Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / среда 04.03 / Трудове навчання 04.03

.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
22.09 Кб
Скачать

Дата: 04.03.15

Тема: Одяг і взуття. Призначення одягу і взуття. Поділ одягу і взуття відповідно до сезону

Мета: Ознайомити учнів з основними матеріалами, що використовуються для виготовлення одягу; надати основні відомості про правила догляду за одягом; вчити розподіляти одяг та взуття відповідно до сезону; розвивати увагу, охайність, самостійність; виховувати працьовитість. Обладнання:

а) матеріали: паперова лялька та одяг до неї.

б) інструменти: ножиці

в) наочні посібники: картки з назвами одягу, взуття та назви сезонів, відеозапис мультфільму «Мийдодір»

г) об’єкт праці: ляльки, ляльковий одяг.

Хід уроку:

I. Організація класу

Вже дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав,

Тож, і ми часу не гаймо

Працювати починаймо!

1. Перевіряю готовність учнів до уроку

II. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Оголошення теми та мети уроку

- Ви вже дорослі. Навчаєтеся у першому класі. А хто збирає вас до школи? Хто одягає вас? Зав'язує шнурки та застібає ґудзики? Сьогодні на уроці мова піде про одяг, про те, як треба доглядати за одягом. Будемо навчатися самостійно одягатися.

2. Вступна бесіда

Їх на ручки одягнемо,

В сніжки гратися підемо. (Рукавички)

Ступні ніг нам обіймають,

Під штанці їх одягають. (Шкарпетки)

Голову нам покриває,

Вушка у теплі тримає. (ІПапка)

Нас від холоду ховає,

Часто капюшона має. (Куртка)

Лютих не боїться зим,

Хутром вкриє нас густим. (Шуба)

Не вдягають їх хлоп'ята,

Мов принцеси, в них дівчата. (Сукня)

Комірець і рукави,

Більш для хлопчиків вони. (Сорочка)

Від води не промокає,

Нас від дощику ховає. (Дощовик)

  • Як можна назвати відгадки одним словом?

  • Так, це одяг. Як треба доглядати за одягом? (Відповіді дітей.)

  • Чому це важливо?

— Розгорніть підручник на с. 86. Розгляньте малюнки.

Шапочка у глині, сажа на коліні, пальчики зелені, плаття у смажені. У смажені навіть ніс, на щоках сліди від сліз. Отака Ганнуля — дівчинка-бруднуля. (Грицько Бойко)

- Як люди ставляться до неохайних малят?

- Чи схожі ви на Ганнулю?

- Зараз ми переглянемо мультфільм «Мийдодір» і дізнаємося, що іноді трапляється з нечупарами.

3. Перегляд мультфільму та його аналіз

— Про що треба пам'ятати, щоб одяг не втік від вас?

— Що допоможе вам у цьому?

• Чистить курточку, штанці,

Чобітки і сап'янці...

Дуже працьовита тітка.

Здогадались, хто це?.. (Щітка).

  • Запам'ятайте: охайний одяг — ознака культури людини.

Фізкультхвилинка

III. Практична робота учнів

  • Розгляньте малюнки в підручнику на с. 87. Для шиття одягу викорис­товують різноманітні матеріали: тканини, шкіру, гуму тощо. Одяг буває робо­чим, домашнім, спортивним, святковим та повсякденним. Одяг та взуття та­кож добирають відповідно до сезону (зимовий, весняний, літній та осінній).

1. Гра «Що та коли одягати?»

  • З'єднайте стрілочками, який одяг якої пори року треба одягати.

куртка осінь шорти зима дощовик весна сукня шапка літо сорочка футболка

2. Гра «Одягни ляльку»

Об’єдную клас в чотири групи. Кожен із гравців у групі по черзі по­чинає одягати ляльку: шкарпетки, штанці, сорочку, спідничку, зав'язує капе­люшка, застібає ґудзики на курточці. Перемагає група дітей, яка швидше та охайніше одягне ляльку.

IV. Вставка і оцінювання робіт

V. Підсумок уроку

  • Про що ви дізналися на уроці?

  • Чого навчилися?

  • Як треба доглядати за одягом?

Соседние файлы в папке среда 04.03