Новая папка_1 / ереддипл / 19,03 / пророда
.docПредмет: природознавство
Затверджую:
Тема. Яких свійських тварин розводять у твоєму краї?
Мета: ознайомити учнів зі свійськими тваринами рідного краю; сприяти формуванню в учнів потреби до пізнання світу; розширювати їх пізнавальний досвід; прищеплювати повагу до тварин.
Обладнаня: ілюстрації, ноутбук
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Розгляньте малюнки (качка, корова, півень, курчата і квочка, свиня, коза, кролик).
— Яку загальну назву можна дібрати до назв цих тварин?
— Сьогодні ви дізнаєтесь, що свійські тварини дуже різноманітні.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 108-109)
— Пригадайте: яких свійських тварин ви знаєте? Чим живляться корови і вівці?
— Відгадайте загадки.
• Інтерв’ю він нам давав,
Белькотів, розповідав,
Про ім’я своє сказав,
Довгим носом всім кивав.
Так надувся молодик,
Ледь не луснув цей... (індик).
• У воді купалася,
А сухою зосталася. (Качка)
• Біжить чимчик по долинці
у сіренькій кожушинці. (Вівця)
— Роздивіться фото на с. 109.
— Яких свійських тварин і для чого розводять у вашій місцевості?
— Як їх доглядають?
— Свійських тварин необхідно ретельно доглядати. Тому їх утримують у спеціально пристосованих приміщеннях — хлівах та на фермах. На молочних фермах за допомогою спеціальних механізмів доять корів, роздають тваринам корм і напувають їх.
Улітку корів, коней, овець випасають на луках. Щоб було чим годувати тварин узимку, господарі та фермери заздалегідь заготовляють корми.
Свійських птахів, переважно курей, вирощують на птахофабриках. Птахи сидять у клітках. Годують і напувають птахів за допомогою спеціальних механізмів.
— Дізнайтеся, чи є у вашій місцевості тваринницькі ферми. Яких свійських тварин там вирощують?
— Чи є у вашому населеному пункті птахофабрика? Яких свійських птахів там вирощують?
Завдання для друга природи рідного краю
— Складіть розповідь «Дарунки свійських тварин».
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Робота в групах
— Опишіть будь-яку свійську тварину. Яку користь вона дає людині?
2. Загадки із відгадками
• Хто із води виходить сухим? (аксуГ, акчак)
• Йде в поле — як дощечка, а з поля — як бочечка. (авороК)
• Хто боком спить, а лежачи їсть? (янивС)
• Хто родиться з бородою? (азоК, пац)
3. Бліцопитування
— Які тварини дають нам їжу?
— Які тварини дають нам одяг?
— Які тварини дають нам взуття?
— Які тварини дають нам предмети побуту?
— Які тварини працюють разом із людиною?
V. Підсумок уроку
— Яких свійських тварин нашого краю ви запам’ятали?
— Які свійські тварини є у вас удома?
— Які у них клички?
— Які свійські тварини є у вашої бабусі у селі? Що вони їдять?
— Яку користь приносять тварини людям (корова, порося, вівця, курка, коза)?
— Що люди одержують від тварин?
— Назвіть продукти харчування тваринного походження.
— Назвіть предмети одягу, взуття, побуту, сировину для яких дають тварини.
— Які загадки про свійських тварин ви запам’ятали?