чого привчали Івана Франка у дитинстві?
— Про що писав Іван Франко?
— Що створив для дітей Іван Якович Франко?
— Які казки найвідоміші?
5) Гра «Читає Незнайко».
Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні відшу- кують речення і читають його без «помилки». Любив спостерігати за нелегкою роботою батька (коваля). У сім’ї дитину (хлопчика) привчали до праці, поваги до людей. Ім’ям Івана Франка названо міста (вулиці), театри, школи.
6) Робота за малюнком.
— Що ви бачите на малюнку?
— Чи знаєте ви? y Яке місто носить ім’я Івана Франка? (Івано-Франківськ) y Якому університету присвоєно його ім’я? (Львівському) y Чи знаєте ви, який театр названо його ім’ям? (Київський)
— Розкажіть про місце, пов’язане з іменем Івана Франка, у вашій місце- вості.
-
Опрацювання уривка казки І. Франка «Лисичка і Рак»
— У казках І. Франка під образами тварин висміюються люди з їх недолі- ками: жадібністю, невдячністю, жорстокістю, грубістю і нечемністю, хитро- щами та лінощами. У казках тварини з цими рисами характеру завжди по- карані.
-
Читання казки вчителем.
— Хто головні герої казки?
-
Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання казки учнями. — Які герої казки?
— Хто переміг?
-
Вибіркове читання.
-
— Прочитайте речення, в кінці якого стоїть знак оклику.
-
— Прочитайте речення, в кінці якого стоїть знак питання.
4) Читання казки за особами.
— Казки маленькі, а розуму в них багато.
— Які риси характеру засуджує Франко у своїх казках?
-
Робота над прислів’ями.
— В якому прислів’ї висловлена головна думка казки?
(Хто інших об- ражає, себе не поважає.)
Сила перед розумом не встоїть.
Хто інших ображає, себе не поважає.
Хитрістю жити
— ворогів нажити. За добро добром плати.
-
Робота в групах. Гра «З`єднай речення» I. Я. Франко
— це... цікаві казки. Народився у... український письменник. Створив для дітей... родині коваля.
IV. Підсумок уроку
— З яким письменником познайомилися на уроці?
— Чого навчають його твори?