Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / ереддипл / 23,02 / читання 23

.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
35.33 Кб
Скачать

Предмет: читання

Затверджую:

Тема: Буква Єє, позначення нею сполучення звуків [йе]. Позначення буквою Єє звука [е] та м’якості попереднього приголосного. Загадка. Опрацювання оповідання за В. Сухомлинським «Барвисте коромисло»

Мета: навчити учнів виділяти на слух злиття звуків [йе], визначати їх місце в слові — на початку слова, складу, після голосного — та позначати злиття буквою Єє; на слух порівнювати тверду і м’яку вимову парних твердих і м’яких приголосних перед [е] та відповідно позначати на письмі м’якість приголосного буквою Єє; виховувати по- чуття прекрасного.

Обладнання: Ілюстрації, ноутбук

Хід уроку

  1. Організаційний момент

II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу

1. Мовленнєва розминка

1) Розучування скоромовки.

Юрко Юрасика зустрів.

Юрась карасика зловив.

— Юрасику, віддай карасика,

— Юрко Юрасика просив.

2) Робота над потішкою.

Юля, Юра і Юхим Люблять танцювати.

І подобаються всім Молодці-малята!

2. Робота над загадкою y Буква ця усім відома: Перед я вона стоїть. В ній — дві палички і коло — Здогадаєтесь умить. Є ця буква в слові Юля, І в словах сміюсь, стою. Ой, яка ж вона красуня, Ця чудова буква... (ю). 3. Що чим роблять?

Голкою — ... (шиють). Лопатою — ... (копають). Косою — ... (косять).

4. Слухання вірша

Люблю я свою лялю,

Зроблю я їй коралі

З горобини червоної,

Із травиці шовкової.

О. Катрич

— Виконайте звуковий аналіз слів «Юрко», «люблю».

5. Читання оповідання М. Коцюбинського «Десять робітників» та вірша І. Січовика «Руки»

Фізкультхвилинка

III. Вивчення нового матеріалу

1. Ознайомлення з новою буквою Єє

-Читання вірша

Євген тепер уже школярик, Раненько в школу сам встає... А ім’я це — в тім і загадка — Розпочинає буква... (Є).

— Про кого розповідається у вірші? (У вірші йдеться про Євгена.)

— Які звуки ви чуєте на початку слова? (Звуки [й],[е]) Ці звуки познача- ються однією буквою Єє. (Учитель показує букву.)

— Послухайте, повторіть назву цієї букви і ще раз скажіть, які звуки при цьому вимовляються (активно артикулюємо звуки [йе]). Якщо учням складно визначити звукове значення букви Єє, учитель про- понує їм вимовити [йе] протяжно і прислухатися, який уже відомий голос- ний звук вони чують — [е]. Потім звертає увагу дітей на попереднє зімкнення спинки язика з твердим піднебінням — вимовляння звука [й] перед [є].

— Чи є ще слова в цьому вірші з є? (Слово «встає».)

— Де заховалася літера є у словах (У середині та в кінці слів.)

— Доберіть інші слова, що закінчуються на є.

— Який звук позначає літера є у слові синє? (Звук [е])

2. «Друкування» великої і малої букв Єє в зошитах у клітинку

3. Робота за Букварем (с. 124–125)

1) Звуко-буквений аналіз слів за малюнками і схемами, поданими в підручнику.

2) Читання слів у стовпчиках.

а) Читання слів для зіставлення складів з буквами є — е.

— Порівняти слова блакитне, весняне і синє, літнє. Чому в словах синє, літнє треба в кінці поставити букву є, а не е? (Бо попередній приголосний м’який.) А яку букву треба написати в кінці слів блакитне, весняне? (Букву е)

— Чому? (Бо попередній приголосний твердий.)

б) Звуковий аналіз слів синє, літнє — складання звукових моделей.

в) Викладання слів синє, літнє з розрізної азбуки.

звертаю увагу дітей на те, що в усіх словах 2–5 стовпчиків буква є стоїть на початку складу або сама позначає склад.

г) Звуковий аналіз слова малює.

— Назвіть звуки в цьому слові. ([м], [а], [л’], [у], [й], [є]) 3) Робота над загадкою. — Які слова допомогли відгадати загадку?

4) Складання речень за малюнком.

5) Опрацювання оповідання за В. Сухомлинським «Барвисте коромисло».

6) Розглядання фотографії веселки.

— Прочитайте рядки оповідання, якими можна описати фотографію.

7) Читання алфавіту на потязі.

IV. Підсумок уроку

— З якою буквою ознайомилися на уроці? — Які звуки вона може позначати?

Соседние файлы в папке 23,02