Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / ереддипл / 19,02 / образот.мист

.doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
49.15 Кб
Скачать

Предмет: образотворче мистецтво

Затверджую:

Тема:Зимова тиша

Мета. Систематизувати уявлення дітей про зиму. В бесіді про зиму звернути увагу дітей на те, як художники в своїх роботах зображують зимовий пейзаж і його елементи. Розвивати у дітей композиційні навички, зорову пам’ять, асоціативно-образне мислення, уяву, фантазію. Поглиблювати поняття про теплу і холодну гаму кольорів. Виховувати охайність, акуратність, самостійність в роботі, бажання створювати прекрасне навколо себе.

Обладнання. Таблиця, серія ілюстрацій, малюнків (зразків дитячих робіт) на тему “Зима”, репродукції картин О. Грибова “Зимовий вид з вікна”, С. Адамовича “Зимовий пейзаж”, А. Пластова “Перший сніг”.

Хід уроку

I. Організаційна частина. Повідомлення теми і завдань уроку.

II. Робота над темою уроку.

1. Літературна композиція.

(Клас прикрашений ажурно вирізаними з фольги сніжинками. На дошці розвішані репродукції картин, ілюстрації, малюнки із зображенням зими.)

— До нас на урок сьогодні завітала чарівна гостя. Відгадавши загадку, ви дізнаєтесь, хто вона.

Стало біло навкруги —

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди.

В дружбі з дітьми я всіма.

Здогадались? Я … (зима).

(До класу вбігає дівчинка в костюмі сороки).

Сорока. Ви бачили? Ви чули?

Зима прийшла до нас!

І білим снігом вкрила

І ліс, і луг нараз!

Вставайте, поспішайте!

Навколо білий сніг!

Сніжок м’який, легенький

Вночі на землю ліг!

(Заходять Зайчик та Лисичка).

Лисичка. Ой! Як гарно! Справді диво!

Сніг пухнастий і легкий!

Стало всюди так красиво,

Ліс здається чарівний!

Зайчик. Ой, зима вже на порозі!

І прийшли суворі дні.

Холод й голод теж в дорозі.

Стало страшно щось мені.

Сорока. Гей, Морозе, Морозенку,

Що ти виробляєш?

Що замучуєш пташинку,

Звірам докучаєш! (До класу заходить Зима.)

Вчитель. Здрастуй, чарівна Зимо! Ти з’явилася зненацька, неначе злий чарівник довго тримав тебе у своєму північному царстві, а потім раптом зжалився і відпустив. Ти прийшла і заворожила все довкола. Ще вчора земля була сірою,  одноманітною, а сьогодні кожна суха травинка, кожна гілочка прибралася в біле мереживо і сріблястий бісер. Зайчику, ти не бійся і не журися, дітки тобі передали морквинку і капустинку, Лисичці спекли смачненькі пиріжки, а пташкам зробили на уроці трудового навчання гарні годівнички. (Передає дарунки Лисичці, Зайчику, Сороці).

Учениця. Ой ти, зимонько-зима.

В тебе жалощів нема:

Снігом вкрила наш садок,

Розігнала всіх пташок.

Вітер твій гуде, шумить,

За вікном мороз тріщить,

А та віхола не раз

Заганяє в хату нас.

Зима. Не лякайтесь, любі діти.

Буду я вас веселити.

Принесла ж я вам, малята,

Сніг біленький і лапатий,

Лижі, ковзани і санки

Для Івасика й Оксанки.

А ще свята різдвяні

я дарую дітворі.

— Дітки, я хочу пограти з вами в гру “Додай слівце” і переконатися втому, як ви любите мене. (Проводиться гра “Додай слівце”).

Зима! Зима! Усякий знає —

Вона холодною буває,

Летять, кружляють, як пушинки,

Легкі білесенькі … (сніжинки).

От впав сніг. Яка обнова!

Зима тоді така … (чудова).

Міста чистенькі, білі села —

Зима і радісна, й … (весела).

Вона тоді усім хороша,

Коли мете легка … (пороша).

Мороз у лід озера кута —

Зима тоді всі кажуть … (люта).

Вона буває і серйозна:

Суха, і вітряна, й … (морозна).

А як насуне хмара сива,

Зима по-своєму… (красива).

І особлива, і чарівна,

Як королівна, чи… (царівна).

А вранці іній — от обнова!

Яка зима у нас… (казкова).

Гілок під інеєм не видно,

Тоді вона, звичайно,… (срібна).

Зима, скажу вам, дуже гарна,

То сонячна, то часом … (хмарна).

Насунуть хмари звідусіль,

І закружляє … (заметіль).

І не завадило б кожуха,

Така буває … (завірюха).

А іноді така напруга!

Завіє віхола і … (хуга).

І чорна хмара довго висне,

Мороз пече, мороз аж… (тисне).

А вітер свище, вітер виє,

По кучугурах сніг … (біліє).

І горнуться всі до тепла,

Така зима буває … (зла).

Синичка змерзла і голодна,

Бо видалась зима … (холодна).

А блисне сонечко згори

Ото краса для … (дітвори).

Тоді зима і біла, й чиста,

Вся сріблом сяє… (промениста).

І для дітей тепер така

Вже не холодна, а … (жарка). Та все одно зима прекрасна, Вся біла, срібна, світла, … (ясна). Яка ж зима? Яка вона? Вона весела і… (сумна). — Молодці, добре впорались із завданням.

2. Перегляд демонстраційного матеріалу (з коментарем учителя).

Поети, художники, музиканти, фотохудожники оспівують у своїх творах чарівність зимової природи.

(На фоні музики Вівальді “Зима”діти переглядають малюнки, ілюстрації, репродукції картин.)

— Подивіться на репродукції картин. Скільки відтінків снігу помітили художники? І рожевий, і блакитний, і фіолетовий, і ясно-зелений, і синій. І все це не заважає нам бачити, що на картинах зображена зима, сонячний день, а на землі лежить сніг.

— Які відтінки ви вибрали б для зображення снігу — теплі чи холодні? (Холодні.)

— Правильно, холодні, ті, що знаходяться ближче до білого кольору. Тому, малюючи сніг, ми використовуватимемо блакитні, синьо-зелені, світло-фіолетові кольори.

— Зверніть увагу на небо. Яке воно? (Яскраве, синьо-голубе, з ледь помітними білими хмарками.)

3. Поетапне виконання композиції вчителем.

4. Практична діяльність учнів.

III. Підсумок уроку.

1. Перегляд і оцінювання малюнків.

2. Демонстрування дитячих робіт.

Соседние файлы в папке 19,02