Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
3
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
26.56 Кб
Скачать

Дата: 16.02.15

Назва предмету: Читання

Затверджую:

Тема:Буква Щщ («ща»), позначення нею звукосполучення [шч]. Опрацювання уривка вірша В. Симоненка і тексту «Наша Батьківщина». Прислів’я

Мета: вчити учнів правильно, злито вимовляти два звуки [шч], та позначати їх однією буквою Щщ; формувати навички виразного вдумливого читання; розвивати увагу, мислення, мовлення; виховувати у дітей любов до своєї Батьківщини.

Обладнання: ілюстрації, скоромовка

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

2. Перевірка домашнього завдання

- Діти, як називається оповідання, яке ви читали вдома?

- Про що воно?

- Про яких робітників йдеться в оповіданні?

- Як називається віршик?

- Що руки вміють робити?

II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи

1. Розучування лічилки.

Зайчик весело стрибає,

Всіх до гурту закликає;

Гей, хто хоче погуляти,

Мусить пісню заспівати.

Раз, два, три, чотири, п'ять,

Що ти хочеш заспівать?

2. Робота над скоромовкою.

Євген горіхи роздає:

Оце — моє, оце — твоє.

А це чиє?

Це теж моє.

Ти ж бач — горіхів не стає.

А в вас такий Євгенко є,

Що так горіхи роздає?

3. Гра «Жук-буквоїд»

  • Вставте букви, яких бракує.

М...ать під Ки…вом у т…нелях блаки…ні по...зди. Д…же ш…идко мча...ь від станці… ю станц…ї.

4. Читання тексту «Київське метро»

Фізкультхвилинка

III. Ознайомлення з буквою «ю»

1.Ознайомлення з буквою Щщ

- Це буква «ща». (Показує друковану букву.) Вона позначає відразу два гаси. Прислухайтесь і скажіть, які вже відомі вам звуки я вимовляю, коли

кжу [шч]. Вимовте ці звуки.

-Що ви знаєте про ці звуки? (Приголосні, глухі, завжди тверді, перед буквою «і» мають пом'якшену вимову.)

IV. Вправи з читання

1. Розглядання предметних малюнків і звукових моделей слів щиглик, щука, ліщина

2. Читання і порівняння складів

«Друкування» букви Щщ [великоїі мало)), окремих складів

3. Читання слів у стовпчиках

- Прочитайте слова з буквою щ у першому складі.

Звуко-буквений аналіз слова щасливо: побудова звукової моделі з фішок викладання слова з розрізної азбуки; зіставлення звуків і букв у першом складі.

  • Прочитайте слова-родичі.

  • Діти, ми вивчили букву щ і тепер можемо прочитати одне із найд рожчих слів для кожної людини. Прочитайте слово, написане з великої букви Чому де слово написали з великої букви? (Батьківщина — це країна, в якій м~ живемо.)

  • Коли іце в словах пишемо велику букву?

V. Ознайомлення з текстом

1. Робота за сюжетним малюнком

2. Опрацювання уривка вірша В. Симоненка

Діти читають пошепки, потім — уголос: спочатку за бажанням, а потім з викликом учителя. Вправляння у виразному читанні вірша.

3. Робота над прислів'ям

- Чому ми любимо Батьківщину? Як треба любити Батьківщину?

- Яка наша Батьківщина? Про це ви дізнаєтесь, прочитавши текст «На Батьківщина».

4. Опрацювання тексту «Наша Батьківщина»

- Що таке Батьківщина? Як називається наша Батьківщина? Що таке Україна? Чому ми пишаємося своєю Україною?

Діти-розповідають про те, чим багатий їхній край, про кращих людей свого краю.

5. Робота за ілюстрацією

Розглядання ілюстрації, розповідь учителя про величні простори наш Батьківщини, про її багатства. Ілюстрація дає певне уявлення про багатст нашої країни, діти називають їх: річки, ліси, моря, гори, міста, люди.

- Що б ви намалювали до цього тексту?

6. Читання алфавіту на потязі

VI. Підсумок уроку

- З якою буквою ознайомилися на уроці?

- Який звук вона позначає?

Соседние файлы в папке понедельник 16.02