Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
1
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
37.38 Кб
Скачать

Предмет: читання

Затверджую:

Тема:Закріплення звукових значень букви Юю. Звуко-буквений аналіз слів. Опрацювання оповідання М. Коцюбинського «Десять робітників» та вірша І. Січовика «Руки»

Мета: закріпити знання учнів про звукові значення букви Юю; формувати навички чи- тання слів і текстів з цією буквою; розвивати мислення, мовлення, увагу; виховувати любов до праці, повагу до людей праці.

Обладнання: ілюстрації, ноутбук

Хід уроку

  1. Організаційний момент

II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу

  1. Мовленнєва розминка

Робота над чистомовкою

Би-би-би — на голуб’ятні голуби.

Ді-ді-ді — сиві, білі й руді.

Ись-ись-ись — полетіли вони ввись.

Ів-ів-ів — кличу я голубів.

На-на-на — насипаю їм зерна.

Ють-ють-ють — прилетять і поклюють.

Ні-ні-ні — щиро дякують мені.

  1. Гра «Продовж ряд»

Боюся, миюся, стараюся... Стою, даю, читаю...

  1. Робота над мовною загадкою y З «У»

— стріли пускають, А якщо «Ю»

— через нього під землю спускаюсь. (Лук — люк)

4. Послухай — посміхнись! Юля юшку вранці їла. Юля юшки не любила. Мама каже: — Ще наллю! Юля каже: — Не люблю! Мама Юлю так любила, Що за неї юшку з’їла. Г. Чубач

5. Гра-змагання між хлопчиками і дівчатками

— Назвіть чоловічі імена на Ю. (Юрій, Юхим)

— Назвіть жіночі імена на Ю. (Юля, Юстина, Юнія)

6. Робота над загадками

y До блузки будь-якої Її ти одягаєш. Жінкам вона знайома І ти її впізнаєш. (Юбка) y Всім обід готує мама, Ось бере вона петрушку, Інші додає приправи — Будем їсти смачну... (юшку).

7. Читання віршів Лесі Українки «Пісенька весняної води», О. Пархоменка «Я матусю дожидаю»

Фізкультхвилинка

III. Робота за Букварем (с. 122–123)

1. Опрацювання оповідання М. Коцюбинського «Десять робітників»

1) Читання вчителем тексту «Десять робітників».

— Про яких десятьох робітників ідеться в цій розповіді?

2) Читання тексту учнями (напівголосно, самостійно).

Учитель звертає увагу учнів на те, що оповідання складається із запитань і відповідей, тому треба навчитися читати так, щоб це було схоже на розмову двох людей.

  • Що здивувало чоловіка у хаті Одарки?

— Що відповіла Одарка на запитання чоловіка?

3) Читання тексту вголос окремими учнями. Відпрацювання правильної інтонації кожного речення. Окремі речення учитель пропонує учням прочитати хором.

4) Підготовка до читання за особами.

— Прочитайте ще раз оповідання самостійно і підготуйтеся до читання за особами. Зверніть увагу на те, що тут тільки дві особи

— оповідач і Одарка.

5) Читання оповідання за особами.

6) Розповідь за малюнком.

2. Опрацювання вірша І. Січовика «Руки»

1) Читання вірша вчителем.

— Що вміють руки?

2) Гра «Бджілки».

Самостійне напівголосне читання вірша учнями.

— Де працюють руки?

3) Читання вірша учнями «ланцюжком» по рядках.

4) Гра «Читає Незнайко».

Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні відшу- кують речення і читають його без «помилки». Поливають, носять (косять), миють, варять, риють (шиють), пришивають (прибирають), у дворі, в садочку, в школі (домі)...

5) Виразне читання вірша.

6) Складання речень за малюнками.

3. Звуко-буквений аналіз слів вміють, запитую, дивлюсь

IV. Підсумок уроку

— Про яких людей ми читали на уроці?

— Так про кого можна сказати таким прислів’ям: «Де руки й охота, там скора робота»? (Про людей працьовитих, охочих до роботи)

Соседние файлы в папке 26,02