Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
32.26 Кб
Скачать

Предмет: музичне мистецтво

Затверджую:

Тема: музичні картини природи

Мета уроку:збагачувати уявлення учнів про виразні можливості музики щодо відображення образів природи. Вчити порівнювати музичні образи з поетичними і живописними. Дати поняття «тембр». Розвивати музичний слух, художньо-образне мислення. Виховувати чуйну й гармонійну особистість, пробуджувати інтерес до різних видів мистецтва, учні мають уявлення про відтворення образів природи в різних видах мистецтва, висловлюють свої враження про музику, визначають її особливості, образний зміст, виразно співають, пояснюють поняття «тембр». Очікувані результати:

Обладнання: ноутбук

Хід уроку

1. Організаційний етап

1.Вхід до класу під музику. 

2.Перевірка присутності учнів: 

3.Перевірка готовності учнів до уроку. 

4 .Музичне привітання.

Образи природи відтворені в різних видах мистецтва — поезії, живописі, музиці. На прикладі творів українських митців учні вчаться розуміти мову кожного мистецтва, порівнюють поетичні, живописні й музичні образи. Це розширює мистецький кругозір учнів, вчить бачити красу природи в житті й мистецтві.

ІІ.Розспівування.

В. Верменич «Іде весна» (1 куплет) або А. Житкевич «Ой весно, весно» (1 куплет). 

ІІІ. Виконання української народної пісні «Ой минула вже зима». 

6. Бесіда з учнями за темою уроку. 

Різні види мистецтва (живопис, поезія, музика тощо) кожне по-своєму відображують життя. Своїми засобами виразності вони створюють живописні, поетичні або музичні образи. На прикладі зображення в музиці картин природи учні з’ясують роль її засобів виразності, навчаться краще розуміти музичну мову. Споглядання картин природи викликає у людини певні почуття і настрої, і саме їх композитор прагне виразити в музиці. Мова музики, як і мова живопису, дуже виразна, вона може передавати «барви» — світлі, яскраві або темні, приглушені, може «малювати» картини природи. Виражальне і зображальне в музиці взаємопов’язані.

Розучування пісні «Зацвіла в долині» на вірші Т. Шевченка (муз. А. Філіпенка). 2.6.

Слухання п’єси С. Прокоф’єва «Ходить місяць над лугами». 2.7.

VІ.Узагальнення уроку

Вихід із класу під мелодію пісні В. Верменича «Іде весна» (або на розсуд учителя). 2.9.

Соседние файлы в папке 19,02