Новая папка_1 / ереддипл / 26,02 / малювання
.docxПредмет: образотворче мистецтво
Затверджую:
Тема уроку: Кольорові враження. Малювання композиції «Веселка».
Мета уроку: Ознайомити учнів із спектральними кольорами та їх послідовністю. Закріпити знання про основні та похідні кольори. Формувати практичні навички утворення спектральних кольорів способом розбілу та замутнення. Вчити дітей розкривати в малюнку вибрану тему, передавати в ньому свої враження і спогади. Формувати культуру праці. Прищеплювати любов до прекрасного.
Обладнання: таблиці «Кольоровий спектр», зразки дитячих робіт із зображенням веселки, стрічки кольорів веселки, аудіо запис веселої музики.
Хід уроку
І Організаційний момент
Привітаймося любенько,
Усміхнімося раденько.
І все в нас буде гаразд,
Урок принесе користь для нас.
ІІ Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку.
Давайте подумки повернемося в теплий літній день. Після короткого дощику у небі замерехтіла різнокольорова вигнута доріжка. Але що це за доріжка ви скажете, коли відгадаєте загадки.
-
Відгадування загадок.
Тільки дощик прошумів
Над лужком, над лісом –
Хтось у небі рушничок вишитий повісив. (Веселка)
Над лісами, над рікою
Кольоровий міст дугою. (Веселка)
Дивувались довго ми –
Збудували міст громи.
Та по ньому я і ти
Не зумієм перейти. (Веселка)
-
Бесіда
Молодці. Ви правильно відгадали. Це – веселка, або ще говорять райдуга. Вона з’являється на небі після рясного і теплого дощу. Саме про різ кольорову вигнуту доріжку я говорила на початку уроку. І, як ви вже здогадались, сьогодні на уроці мова йтиме про веселку та її кольори. Чи бачили ви веселку? З яких кольорів вона складається?
У веселки сім кольорів: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, голубий, синій і фіолетовий.
Який колір чи кольори веселки вам подобається найбільше?
Який з них найтепліший, а який віддає холодом?
-
Вивчення скоромовки.
Щоб запам’ятати послідовність кольорів у веселці, давайте вивчимо скоромовку.
Чапля Паву Жде Завзято –
Будуть Сани Фарбувати.
Перша літера кожного слова – це початкова буква назви кольору.
-
Викладання кольорових стрічок на дошці.
Ми вже вивчили кольори веселки та їх послідовність. А тепер перевіримо, хто ж найкраще запам’ятав їх. На дошці викласти кольорові стрічки (по заздалегідь заготовленому шаблону) так, як вони розташовані у веселці. (Один учень біля дошки викладає, а інші перевіряють правильність).
ІІІ Робота над темою уроку.
-
Робота з підручником (с. 48, 49).
Розгляньте кольори веселки на картинках.
-
Бесіда.
Веселка – витончений витвір природи. З чим її можна порівняти? (з рушничком, різнокольоровою стрічкою, дугою).
Як ви думаєте, чому люди називають веселку райдугою?
В Україні здавна існувала прикмета: хто дожене веселку, або пройде під нею – буде щасливий. Звичайно ж, наші дідусі і бабусі розуміли, що цю різнокольорову доріжку, як і сонце, не доженеш. Але бажання наблизитися до такої краси сповнювало людей відчуттями радості й щастя.
-
Розповідь-пояснення вчителя.
Кольори бувають різних відтінків. Вони допомагають художникам передати світло і тінь, намалювати далечінь, передати свій творчий задум тощо.
-
Робота в альбомах.
Виконання вправ на розбілювання та замутнення кольорів.
За допомогою синьої або чорної фарб можна затемнити колір.
Подивіться на таблицю. Використовуючи її зробіть те ж саме у своїх альбомах.
-
Фізкультхвилинка.
Я зраненька прокидаюсь (учні встають з-за парт,
І на мене кожну мить встаючи на носки потягуються)
Виливає ніжні фарби (піднімають руки вгору,
Неба чистого блакить плавно опускають)
Пелюстки бузково-сині, ( по черзі руки витягують
Наче крапельки чорнила , вперед, вниз)
Запашні ми, любий друже, (повертаються один до одного,
І тому нас люблять дуже. нахиляючи голову вперед).
-
Перегляд демонстраційного матеріалу.
-
Послідовне виконання композиції вчителем.
Отже, як ви вже знаєте, у веселки сім кольорів. З них – три основні. Назвіть їх (червоний, жовтий, синій). І три – похідні, які утворюються при змішуванні основних. Які це кольори? (оранжевий, зелений, фіолетовий). А сьомий колір голубий (блакитний). Як його отримати з синього? (Потрібно до синьої фарби додати білої фарби).
-
Практична самостійна робота учнів.
Під легку і веселу музику в записі діти малюють веселку.
-
Нагадую вам, що необхідно промивати пензлик у чистій воді перед кожною зміною кольору фарби.
IV Підсумок уроку.
-
Колективний перегляд робіт.
-
Аналіз робіт. Словесне оцінювання.
-
Повідомлення переліку того, що необхідно принести на наступний урок.
-
Прибирання робочих місць.