Новая папка_1 / ереддипл / 18,02 / математика
.docxНазва предмету: Математика
Затверджую:
Тема: Письмова нумерація чисел 11-20. Нумераційна таблиця. Задачі на знаходження невідомого доданка. Порівняння числа і виразу (ст. 92)
Мета: : закріпити знання нумерації чисел у межах 20; вчити учнів записувати числа під листування; формувати вміння розв'язувати приклади та задачі; розвивати кмітливість, виховувати акуратність, працьовитість.
Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання
II. Повторення вивченого матеріалу
1. Усне опитування
Назвіть число, в якому 1 дес. 6 од; 1 дес. 5 од.; 2 десятки; 1 дес. 2 од.
Назвіть числа від 3 до 20; від 5 до 18; від 2 до 19.
Назвіть «сусідів» числа 16.
Назвіть попереднє число до числа 20.
Назвіть наступне число до числа 14.
2. Гра «Вставте пропущений знак»
1 дм 7 см = … см 1 дм 4 см … 12 см 20 дм … 20 см
14 см = … дм …см 1 дм 9 см … 2 см 5 дм … 9 см
3. Розв'язування задачі
Тарас купив 2 кг яблук і 1 кг груш. На скільки більше яблук купив Тарас, ніж груш?
Маринка розв'язала цю задачу так: 2 + 1 = З (кг). Оксанка розв'язала так: 2 - 1 = 1 (кг)
- Хто з дівчат правильно розв'язав задачу? Чому?
- Як треба змінити питання задачі, щоб розв'язати її дією додавання?,
4. Гра «Упізнай число»
- Яке число складається з: 1 десятка 2 одиниць; 1 десятка 3 одиниць; 1 десятка 5 одиниць; 1 десятка 9 одиниць; з 2 десятків?
5. Каліграфічна хвилинка
Вісімнадцять учениць
Налічив у класі Гриць.
Один учень ще прийшов.
Скільки в класі всіх було?
( 18 + 1 = 19)
III. Вивчення нового матеріалу
1. Повідомлення теми і мети
2. Робота з а підручником
Завдання 1
- Прочитайте числа, записані в таблиці.
Учитель називає двоцифрові числа в межах 20, а учні записують їх в зошит.
Завдання 2
- Полічіть, скільки білих і синіх квадратиків.у кожній парі стовпчиків. - Яке число отримали?
- Запишіть ці числа в зошити.
пилинка
3. Самостійна робота
Діти записують числа під диктування вчителя,
4. Складання і розв'язування задачі за малюнком
Завдання 4
-
Чому дорівнює маса ведмедика?
-
Що в задачі сказано про масу зайчика?
-
Як дізнатися масу зайчика? 10-6 = 4 (кг)
-
Чому віднімали?
-
Спробуйте з цими числами скласти задачу таким чином, щоб замість слова менше було слово більше. (Маса ведмедика 10 кг, а маса теляти — на 6 кг більша. Яка маса теляти?)
5. Розв'язування нерівностей
Завдання 5
- Запишіть у зошити нерівності і поставте правильний знак. Зорова гімнастика
6. Завдання з логічним навантаженням Завдання б
-
Скільки троянд у букеті?
-
Повідомте всі можливі відповіді.
IV. Закріплення та поглиблення набутих знань
1. Робота в зошиті
Завдання 1
- Порахуйте скільки білих квадратиків? Скільки сірих?
- Скільки разом?
- Яке число можемо записати?
Завдання 2
- Записати числа 13, 16, 18 у таблицю.
Завдання 3
Порівняти числа:
11 і 15, 17 і 14, 19 і 20….
V. Підсумок уроку
Пряма і зворотна лічба в межах 20. - Прочитайте записані числа: 14; 16; 17; 18; 20.
- Скільки десятків та одиниць у числах 12; 13; 15; 19?
- Ми рахували? Ми писали? Ми задачі і приклади розв'язували?
- Ви гарно попрацювали!