Новая папка_1 / ереддипл / 16,02 / математика
.docПредмет: математика
Затверджую:
Тема. Закріплення вивченого матеріалу. Задачі та вправи на закріплення понять «літр», «сантиметр», «дециметр»
Мета: вчити дітей читати числа другого десятка і записувати їх. Закріпити уявлення дітей про такі значення як : «дециметр», «сантиметр», «літр».
Обладнання: ілюстрації. ноутбук
Хід уроку
І.Організація учнів до уроку.
Всі сідайте тихо, діти.
Домовляймось — не шуміти,
Руку гарно піднімати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати,
Щоб не було нам мороки. Всі готові до уроку? Тож гаразд, часу не гаймо І урок наш починаймо!
II. Повідомлення теми і мети уроку.
Учитель. Діти, сьогодні ми завітаємо у світ казки. Але щоб Пізнатися, до якої, треба записати цифри у порядку зростання.
и у г с |
і е д л е б |
(Гус и-л е б е д і) |
4 2 13 |
10 6 9 5 8 7 |
1234 56 789 10 |
III. Ознайомлення з новим матеріалом.
— Вимірювати довжину великих відрізків чи предметів у сантиметрах незручно. Тому користуються більшою одиницею вимірювання довжини — дециметром (учитель показує смужку завдовжки 1 дм).
Робота з дециметром.
— Елемент деци (від лат. «десять»). Візьміть у себе на парті таку смужку і прикладіть її до шкали лінійки.
— Що ви побачили? (Що 1 дм = 10 см).
— Прикладіть дві таких смужки це 2 дм. (2 дм = 20 см).
Каліграфічна хвилинка.
— Давайте гарно пропишемо цифру нуль. Намагаймося, цифри були рівненькі, гарні, як пиріжечки в нашої пічки. Інакі вона образиться і не допоможе дівчинці.
Робота за підручником (с. 87).
Робота над утворенням чисел другого десятка з десяткг одиниць.
Учитель. Тепер допоможемо Марусі розпалити вогонь у А для цього треба виконати завдання.
Робота в зошитах.
— Пічка просить допомогти їй записати, скільки пиріжк вона напекла. А кількість пиріжків складається з:
• 1 дес. та 6 од.
• 1 дес. та 1 од.
• 1 дес. та 8 од.
• 1 дес. та 9 од.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
— Виконай моє завдання
Усний рахунок.
— Щоб виконати завдання яблуні, потрібно ставити необхід знаки дій.
10 □ 2 = 8 13 □ 3-10 14 □ 4 = 10
12 □ 2 = 10 7 □ 3 = 10 4о4 = 8
За3 = 0 11 а 10 = 1 3 а 7 =10
7п1 = 6 4 □ 2 = 6 10 □ 2 =12
5 □ 3 = 8 8 □ 3 = 5 9 □ 8 = 1
— Молодці, впорались із цим завданням. • Робота над задачею (с. 87, задача 3).
— Яблунька сказала, що гуси-лебеді полетіли до молочної рі ки з кисільними берегами. Прибігла дівчинка до річки:
— Річко, річко, чи не бачила, куди гуси-лебеді полетіли?
— Розв'яжи задачу, тоді скажу.
Учні розв'язують задачу за підручником (с. 88, задача 3). Купила — 2 десятки Розбила — 1
Залишилося — ? -(Аналіз задачі). 20 - 1 = 19 (яєць).
Фізкультхвилинка.
Гуси-лебеді летіли, На лужку тихенько сіли. Посиділи, поклювали, Піднялися, покружляли, Та й додому полетіли... Діточки за парти сіли.
Робота в зошитах із друкованою основою (с. 47).
Робота з геометричним матеріалом (с. 88, впр. 6).
— Річка сказала, що гуси полетіли до хатинки на курячих ніжках. Підійшла дівчинка, зазирає у вікно, а там Баба-яга на печі спить, а Івасик поруч срібними яблучками грається. Для того, щоб дівчинка потрапила в хатинку, їй треба виконати завдання № 6. (с. 88).
Гра «Хто швидше?»
— Зайшла Маруся до хати, забрала братика, та й почали вони тікати. Давайте допоможемо дітям дістатися додому.
Кожний ряд має аркуш із прикладами. Потрібно ці приклади розв'язати ланцюжком. Який ряд упорається найшвидше, той допоможе діткам.
2 + 5 .1 + 1 6 + 2 6 + 3
9-4 6-6 7-2 2 + 7
7 + 3 8-3 10-10 11-1
— Молодці, ви швидко впорались із
V. Підсумок уроку.
— Які завдання вам сподобалися найбільше?