Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / ереддипл / 27,02 / читання 27

.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
38.4 Кб
Скачать

Предмет: читання

Затверджую:

Тема: Закріплення звукового значення букви Щщ. Опрацювання вірша Л.Вознюк «Через річку по місточку..» Словниково-логічні вправи. Скоромовка. Ребус

Мета: закріпити знання учнів про звукове значення букви Щщ; формувати навички виразного читання; розвивати мислення, мовлення, увагу, виховувати почуття прекрасного

Обладнання: картки із завданнями, скоромовки, вірш, наочність, квіточки, ноутбук

Хід заняття

І. Організаційний момент

Доброго дня, милі діти

Як без діла нам сидіти?

Будемо добре працювати

Нові знання здобувати

Діти, сьогодні я йшла до класу і мені листоноша віддав листа, який надійшов саме вам, учням 1-А класу. (відкриваю конверт і зачитую листа)

«Доброго ранку, любі діти! Запрошую вас зі мною навчатися і грати. Для цього ви повинні бути уважними, щоб виконувати певні завдання. За гарні, чіткі і правильні відповіді, я подарую вам, маленькі квіточки»

-діти, отже будемо гарно працювати, щоб отримати квіточки.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Розучування скоромовки

Ящірка від дощику

В щілинку під ліщинку

Швидко шмигнула

Йди іще, дощику!

- про що ця скоромовка?

- що за буква в словах «ящірка, дощик, щілинка, ліщинка»

  1. Складання чистомовки

Ча-ча-ча - звірі граються в м’ячу

Ці-ці-ці - нападаючі – м’яча

Чу-чу-чу - вовк ударив по вівця

Ця-ця-ця - судить гру у них зайці

  1. Робота над віршем

Щасливий щиглик дзьобик має

Щавель щоранку він щипає

Щиглик трудився, борщ зварив,

Пташок на борщик запросив.

-Про кого розповідається у вірші?

-Якою буквою починаються перші три рядки вірша?

-Які звуки позначає ця літера? (звуки (Ш) та (Ч). )

-Які є слова з буквою Ща у цьому вірші?

  1. Гра «Добери риму»

Край-… (грай, рай, вибирай)

Їжачок-..(павучок, бочок, черв’ячок, реп’яшок)

Весна-…(красна, ясна, голосна)

Мишка-…(кішка, книжка, доріжка)

Пташка-…(ромашка, комашка)

Калина-…(малина, Галина, машина, долина)

  1. Фізкультхвилинка

Працювати перестали

І тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо, вправу починати!

Руки вгору, руки вниз

І легесенько пригнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз — присіли, другий — встали.

Всі за парти посідали.

  1. Карти зі складами

Діти беруть картки , читають склади і намагаються скласти слова з цими складами. ква бу ка на ли

нце со

ма зи

 

  1. Читання вірша з дошки

-Читаємо разом зі мною. (Вірш надрукований на дошці)

Жу-жу –жу, жу-жу-жу! Я із сонечком дружу! Шу-шу-шу, шу-шу-шу З вітерцем я теж дружу . Ить-ить-ить, ить-ить-ить! Джміль над квіткою дзвенить. Лі-лі-лі, лі-лі-лі! Українці ми малі! Ай-ай-ай, ай-ай-ай! Я люблю свій рідний край !

-молодці!

ІІІ. Робота за букварем (ст..162-163)

1.Робота над сюжетом малюнка

-Кого ви бачите на малюнку? Чому вона йде під дощиком?

Хто може бути в образі дівчинки? Які кольори в неї на стрічках?

2. Читання вірша Л.Вознюк

-Хто ж йшов по місточку?

3. Словникова робота

Обнова - нова річ

Візерунок – малюнок із різних кольорів

Вишиванка – вишита сорочка

4. Самостійна робота над текстом (напівголоса самостійне читання)

-Про що мріяла веселка? Що порадив дощик веселці?

Як ви розумієте його слова?

5. Повторне читання тексту окремими учнями вголос

6. Словниково-логічні вправи

-Доберіть слова, що починаються складами «Ща, ще, щи, щі»

ІV. Підсумок уроку

-Що ми навчалися на уроці?

-Що ви запам’ятали?

Соседние файлы в папке 27,02