Новая папка_1 / ереддипл / 20,02 / математика
.docxНазва предмету: Математика
Затверджую:
Тема: Письмова нумерація чисел 11-20. Доповнення рівностей. Розв’язування задач. Побудова ламаних ліній (ст. 93)
Мета: Закріпити знання нумерації в межах 20; формувати вміння розв'язувати приклади і задачі вивчених видів; розвивати кмітливість; виховувати інтерес до математики.
Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання
II. Повторення вивченого матеріалу
1. Гра «Число загубилося»
-
Запишіть усі числа в зошит за варіантами: 1 варіант- 1 рядок 2 варіант — 2 рядок.
10 11 … … 14 … 16 17 … … 20
20 … 18 … 16 … … 13 12 … 10
2. Гра «Перетворення»
1 дм 7 см = … см 1 дм 2 см = … см 11 см = … дм … см
1 дм 5 см = …см 18 см = … дм … см 13 см = … дм … см
3. Гра «Білки та горіхи»
- Допоможіть білочкам зібрати горішки!
На дошці — малюнки білок. Перша білка тримає кошик із цифрою 5, друга — із цифрою 6, третя — із цифрою 7; малюнки горіхів, на яких записані гриклади: 2 + 5; 2 + 3; 3 + 4; 9 - 3; 8 - 1; 5 + 0; 3 + 3; 5 + 1; 10 - 5.
4. Каліграфічна хвилинка
Чотирнадцять груш у брата,
У сестрички – десять.
Треба нам порахувати,
На скільки більше в брата. ( 14 - 1 = 4)
III. Закріплення та поглиблення набутих знань
1. Робота з а підручником. Завдання 1
Перший стовпчик учні аналізують усно, другий — розв'язують з коментуванням, третій і четвертий стовпчики — за варіантами.
-
Як називаються числа при додаванні?
-
Чи зміниться сума від перестановки доданків?
-
Як знайти невідомий доданок?
2. Робота над задачею. Завдання 2
-
Скільки огірків купила мама? скільки помідорів? скільки яблук?
-
Скільки всього овочів купила мама? Як дізналися? 2-3 = 5 (кг)
-
Чого більше купили — овочів чи фруктів? (Овочів)
-
На скільки кілограмів більше? (На 1 кг)
- Як дізналися? 5-4 = 1 (кг) 3. Вправа на увагу. Завдання3
-
Розгляньте малюнок.
-
Хто сидить ліворуч? праворуч?
—Чия маса більша — кота чи собаки?
-
Обґрунтуйте свою відповідь,
4. Робота над задачею на дві дії. Завдання 4
- Задача містить два питання. Перше: скільки зошитів у лінію? Друге: скільки всього зошитів купила дівчинка? Отже, в задачі 2 дії.
- Як дізнатися, скільки було зошитів у лінію? 7 + 3 = 10 (з.)
— Як дізнатися, скільки всього було зошитів? 10 + 7 = 17 (з.)
Творча робота над задачею
Замініть слово більше словом менше. Як зміниться розв'язання задачі?
5. Робота з геометричним матеріалом
Завдання 5
-
Чим відрізняються ламані лінії? (Перша ламана лінія незамкнена а друга — замкнена.)
-
Накресліть у зошиті таку ламану, як на малюнку ліворуч.
-
Зверніть увагу на те, зі скількох ланок вона складається.
Пальчикова гімнастика «Дерева»
Йдем у ліс ми по гриби
Там є сосни і дуби Вітер віє-повіває І дерева колихає.
6. Робота в зошиті
Завдання 1
Вписати пропущені числа.
Завдання 2
- Записати числа сусідів числа 12, 16, 19.
Фізкультхвилинка
Завдання 3
- Яке запитання задачі?
- Якщо ми знаємо, що молоко використали, забрали, то яку дію потрібно виконати?
- Який приклад можна скласти? (10 – 6 = 4(л))
- Яке запитання задачі?
- Якщо нам потрібно дізнатися на скільки більше використали молока, ніж залишилося, то яку дію ми можемо виконати?
- Що дізнаємось?
- Який приклад складемо? (10 – 4 = 6 (л))
Завдання 4
Записати в рядок числа від найменшого до найбільшого.
V. Підсумок уроку
Пряма і зворотна лічба в межах 20. - Прочитайте записані числа: 14; 16; 17; 18; 20.
- Скільки десятків та одиниць у числах 12; 13; 15; 19?
- Ви гарно попрацювали!