Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / ереддипл / 11,02 / 11.02 основи здоровя

.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
57.34 Кб
Скачать

Предмет: Основи здоров’я

Затверджую:

Тема: «Безпека у школі.  Практична робота (безпечні та небезпечні місця на шкільному подвір’ї)»

Мета:  ознайомити учнів з правилами безпечної поведінки в школі та   мікрорайоні школи; визначити з учнями безпечні та небезпечні місця на шкільному подвір’ї;формувати навички безпечної поведінки на перервах, під час навчальної праці, в позаурочний час   спонукати учнів до виконання правил поведінки в школі;    виховувати відповідальність, дисциплінованість.

Обладнання: плакати з прислів’ями, , малюнок-таблиця «Школа без травм»,  таблиця «Безпека  в школі на уроках трудового навчання», у кожного учня на парті пам’ятки «Правила безпеки в школі», ноутбук

Хід уроку

І. Організація класу

Заходить вчитель — треба встати.     

Коли дозволить, тихо сядь.                 

Спитати хочеш — не гукай,               

А тільки руку піднімай.                      

У школі парту бережи.            

І на парті не лежи.                  

Щоб урок минув не марно, треба сісти рівно, гарно.

Не скрекочи на уроках,  

Як папуга чи сорока.          

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

1.     Відгадайте загадку

Стоїть вулик придорожній,

Уночі завжди порожній.

( Школа)

2. Бесіда

- Подобається вам навчатися у школі?

- Між уроками в школі є перерви. Що ви робите під час перерв?

- На перерві слід поводитися так, щоб уникнути травм, обійти небезпечні місця.

ІІІ. Оголошення теми та завдань уроку

-                 Тож сьогодні ми з вами будемо вивчати правила безпечної  поведінки в школі.

На дошці демонструє завдання.

ЗНАТИ: правила безпечної поведінки в школі та на її території.

ВМІТИ: визначати небезпечні місця та ситуації, правильно себе поводити.

ІV. Робота на вивченням нового матеріалу.

 Скажіть, будь ласка, з якими правилами поведінки в школі ви вже знайомі?

- Діти!  Школа — це не тільки приміщення, а й велика КраїнаЗнань. А знання потрібні в житті кожної людини,  зокрема і знання про особисту безпеку. На жаль, учні не завжди дотримуються правил безпечної поведінки в школі.

        -    Отже рушаймо в подорож рідною школою. А куди саме ви дізнаєтесь, коли виконаєте наступне завдання.

1.     Розшифруйте слово

Перша  зупинка дїяьалн ( їдальня)

2.Діти читають правила поведінки в їдальні (читання «ланцюжком»).

Правила поведінки в їдальні.

- У їдальню не забігай, а заходь спокійно.

- Сядь за стіл і побажай друзям: "Смачного!".

- За столом сиди прямо, не клади лікті на стіл, ногу на ногу, не штовхайся.

- Не їж поспіхом, пережовуй ретельно їжу, не плямкай.

- Не розмовляй, не смійся.

- Не грайся хлібом, не розкидай його.

- Подякуй кухарям і черговим за смачний обід.

3. Друга зупинка

А щоб дізнатись як вона називається послухайте: там ми полюбляєм грати у ігри, виконувати різні вправи – це …  спортивний  зал.

4. Діти читають правила поведінки в спортивному залі.

Правила поведінки у спортивному залі.

- На уроки фізкультури приходь у спортивній формі.

- Без дозволу вчителя не вилазь на спортивні знаряддя.

- Будь уважним, чітко виконуй вказівки вчителя.

- На уроках фізкультури отримуй задоволення від руху.

5.Третя зупинка. Правила поведінки у вестибюлі та коридорі

Пролунав веселий дзвоник.

Відпочити час настав.

На перерву хлопчик Петрик

Вибігає швидко сам.

Не дивіться, що маленький

Невгамовний він у нас.

Зносить Петрик на перерві

І дівчаток, і хлоп’ят.

Все встигає він зробити:

І по східцях походити,

І дівчаток подражнити,

Розштовхати всіх навколо.

Він – загроза для всієї школи.

Знов лунає шкільний дзвоник,

Кличе всіх нас на урок.

Входять дітлахи похмурі.

Петрик ззаду, як в’юнок.

