Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / ереддипл / 20,03 / математика

.doc
Скачиваний:
3
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
36.35 Кб
Скачать

Предмет: математика

Затверджую:

Тема: Додавання і віднімання чисел частинами. Лічба в межах 20. Залежність різниці від зміни зменшуваного чи від’ємника

Мета:закріпити вміння учнів порівнювати вираі і числа, розв'язувати задачі на знаходженії суми і різниці за скороченим записом у ви, вміння застосовувати переставний закої додавання, будувати відрізки, встановлюватІ істинні і хибні висловлення, розрізняти гео| метричні фігури, розвивати логічне мислей ня учнів, пам'ять, увагу.

Обладнання: сигнальні картки, картки для групової робо^ ти, скорочений запис умови задачі.

Хід уроку

I. Організація учнів до уроку.

Добрий день! У добрий час Радо ми вітаєм вас! З миром зустрічаємо. Щастя вам бажаємо.

II. Актуалізація опорних знань учнів.

Математична розминка.

1. Числа 0, 5, 7, 4, 1, 3 збільшіть на 2.

2. Числа 10, 2, 5, 4, 5, 8 зменшіть на 2.

3. На скільки число 5 більше від числа З?

4. На скільки число 2 менше від числа 7?

5. Скільки вух у 3 зайчиків?

6. Скільки лапок у 2 котів?

Робота в парах. Порівняння виразів і чисел (с. 86, впр. 1

Порівняйте вирази і числа; числа і вирази.

7 □ 5 - 2 8 - 8 □ 8

4 □ 9 - 5 10 + 0 □ 10

Учні (пари) обмінюються зошитами і перевіряють правил ність виконання завдання одне в одного.

пііЦ

МО. |«>М

• Розв'язування задач за скороченим записом умови задачі. Побудова відрізків, (с. 86, впр. 3).

1 відрізок — 9 см

2 відрізок — ? на 4 см коротший -

9-4 = 5 (см)

Відповідь: 9 см

5 см •-•

9 см

«---•

Задача 2

1 відрізок — 4 см

2 відрізок — 9 см на ? довший

Порівняйте відрізки. Як дізнатися, на скільки один відрізок ївший від другого? (Потрібно від 9 відняти 4. 9-4 = 5 (см) Відповідь: на 5 см).

Фізкультхвилинка.

Раз! Два! Три! Чотири! П'ять! Разом будемо відпочивать. Взяли дружно руки в боки: Повороти, два прискоки. Сіли, встали, піднялись. Вліво, вправо нахились. Пострибали, відпочили, До роботи чемно сіли.

І. Робота над темою уроку.

Робота в групах. Розв'язування прикладів.

Знайти значення виразів.

1 група

2 група

3 група

5 + 4-3

10-6 + 4

8-4-3

1+4 + 2

3 + 3 + 2

9-5 + 4

10-6-4

8-5-3

3 + 4 + 2

Представники груп презентують результати роботи.

2

Робота над задачами (с. 86, задачі 4, 5).

Задача 4

Гл. - 2 " Г. — 3 \ ? П. - 4 ]

(Доцільно провести роботу над задачею так, щоб учні зуміл використати переставну властивість дії додавання).

2 + 3 + 4 = 9 (с.)

3 + 2 + 4 = 9 (с.)

4 + 3 + 2 = 9 (с.)

Задача 5 (самостійно)

9 — 5 = 4 (в.)

• Робота з геометричним матеріалом (с. 86, впр. 7). '

Який квадрат складається з трикутника і п'ятикутника! (Третій).

V. Підсумок уроку.

1. Чим цікавим для вас був сьогоднішній урок?

2. Які висловлення істинні, а які хибні?

• Влітку йде сніг. (Ні).

• Всі птахи, літають. (Ні, страус — птах, але не літає).

• Одеса — столиця України. (Ні).

• Дніпро — це річка. (Так).

Соседние файлы в папке 20,03