Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / середа 11.03 / трудове навч 11.03

.docx
Скачиваний:
10
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
22.81 Кб
Скачать

Дата: 11.03.15

Тема: Ознайомлення з основними матеріалами, які використовуються для виготовлення одягу і взуття. Практична робота: Оздоблення сукні для ляльки

Мета: Ознайомити учнів з основними матеріалами, що використовуються для виготов­лення одягу і взуття; вчити доглядати за одягом; навчити прикрашати святкову су­кню аплікацією за зразком; розвивати увагу, охайність, самостійність; виховувати працьовитість.

Обладнання:

а) матеріали: кольоровий папір, клей

б) інструменти: олівець, ножиці, пензлики, серветки для рук

в) наочні посібники: таблиця послідовності виготовлення матеріалу, ілюстрації із зображенням одягу та взуття, відеозапис, мультфільму «Як кріт собі штани зшив»

г) об’єкт праці: сукня з паперу для ляльки

Хід уроку:

І. Огранізація класу

1. Привітання

2. Перевірка готовності учнів до уроку

II. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Оголошення теми та мети уроку

- Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати над темою «Самообслуго­вування», дізнаємося про матеріали, з яких виготовляють одяг та взуття, та прикрасимо святкову сукню аплікацією.

2. Вступна бесіда

  • Одяг має велике значення в житті людини. Він зігріває її, приховує не­доліки фігури, прикрашає. Уявити людину без одягу неможливо. У ньому вона вчиться, працює, займається спортом, відпочиває. Для того щоб речі, які ми носимо, служили довше, за ними потрібно правильно доглядати. Довговічність одягу здебільшого залежить від охайності людини. Але якою б не була вона акуратною, одяг може розпоротися по шву, порватися або протертися. Потріб­но вміти усувати ці недоліки, щоб виріб і після ремонту був придатним для ви­користання.

  • Як одягалися первісні люди?

  • Де вони брали одяг та взуття?

  • Для одягу первісна людина використовувала все те, що могло виконати захисну функцію: листя і волокна тропічних рослин, м'яку кору дерев і т. ін. Вибір матеріалів для первісного одягу обумовлений самою природою, у якій жив чоловік, і головним матеріалом повселюдно були шкури тварин. Такий одяг мав захищати тіло від несприятливих впливів зовнішнього середовища — холоду, вогкості, спеки.

  • Звідки береться тканина для одягу? (Відповіді дітей.)• Хто одежу шиє всім, І дорослим і малим, Дружить з голкою й тканиною, Строчить швейною машиною? (Швачка)

  • Що робить швачка?

  • А зараз ми переглянемо мультфільм про крота, який хотів пошити собі штани з великими кишенями. Навіщо? Зараз дізнаємося, а ще побачимо, який значний шлях долає така рослина, як льон, щоб стати тканиною.

3. Перегляд та аналіз мультфільму

- До яких тварин звертався по допомогу кріт?

- Як вони йому допомагали?

- З якої тканини він зшив собі штани?

4. Демонстрування і аналіз зразка

- Діти, як вважаєте, які матеріали потрібні для виготовлення аплікації?

Фізкультхвилинка

  • Розгорніть підручник на с. 88. Розгляньте малюнки. Знайдіть: святко­вий одяг, шкільну форму, робочий одяг, спортивний одяг.

5. Повтореня правил роботи з ножицями та клеєм

- Як ви вважаєте, які інструменти нас сьогодні стануть в пригоді?

- Хто мені скаже, я ними потрібно користуватися?

6. Гра «Одягни ляльку»

- З’єднайте стрілочками одяг та місце, куди в ньому можна піти.

Сукня

Джинси Школа

Краватка

Костюм Спортивний майданчик

Комбінезон

Піжама Театр

Фартух

Шорти Домівка

Майка

  • А зараз розгорніть альбом-посібник на с. 45 і розгляньте зразок аплікації святкової сукні. Одяг має бути не лише зручним, а й гарним. Отже, спробуємо виготовити таку святкову сукню.

7. Інструктаж учителя

  • Зігніть аркуш кольорового паперу навпіл (колір оберіть за бажанням).

  • Намалюйте олівцем половину контуру сукні.

  • Виріжте за лінією контуру, розгорніть папір.

III. Практична робота

Діти починають працювати, я слідкую за роботою учнів, допомагаю їм.

Соседние файлы в папке середа 11.03