Вчителька здивовано питає:

-                    Що сталося, малі?

-                    Нас Петрик ображав,

-                    Бив, дражнив, штовхав.

А хлопчик на це відповідає:

- Такого просто не буває.

Я ж нікого не чіпав,

Спокійнісінько стояв

.

6 Бесіда за змістом вірша.

Що ви можете сказати про Петрика?

-  Чи безпечна його поведінка?

-  Чим може вона закінчитися?

- Які поради ви дали б хлопчику?

7. Діти читають правила поведінки на перервах у  коридорі і вестибюлі.

Правила поведінки на перервах в коридорі та вестибюлі

- По коридору не бігай, не бешкетуй.

- У коридорах школи рухайся спокійним кроком, без шуму.

- Не штовхай присутніх.

- Не сміти у класі, коридорах.

- Розмовляй спокійним голосом, не кричи.

- Не кидайся сторонніми предметами.

- Не грайся біля вікна чи на підвіконні.

- Акуратно й уважно користуйся дверима, не встромляй руки у дверні отвори, не бешкетуй, не ляскай дверима, не відчиняй  їх раптово.

- Не стрибай, не бігай  по сходах, не штовхай тих, що йдуть попереду, не смикай дітей за портфелі, не став підніжки.

- На сходах не перегинайся через поруччя, не з’їжджай по перилах, дивися собі під ноги, тримайся  правої  сторони.

8. Робота з підручником   «Основи здоров’я».

Прочитайте  перший абзац  на ст. 61.

- Отже, які небезпечні місця можуть бути у школі?

- Розгляньте малюнки на с.61. Що роблять діти на перерві?

Складіть речення, давши дітям імена.

Висновок:  неправильна поведінка у школі під час перерви призводить до того, що дитина може впасти, забитися, отримати струс мозку або завдати шкоди оточуючим.

Фізкультхвилинка. (на ноутбуці)

9.     Робота з підручником на ст. 62.

- Розгляньте малюнки на ст. 62. Що роблять діти? Поміркуйте, чим небезпечна така поведінка дітей. Складіть речення.

Висновок. Запам’ятай!

        Не грайся   на сходах, біля вікон, теплиць і люків.

        Не штовхайся.

        Не грайся палицями, рогатками, гострими і важкими предметами.

        Оминай смітники – там бруд, сморід, багато мікробів.

3. Практична робота «Безпечні і небезпечні місця на шкільному подвір’ї»

Розгляньте фотографії.

-  Перелічіть, де можна гратися на шкільному подвір’ї.

- Вкажіть, де небезпечно  гратися і чому.

Висновок.

        Не гуляй і не грайся  біля  нежилих будинків, люків, на будівельних майданчиках, поблизу проїжджої частини дороги, місць, де проводяться будівельні роботи.

        Не лізь на дах чи на дерева.

        Грайся та відпочивай тільки на дитячому або спортивному майданчику

        Будь обережним з бродячими тваринами. Краще обходити їх стороною.

4. Робота в зошиті з друкованою основою на ст. 35.

Самостійна робота. Розглянь малюнки. Хто з дітей поводиться у школі небезпечно? Зафарбуй кружечок цих малюнків червоним кольором. Поясни свій вибір.

V. Узагальнення та систематизація знань.

1. Робота з прислів’ями та приказками.

 Поясніть зміст прислів’їв.

        Обачність – половина порятунку.

        Бережися лиха – поки тихо.

 Поясніть зміст приказок.

        Бійка до добра не доводить.

        Захищатися треба  словами, а не кулаками.

VIПідсумок уроку

1.     Тест «Так чи ні?»

На перервах у школі можна:

o   бігати на майданчику для ігор;

o   стрибати на спортмайданчику;

o   розмовляти і спокійно рухатися в приміщенні школи;

o   голосно кричати.

- Чому треба виконувати правила для учнів?

o   Щоб не засмучувати батьків;

o   щоб тебе ставили за взірець;

o   щоб себе не травмувати;

o   щоб не порушувати спокій інших.

              - Якщо ви з товаришем посварилися, то ти:

o   обов’язково з’ясуєш стосунки у бійкою;

o   уникнеш бійки;

o   будеш кликати на допомогу;

o   підеш на примирення.

             

Соседние файлы в папке 11,02