Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
5
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
20.52 Кб
Скачать

Дата: 02.03.15

Назва предмету: Читання

Затверджую:

Тема: Закріплення правила вживання апострофа в українській мові. Опрацювання тексту «Комп’ютерна мишка» і вірша «Узявсь Дем’ян навчати кішку»

Мета: закріпити правила вживання апострофа в українській мові; вдосконалювати на­січки звуко-буквеного аналізу слів; формувати свідомі навички читання; розвивати пізнавальну активність дітей, мовлення, мислення; виховувати самостійність.

Обладнання: портрет, підручник

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Перевірка домашнього завдання.

- Діти, як називається оповідання, яке ви читали вдома? Про що воно?

II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи

1. Робота над скоромовкою

Миші в шафі шаруділи, Шість шарфів шерстяних з'їли.

2. Звукова зарядка

  • Назвіть голосні у слові комп'ютер; початковий звук у словах: м'яч, ім'я, п'єса.

  • Визначте наголос і кількість складів у словах хом'як, дев'ять, п'ята, сузір'я.

3. Робота над загадкою

• Я є у п'явці, у в'юні,

Я є у риб'ячій сім'ї,

Але в воді мене немає.

Скажіть, хіба таке буває? (Апостроф)

4. Звуко-буквений аналіз слів

Буряк — бур'ян;

моряк — п'явка;

буря — пір'я.

5. Слухання вірша про апостроф

Я у полум'ї, в сузір'ї, У п'ятірці, у дев'ятці,

В пам'яті і у сім'ї. У солом'янім брилі,

В надвечір'ї, у міжгір'ї, У Дем'янку, у Мар'янці,

І п'єсі, м'яті та ім'ї. В гороб'ятка на крилі!

І п'ятниці, в м'ячі і в пір'ї, У прив'ялому листочку,

В черв'яку і у в'юні. Що давно води не п'є.

1 п'явці, в'язі, у подвір'ї, У зав'язанім клубочку

З п' ятці добре теж мені. І у м' ясі також є!

Н, Красоткіна

6. Читання вірша Н. Красоткіної«В п'ятницю,у надвечір'я»

7. Словникова робота

  • Про яку мишку йшлося у скоромовці?

  • А моя мишка не хоче їсти сир. Що ж це за мишка? (Комп'ютерна)

  • У чому ж різниця між цими мишами? У чому зони схожі? Кого можна годувати?

  • Мишеня-звірятко дуже полюбляє сир. Вона боїться кішки і тікає неї. Комп'ютерна мишка нікуди не втече., бо вона зв'язана спеціальним др з комп'ютером. На комп'ютерній миші дві великі клавіші, схожі на вуха, тисни пальчиком на ліве вушко — і мишка відповість на екрані стрілоч Мишку не треба піднімати, а тільки легко ковзати нею по килимку: впе назад, ліворуч, праворуч.

Фізкультхвилинка

III. Ознайомлення з новим матеріалом

1. Опрацювання тексту «Комп'ютерна мишка»

1) Читання тексту вчителем.

  • Про що йдеться в тексті?

2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.

  • Яка казка згадується в оповіданні?

3) Читання тексту учнями «ланцюжком».

- Як допомогла мишка у казці?

- Як уміє допомагати комп'ютерна мишка?

4) Вибіркове читання.

  • Знайдіть слова з апострофом і прочитайте їх.

  • Де сидить комп'ютерна мишка?

  • Прочитайте речення, в кінці якого стоїть знак оклику.

5) Гра «Читає Незнайко».

Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні ві кують речення і читають його без «помилки».

Ти знаєш, як починається (закінчується) казка «Ріпка». Сидить мишка на робочому столі на зеленому (кольоровому) кили і допомагає виконувати на екрані різні дії. І речення (слово) в тексті замін

2. Опрацювання вірша «Узявсь Дем'ян навчати кішку»

1) Читання тексту вчителем.

  • Як звали хлопчика?

  • Що він говорив кішці?

  • Чому кішка не бачила мишки?

2) Виразне читання вірша учнями.

3) Робота за малюнком.

  • Кого ви бачите на малюнку? —- Чи є на малюнку мишка?.

Можна запропонувати учням вивчити вірш напам'ять.

IV. Підсумок уроку

  • Що нового дізналися на уроці?

  • Що розповісте вдома батькам?

Соседние файлы в папке понедельник 02.03