Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
1
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
35.84 Кб
Скачать

Предмет: письмо

Затверджую:

Тема. Письмо рядкової букви щ («ща»), буквосполучень, слів із нею

Мета: вчити писати рядкову літеру «ща»; закріплювати уявлення про її звукове значення; розвивати мовлення дітей, уміння аналізувати й порівнювати; виховувати охайність.

Обладнання: предметні малюнки; зображення літери.

Хід уроку

I. Організаційний момент. Повідомлення теми і мети уроку .

1 Звукові аналітичні й синтетичні вправи

1) Розпізнавання звуків у заданих учителем словах з визначенням локального місця звука (на початку, в середині, у кінці)

— Діти, я опишу вам істоту чи неістоту, а ви спробуйте здогада­тися, яке слово відповідає почутому.

• Популярна в Україні рідка страва, що вариться з посічених бу­ряків, капусти, картоплі та інших овочів та приправ. (Борщ)

• Густий, непрохідний ліс; чагарник; кущі; зарості; нетрі. (Хаща)

• Пацюк, шкідливий гризун родини мишоподібних. (Щур)

Назва істоти: щур (хто?). Неістоти: хаща (що?), борщ (що?).

— Де чуємо звуки [шч] в словах щур, хаща, борщ?

2 Доповнення складу зі звуком для утворення слів, які б відповідали на запитання Коли? Як часто?

Що-разу, що-ранку, що-денно, що-години.

3 Утворення складів типу злиття: [шча]; [шчо]; [шчу]; [шче]; [шчі]; [шчи]

Повторення вивченого на уроці читання напам’ять висловлювання: «Буква “ща” на письмі позначає два твердих приголосних звука: [ш] і [ч]»

5 Пальчикова гімнастика (за вибором учнів)

II. Демонстрація зразка рукописної рядкової літери «ща» в сітці зошита

III. Аналіз графічної будови з переліком елементів

— Рядкова буква щ («ща») складається з чотирьох елементів: трьох коротких прямих ліній, заокруглених унизу праворуч, і ма­ленької петлі.

IV. Засвоєння конфігурації літери

1 Демонстрація написання літери на дошці з поясненням послідовностізображення елементів

Алгоритм написання рядкової букви щ («ща»)

— Пишемо під рахунок: раз-і, два-і, три-і, чотири-і.

2 «Письмо» учнями в повітрі з орієнтацією на демонстрацію учителя

Учитель стоїть спиною до класу.

3 Аналіз зразка букви в зошиті з друкованою основою

V. Вправи з письма

1. Повторення правил письма (постава, положення зошита, три­мання ручки).

2. Письмо (обведення) літери за поданим у зошиті контуром або пунктирним зображенням.

3. Письмо трьох літер (самостійно). Зіставлення написаних літер зі зразком. Аналіз помилок.

4. Дописування рядка літери.

5. Звуко-буквений аналіз слова щука з побудовою схем фішками і викладанням з букв розрізної азбуки.

Фізкультхвилинка (під скоромовку)

Пішли рясні дощі. Ловилися лящі.

А хлопці — мов хлющі: забули про плащі.

Та що їм ті дощі, коли такі лящі!

6. Письмо другого рядка букви (друга частина рядка — письмо під рахунок).

7. Добирання слів до записаних у прописах складів: ща-вель; щу-ка; ще-ня; щі-тка.

8. Звуковий аналіз слів щеня, щавель з подальшим записом пер­ших складів за зразком.

9. Читання слів з таблиць: щука; щока; кущ; дощ.

10. Складання з одним зі слів (за вибором) речення. Запис моделі речення.

11. Обведення речення Уполі дощ. Списування зі свого рукописно­го шрифту цього самого речення.

VI. Підсумок уроку. Коментар учителя щодо роботи учнів та її результатів

— Яку букву навчилися писати? — Які звуки нею позначаються на письмі?

Соседние файлы в папке 19,03